Navigation path

Left navigation

Additional tools

MEMO/09/ 559

Briselē 2009. gada 16. decembrī

Pretmonopola politika: Komisijas lēmums par Microsoft jauno tīmekļa pārlūkprogrammu izvēles ekrānu – lietotāja rokasgrāmata

(skatīt arī IP/09/1941 un MEMO/09/558 )

Kas ir tīmekļa pārlūkprogramma?

Tīmekļa pārlūkprogramma ir programmatūra, kas ļauj datorlietotājiem piekļūt interne tam un meklēt tajā informāciju.

Kas ir izvēles ekrāns un kā pie tā var tikt?

Microsoft ir vienojies ar Eiropas Komisiju par izvēles ekrāna piedāvāšanu Microsoft Windows lietotājiem, ļaujot viņiem viegli izvēlēties, kuru tīmekļa pārlūkprogrammu izmantot.

Izvēles ekrāns tiks piedāvāts tiem Eiropas Windows lietotājiem (pašlaik vairāk nekā 100 miljoni), kuru datoros Microsoft tīmekļa pārlūkprogramma Internet Explorer ir noteikta kā noklusējuma tīmekļa pārlūkprogramma.

Līdz šim Microsoft nodrošināja tīmekļa pārlūkprogrammu kopā ar Windows programmatūru, bet galvenās konkurējošās tīmekļa pārlūkprogrammas parasti vajadzēja lejupielādēt no interneta. Tas nozīmē, ka citas tīmekļa pārlūkprogrammas bieži vien netiek instalētas klientu datoros.

Izvēles ekrāns tiks nodrošināts Windows atjauninājuma veidā. Tiem lietotājiem, kas izvēlējušies atjauninājumu automātisku instalāciju, izmantojot Windows Update , šis atjauninājums tiks instalēts automātiski, un viņiem nebūs nekas jādara, lai tiktu pie izvēles ekrāna.

Izvēles ekrāns būs pieejams no 2010. gada marta vidus.

Kas ir noklusētā tīmekļa pārlūkprogramma?

Tā ir pārlūkprogramma, ko jūsu vajadzībām izvēlējies datoru ražotājs. Vairumam Windows lietotāju tā ir Microsoft tīmekļa pārlūkprogramma.

Patstāvīgi lejupielādējot kādu papildu pārlūkprogrammu, instalējot jūs to varat noteikt kā savu noklusējuma pārlūkprogrammu.

Savu izvēli varat mainīt jebkurā laikā.

Kāpēc izvēles ekrāns tiek parādīts tikai tiem lietotājiem, kuriem Microsoft tīmekļa pārlūkprogramma ir noteikta kā noklusējuma pārlūkprogramma?

Komisijas mērķis ir nodrošināt, lai Microsoft ļaunprātīgi neizmantotu savu dominējošo stāvokli datoru operētājsistēmu tirgū un tādējādi nekropļotu konkurenci tīmekļa pārlūkprogrammu tirgū. Tas ietilpst Komisijas saistībās pret patērētājiem – palīdzēt tirgum labāk funkcionēt, piedāvājot lielāku izvēli, inovācijas un kvalitāti.

Tomēr, pat ja lietotāji izmanto citu tīmekļa pārlūkprogrammu, viņi, protams, var to brīvi mainīt jebkurā laikā.

Kāpēc lietotājiem tiek likts izvēlēties? Varbūt viņi ir apmierināti ar Microsoft tīmekļa pārlūkprogrammu.

Komisija neliek lietotājiem mainīt savu tīmekļa pārlūkprogrammu. Tie var paturēt Microsoft tīmekļa pārlūkprogrammu. Komisija vienkārši nodrošina to, lai lietotājiem būtu reālas izvēles iespējas starp daudzām piedāvātajām tīmekļa pārlūkprogrammām. Patiesībā lietotāji var paturēt Microsoft tīmekļa pārlūkprogrammu un pievienot citu pārlūkprogrammu pēc savas izvēles, ja viņi to vēlas.

