Navigation path

Left navigation

Additional tools

EIROPADOME
PRIEKŠSĒDĒTĀJS

LV

Briselē, 2012. gada 20. novembrī

(OR. en)

EUCO 223/12

PRESSE 481

PR PCE 188

Priekšsēdētāja Hermaņa Van Rompeja ielūguma vēstule
ar uzaicinājumu piedalīties Eiropadomes sanāksmē

Man ir tas gods Jūs aicināt piedalīties Eiropadomes sanāksmē, kas notiks Briselē 2012. gada 22. un 23. novembrī. Mums ir jāpanāk vienošanās par nākamo daudzgadu finanšu shēmu (DFS). Mēs jau vairākkārt esam pauduši apņēmību to paveikt.

Šīs sanāksmes mērķis ir skaidrs – nodrošināt, lai Savienībai turpmākajos gados būtu līdzekļi, kas nepieciešami tās darbībai, ņemot vērā nenovēršamus fiskālos ierobežojumus. Sanāksmē ir jādod konkrēts signāls par mūsu apņēmību darīt visu vajadzīgo, lai izvestu Eiropu no krīzes. Nepanākot vienošanos, zaudētāji neapšaubāmi būsim mēs visi. Tādēļ es esmu veicis pasākumus, lai vajadzības gadījumā mūsu sanāksmi varētu pagarināt.

Pagājušā nedēļā es iesniedzu Eiropadomes secinājumu projektu par DFS 2014.–2020. gadam. Visas delegācijas ir paudušas bažas. Bet tagad mums ir jānoskaņojas uz to, lai panāktu vienošanos. Mēs ierosinājām DFS, kas paredz 80 miljardu euro samazinājumu salīdzinājumā ar Komisijas priekšlikumu. Es zinu, ka tas rada jaunas grūtības. Tomēr ikvienam ir jāsaprot, ka ar mazāku naudas apjomu mēs nevaram darboties tāpat kā iepriekš. Bija jāizdara politiskas izvēles.

Mēs jo īpaši ierosinājām veikt nepieciešamos samazinājumus gandrīz proporcionāli visās jomās, stingri ievērojot līdzsvaru, kāds ir Komisijas priekšlikumā. Pirmdienas vakarā es uzmanīgi uzklausīju jūsu Eiropas lietu ministrus. Turklāt ceturtdien es kopā ar Žozē Manuelu Barozu tikšos ar katru no jums atsevišķi.

Mūsu sanāksme sāksies ceturtdien plkst. 20.00 ar tradicionālo viedokļu apmaiņu ar Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju. Pēc kopīgās fotografēšanās mēs sāksim darbu plkst. 20.30, lai pabeigtu ECB Valdes locekļa iecelšanas procedūru saskaņā ar Padomes ieteikumu. Pēc tam mēs paliksim 50. stāva sanāksmes telpā, kur tiks pasniegtas vakariņas.

Es dalīšos ar jums savā vērtējumā par DFS, ņemot vērā visas divpusējās sarunas, kurās piedalījos. Mana iecere ir ceturtdienas vakarā nākt klajā ar Eiropadomes secinājumu projekta pārskatītu versiju.

Ceturtdienas vakarā es jūs informēšu par to, kā esmu paredzējis organizēt mūsu darbu piektdien. Ar nepacietību gaidu mūsu tikšanos ceturtdien.


Side Bar