Navigation path

Left navigation

Additional tools

Evropska komisija

MEMO

Bruselj, 7 september 2012

Predseda Komisie Manuel Barroso odpovie na otázky občanov týkajúce sa stavu Únie v priamom prenose 19. septembra

Ako je na tom naše hospodárstvo a ako môže Európska únia prekonať ekonomickou krízu? To je len jedna z množstva otázok, ktorými sa bude predseda Európskej komisie José Manuel Barroso zaoberať vo svojom prejave o stave Únie, s ktorým vystúpi 12. septembra o 9.00 hod. (SEČ) v Európskom parlamente v Štrasburgu.

Predseda EK Barroso prednesie nestranné a jasné posúdenie situácie, v ktorej sa Európa v súčasnosti nachádza, a ponúkne cestu, ktorou by sa Európa podľa neho mala v najbližších rokoch uberať. Jeho vystúpenie sa bude vysielať v priamom prenose na http://ec.europa.eu/avservices/ebs/schedule.cfm

Predseda Európskej komisie Barroso zároveň v liste predsedovi Európskeho parlamentu predstaví politické návrhy, ktoré bude Komisia presadzovať v najbližších mesiacoch.

Predseda Barroso odpovie na otázky občanov počas rozhovoru, ktorý s využitím technológie Google+ Hangout organizuje stanica Euronews a ktorý sa bude v priamom prenose vysielať 19. septembra o 19:00 (SEČ).

Svoje otázky môžte zasielať od 7. septembra 12:00 (SEČ) do 18. septembra 12:00 (SEČ). Ak chcete svoju otázku položiť vo forme videa, môžte využiť kanál Európskej komisie EUtube, kde môžete zároveň hlasovať za otázky, ktoré vás najviac zaujali. Z otázok, za ktoré hlasovalo najviac ľudí, vyberie stanica Euronews niekoľko účastníkov, ktorí budú môcť položiť prostredníctvom služby Google+ Hangout svoje otázky osobne a naživo.

Toto interview si budete môcť pozrieť v priamom prenose na televíznom kanáli a internetových stránkach spoločnosti Euronews, na EUtube, na stránke Google+ Komisie, na Európe cez satelit a na webových stránkach Manuela Barrosa. Prenos vysielaný cez EUtube si záujemcovia môžu vložiť aj na vlastné internetové stránky.


Side Bar