Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos - Faktų apžvalga

Bendroji skaitmeninė rinka. Internetinių turinio paslaugų perkeliamumas

Briuselis, 2017 m. vasario 8 d.

Klausimai ir atsakymai

1. Koks šio reglamento tikslas?

Tikslas – užtikrinti, kad europiečiai, kurie perka arba užsisako internetines turinio paslaugas, suteikiančias prieigą prie filmų, sporto transliacijų, muzikos, e. knygų ir žaidimų savo šalyje, galėtų naudotis tokia prieiga keliaudami kitose ES šalyse.

 

2. Kam naudingos naujosios taisyklės?

•  ES gyvenantiems vartotojams: naujos taisyklės jiems atvers galimybę naudotis internetinėmis turinio paslaugomis (žiūrėti filmus ar sporto renginius, klausytis muzikos, siųstis e. knygas ar žaisti žaidimus) ir lankantis kitose ES šalyse.

•  Internetinėms platformoms: jos galės užtikrinti vartotojams tarpvalstybinį paslaugų perkeliamumą neįsigijusios licencijų kitoms teritorijoms.

• Teisių turėtojams: jie galės pasinaudoti tvirtomis apsaugos priemonėmis, kuriomis jų teisės bus ginamos nuo piktnaudžiavimo.

 

3. Kaip turinio paslaugų teikėjai patikrins gyvenamąją šalį?

Paslaugos teikėjas turi nustatyti abonento gyvenamąją šalį. Tai bus daroma sudarant ir atnaujinant sutartį.

Paslaugų teikėjai galės patikrinti, kur yra vartotojo gyvenamoji šalis, pagal tokią informaciją kaip mokėjimo duomenys, licencijos mokestis už transliavimo paslaugas, interneto arba telefono ryšio sutartis, IP adreso patikra ar remdamiesi abonento pareiškimu apie savo adresą. Paslaugų teikėjas galės taikyti ne daugiau kaip du patikrinimo būdus iš tų, kurie pateikti reglamento sąraše.

 

4. Ar reglamentas bus taikomas ir nemokamai teikiamoms internetinėms paslaugoms?

Nemokamai teikiamų internetinių turinio paslaugų teikėjai galės pasirinkti, ar jie naudosis šiomis naujomis taisyklėmis. Jeigu jie nuspręs suteikti perkeliamumą pagal reglamentą, visos taisyklės jiems galios taip pat, kaip ir mokamų paslaugų teikėjams.

 

5. Konkretūs pavyzdžiai, kokios problemos bus išspręstos reglamentu

Keliaudami po ES žmonės dažnai susiduria su apribojimais: jie gali būti atriboti nuo savo internetinių turinio paslaugų arba gali naudotis tik ribota prieiga. Daugeliui žmonių, ypač jeigu jie keliauja neilgai, nepatogu užsisakinėti vietines paslaugas arba gali paaiškėti, kad jų mėgiami filmai ar serialai neprieinami arba transliuojami tik užsienio kalba.

•  Italijoje atostogaujantis abonentas, panoręs pasižiūrėti filmą pagal Šiaurės šalyse įsigytą „Home Box Office“ televizijos abonementą, tegauna pranešimą, kad paslauga „galima naudotis tik Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje ir Suomijoje“.

•  Filmų ir serialų paslaugos „MyTF1“ naudotojas prancūzas negali užsisakyti filmo peržiūros, išvykęs į verslo kelionę Jungtinėje Karalystėje.

Arba, pavyzdžiui, vartotojai gali matyti tik tą turinį, kurį jie jau yra atsisiuntę į savo nešiojamąjį įrenginį.

•  Belgijoje teikiamos filmų transliacijos paslaugos „Universciné“ abonentai, prieš keliaudami į kitą ES šalį, turi nepamiršti atsisiųsti anksčiau išsinuomotą filmą. Mat, išvykę iš savo šalies, jie negali naudotis „Universciné“ srautinio duomenų siuntimo funkcija.

Internetu teikiamų muzikos paslaugų, pvz., „Spotify“ ar „Deezer“, arba elektroninių knygų abonementų perkeliamumas ne toks problemiškas arba ne tiek varžomas. Tačiau negalima atmesti, kad ir šios paslaugos ateityje gali būti ribojamos, todėl šiandien patvirtintos taisyklės svarbios ir tokioms paslaugoms.

 

6. Ar paslaugos teikėjas galės apmokestinti perkeliamumą?

Ne, pagal naujas taisykles internetinių turinio paslaugų teikėjams nebus leista papildomai apmokestinti vartotojų ir abonentų už suteiktą tarpvalstybinio perkeliamumo paslaugą.

 

7. Ar naujosiose taisyklėse numatytas internetinių sporto transliacijų perkeliamumas?

Taip, taisyklės galios įvairioms internetinėms sporto turinio paslaugoms: kai sporto transliacijos yra internetu prieinamų TV ar radijo programų dalis arba kai priklauso bendram internetinių paslaugų paketui, kurio pagrindinis bruožas yra transliuoti autorių ar gretutinių teisių saugomus kūrinius (pvz., filmus ir serialus), taip pat kai sporto organizatorius sukuria specialią internetinę turinio paslaugą.

 

Daugiau informacijos

IP/17/225

Informacijos suvestinė

MEMO/17/243

Žiniasklaidai:

Visuomenei: Europe Direct , tel. 00 800 67 89 10 11 e. paštas


Side Bar