Navigation path

Left navigation

Additional tools

Evropská komise

MEMO

Brusel, 7 září 2012

Zeptejte se předsedy Barrosa na situaci, v níž se Unie nachází – odpoví vám v živém interview 19. září.

Jaká je současná situace a jak se Evropská unie dostane z hospodářské krize? To jsou pouze některé z mnoha otázek, kterými se bude předseda Evropské komise José Manuel Barroso zabývat ve svém projevu o stavu Unie, jenž přednese 12. září v 9 hodin před Evropským parlamentem ve Štrasburku.

Předseda Komise jasně a otevřeně zhodnotí situaci, ve které se Evropa nachází, a předloží svoji vizi toho, jakým směrem by se měla v příštích letech ubírat. Tento projev můžete sledovat na internetové stránce http://ec.europa.eu/avservices/ebs/schedule.cfm.

José Manuel Barroso zároveň pošle předsedovi Evropského parlamentu přehled návrhů v oblasti jednotlivých politik, kterými se bude Evropská komise v příštích měsících zabývat.

19. září v 19 hodin bude předseda Barroso také odpovídat na otázky občanů ohledně stavu Unie v živém interview na Euronews, které bude přenášeno pomocí Google+ Hangout.

Své videodotazy nebo textové dotazy můžete posílat od 7. září 12.00 středoevropského času do 18. září 12.00 středoevropského času. Otázky můžete podat prostřednictvím EUtube, kanálu Evropské komise na YouTube, kde o nich také lze hlasovat. Z videodotazů, které obdrží nejvíce hlasů, Euronews vybere několik účastníků, kteří budou moci svůj dotaz položit předsedovi Komise živě, prostřednictvím Google+ Hangout.

Interview se bude vysílat v přímém přenosu na programu a internetových stránkách Euronews , na EUtube , na stránkách Komise v rámci Google+, na Europe by Satellite a na internetových stránkách předsedy Komise. Živý streaming interview na EUTube bude možné bez omezení vkládat na jakékoli jiné interenetové stránky.

Pozvání předsedy Komise: http://www.youtube.com/eutube


Side Bar