Navigation path

Left navigation

Additional tools

EUROOPA ÜLEMKOGU
EESISTUJA

ET

Brüssel, 7. veebruar 2013

(OR. en)

EUCO 35/13

PRESSE 47

PR PCE 29

Eesistuja Herman Van Rompuy avasõnad Euroopa Ülemkogu kohtumisel

See on meie esimene kohtumine sel aastal – tere tulemast! Me peame jõudma kokkuleppele liidu eelarves ülejäänud kümnendiks. Me jätkame sealt, kus novembris pooleli jäime.

Viimased nädalad on olnud viljakad ning ma olen kindel, et me jõuame nüüd selle laua taga lõpliku kompromissini. Me lihtsalt peame seda tegema.

On arusaadav, et kõigis eelarveläbirääkimistes kaldutakse liialt süvenema tähelepanu köitvatesse väikestesse üksikasjadesse ja unustama üldisemat pilti, kuigi see on kõige olulisem. Seega, enne elavatesse aruteludesse sukeldumist püüdkem hoida laiemat konteksti meeles.

Meil on vaja tulevikuks eelarvet, mis on selgelt keskendunud majanduskasvule, innovatsioonile ja töökohtade loomisele, eriti noorte jaoks. Meil on vaja mõõdukat eelarvet, milles on võetud arvesse raskeid majandusolusid kogu Euroopas ja mis annab kulutustele vastavat kasu. Ning meil on vaja eelarvet, millega lahendada pakilisi probleeme: töötusega võitlemine, nende tegevuse toetamine, keda kriis mõjutas Euroopas kõige rohkem, ning oma rolli täitmine üleilmsete riskide maandamisel.

Kallid kolleegid, ma usun kindlalt, et kui me kõik näitame üles vastutustundlikkust, siis sellise eelarve me Euroopa Liidu jaoks ka saavutame. Kuid meil on veel pikk maa minna, nii et hakkame tööle!


Side Bar