Mi crosoft piedāvā izveidot izvēles ekrānu kā daļu no saistībām pret Komisiju, lai nodrošinātu uz kvalitāti balstītu konkurenci pārlūkprogrammu tirgū. Galu galā lietotāju pieredzi interneta izmantošanā ietekmē viņu izvēlētā pārlūkprogramma, un tas, ka pastāv labas izvēles iespējas, liek katram uzņēmumam ieviest inovācijas un nākotnē piedāvāt lietotājiem labākas pārlūkprogrammas. Līdz ar to lietotāji var brīvi paturēt savu pašreizējo pārlūkprogrammu vai arī izmantot izvēles ekrānu, lai iegūtu vairāk informācijas par savām iespējām, un izvēlēties atbilstoši savām vēlmēm.

Kas jādara, redzot izvēles ekrānu?

Tas ir lietotāju ziņā. Lietotāji pēc vēlēšanās var izvēlēties vienu, divas vai vairākas pārlūkprogrammas. Pirms izdarīt izvēli, lietotājiem var būt noderīgi izlasīt papildu informāciju par to, ko katra pārlūkprogramma piedāvā.

Ko darīt tad, ja lietotājs nevēlas neko mainīt jeb vēlas paturēt Microsoft tīmekļa pārlūkprogrammu?

Izvēles ekrānu var vienkārši aizvērt. Citas pārlūkprogrammas lejupielāde neizdzēsīs no jūsu datora Microsoft tīmekļa pārlūkprogrammu.

Vai lietotāji, izvēloties citu tīmekļa pārlūkprogrammu, zaudēs Microsoft tīmekļa pārlūkprogramma vai pielāgojumus (piem., iecienītās lapas)?

Vairums pārlūkprogrammu, tās lejupielādējot, ļauj lietotājiem pārnest šos pielāgojumus.

Izvēles ekrāns neatinstalēs Microsoft tīmekļa pārlūkprogrammu. Tomēr Windows 7 lietotāji var "izslēgt" Microsoft tīmekļa pārlūkprogrammu, ja viņi to vēlas.

Sistēmā Windows 7 , atverot izvēles ekrānu, Microsoft tīmekļa pārlūkprogramma vairs nebūs piesaistīta Windows uzdevumjoslai. Tomēr lietotāji var viegli piesaistīt uzdevumjoslai tīmekļa pārlūkprogrammu (vai citu programmu), tostarp Microsoft tīmekļa pārlūkprogrammu.

Dažas izvēles ekrānā redzamās tīmekļa pārlūkprogrammas nav īpaši labi pazīstamas. Vai tās var droši lietot?

Visas izvēles ekrānā norādītās tīmekļa pārlūkprogrammas, piemēram, Mozilla Firefox , Google Chrome , Apple Safari un Opera , tur atrodas tāpēc, ka tās ir Eiropas 12 visbiežāk lietoto pārlūkprogrammu skaitā.

Vai pārējās izvēles ekrānā redzamās tīmekļa pārlūkprogrammas ir labākas nekā Microsoft tīmekļa pārlūkprogramma?

Tas lietotājiem ir jānoskaidro pašiem. Katra tīmekļa pārlūkprogramma ir atšķirīga. Izvēles ekrānā ir iekļautas tīmekļa pārlūkprogrammas, kas ir vispopulārākās Eiropas lietotāju vidū.

Ja izvēles ekrāns tiek aizvērts, kā to var atkal apskatīt?

Datora darbvirsmā būs izvēles ekrāna lietojumikona. Noklikšķinot uz tās, atkal parādīsies izvēles ekrāns. Parādoties izvēles ekrānam, lietotāji var noklikšķināt arī uz "izvēlēties vēlāk", ja viņi vēlas pieņemt lēmumu vēlāk. Izvēles ekrāns automātiski parādīsies no jauna, kad lietotājs nākamreiz pieslēgsies Windows .


Side Bar