Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija

MEMO

Briselē, 2013. gada 19. novembrī

Priekšsēdētājs Barrozu atzinīgi vērtē 2014.-2020. gada budžeta apstiprinājumu Eiropas Parlamentā – 2013. gada 19. novembra video vēstījuma teksts

"Šī ir liela diena Eiropai. Eiropas Parlaments ir devis savu galīgo apstiprinājumu Eiropas budžetam no 2014. līdz 2020. gadam, tādējādi sekmīgi pabeidzot ilgās sarunas. Tagad Padome var tuvākajā laikā ātri noslēgt šo procesu.

Eiropa ir daļa no risinājuma. Eiropas Savienība laikposmā no 2014. līdz 2020. gadam izaugsmē un nodarbinātībā ieguldīs gandrīz 1 triljonu eiro. Šis mūsdienīgais, uz nākotni orientētais budžets iedzīvotāju ikdienas dzīvē var radīt reālas pārmaiņas. Tas palīdzēs nostiprināt un sekmēt ekonomikas atlabšanu visā Eiropas Savienībā. Budžetā ir paredzēts finansējums, lai mēs varētu izkļūt no krīzes, finansiālais atbalsts iedzīvotājiem, kas dzīvo zem nabadzības sliekšņa vai meklē darbu, ieguldījumu iespējas maziem uzņēmumiem un atbalsts vietējām kopienām, lauksaimniekiem, pētniekiem un studentiem. Ikviena ģimene visā Eiropā gūs no tā labumu.

Mūsu jaunā budžeta forma, lielums un prioritātes ir skaidras. Uzņēmumi, reģioni, pilsētas un lauksaimnieki var plānot savus ieguldījumus, pētnieki var izstrādāt projektus un studenti var sākt gatavoties savam uzturēšanās laikam ārvalstīs.

Es aicinu Parlamentu ātri pieņemt atlikušās atsevišķās finansējuma programmas un instrumentus, lai projektus varētu sākt 2014. gada 1. janvārī, lai laicīgi var izmaksāt naudu un lai rezultāti būtu jūtami praksē.

ES budžets salīdzinājumā ar nacionālo bagātību ir neliels. Taču viena gada budžets nozīmē vairāk naudas šodienas cenās nekā viss Māršala plāns kopā kādreiz. Līdz ar to tas ir svarīgākais mūsu rīcībā esošais līdzeklis, lai ieguldītu ilgtspējīgā izaugsmē, nodarbinātībā un konkurētspējā, mūsu iedzīvotāju drošumā un drošībā un solidaritātē ar nabadzīgākajiem.

Topošais budžets šo lomu izpildīs vēl labāk nekā agrāk, jo mēs vairāk nekā jelkad agrāk galveno uzmanību esam koncentrējuši uz jomām, kurās Eiropa sniedz pievienoto vērtību. Mēs esam modernizējuši mūsu politiku, vienkāršojuši mūsu programmas un lielāku uzsvaru likuši uz izdevumu kvalitāti. Tāpat arī mēs esam ieviesuši jaunus instrumentus, piemēram, Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvu, kuras mērķis ir palīdzēt jauniešiem atrast darbu. Mēs esam izveidojuši Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumentu ar mērķi finansēt trūkstošos posmus, lai ES vienotajā tirgū radītu vienotu infrastruktūru enerģijas, transporta un digitālo pakalpojumu jomā. Tāpat arī mēs esam izstrādājuši projektu obligācijas, pateicoties kurām ES budžetā varēs piesaistīt naudu no privātā sektora un gūt lielāku peļņu no ieguldītajiem līdzekļiem.

Esmu ļoti gandarīts, ka šodien mēs atkal varam apliecināt, ka Eiropa ir daļa no risinājuma."


Side Bar