Navigation path

Left navigation

Additional tools

MEMO/09/559

Briuselis, 2009 m. gruodžio 16 d.

Antimonopolinė politika. Komisijos sprendimas dėl naujo „Microsoft“ žiniatinklio naršyklės pasirenkamojo ekrano. Vartotojo vadovas

(taip pat žr. IP/09/1941 ir MEMO/09/558 )

Kas yra žiniatinklio naršyklė?

Žiniatinklio naršyklė yra programinė įranga, kuria kompiuterio naudotojams suteikiama galimybė prisijungti prie interneto ir jame naršyti.

Kas yra pasirenkamasis ekranas ir kaip jį gauti?

Europos Komisijos prašymu „Microsoft“ sutiko „Microsoft Windows“ naudotojams sukurti pasirenkamąjį ekraną, suteikiantį galimybę rinktis, kokia žiniatinklio naršykle naudotis.

Pasirenkamasis ekranas bus pasiūlytas tiems Europos „Windows“ naudotojams (dabar jų yra daugiau kaip 100 milijonų), kurių kompiuteriuose įdiegta numatytoji „Microsoft“ žiniatinklio naršyklė Internet Explorer .

Iki šiol „Microsoft“ žiniatinklio naršyklė buvo parduodama kartu su „Windows“ programine įranga, todėl pagrindinių konkurentų žiniatinklio naršykles dažniausiai reikėdavo parsisiųsti iš interneto. Dėl šios priežasties tokių naršyklių dažnai nepavykdavo įdiegti į vartotojų kompiuterius.

Pasirenkamasis ekranas bus įdiegtas kaip „Windows" programinės įrangos naujinys. Jis automatiškai bus įdiegtas tiems vartotojams, kurių kompiuteriuose nustatytas naujinių diegimas per „Windows Update“, – taigi jiems patiems nereikės nieko daryti.

Pasirenkamuoju ekranu bus galima naudotis nuo 2010 m. kovo vidurio.

Kas yra numatytoji žiniatinklio naršyklė?

Tai naršyklė, kurią parinko asmeninio kompiuterio gamintojas. Dauguma „Windows“ naudotojų turi „Microsoft“ žiniatinklio naršyklę.

Jei vartotojas pats atsisiunčia papildomą naršyklę, diegdamas gali ją padaryti numatytąja.

Tokį pasirinkimą galima bet kada pakeisti.

Kodėl pasirenkamąjį ekraną mato tik numatytosios „Microsoft“ žiniatinklio naršyklės naudotojai?

Komisija siekia užtikrinti, kad „Microsoft“ nepiktnaudžiautų tuo, kad dominuoja asmeninių kompiuterių operacinių sistemų rinkoje ir neiškreiptų konkurencijos žiniatinklio naršyklių rinkoje. Kartu Komisija taip vykdo savo įsipareigojimą vartotojams pagerinti rinkų veikimą, užtikrindama didesnį pasirinkimą, naujoves ir kokybę.

Žiniatinklio naršyklę, net jeigu ji ir ne „Microsoft“ žiniatinklio naršyklė, be abejo, galima bet kada pakeisti.

Kodėl vartotojai verčiami rinktis, net jeigu juos tenkina „Microsoft“ žiniatinklio naršyklė?

Komisija neverčia vartotojų keisti žiniatinklio naršyklių. Jie gali toliau naudotis „Microsoft“ žiniatinklio naršykle. Komisija tiesiog nori užtikrinti, kad vartotojai tikrai turėtų didesnį siūlomų žiniatinklio naršyklių pasirinkimą. Vartotojai gali naudotis ir „Microsoft“ žiniatinklio naršykle, ir kita pasirinkta naršykle, nelygu, ko nori.

„Microsoft“ pasisiūlė sukurti pasirenkamąjį ekraną laikydamasi Komisijai duoto įsipareigojimo užtikrinti nuopelnais grindžiamą konkurenciją naršyklių rinkoje. Apskritai vartotojų naudojimosi internetu patirtis priklauso nuo jų pasirinktos naršyklės, todėl tai, kad galima rinktis iš kelių gerų produktų, skatina įmones ieškoti naujovių ir ateityje vartotojams pasiūlyti geresnių naršyklių. Taigi vartotojai gali ir toliau naudotis turimomis naršyklėmis arba pasinaudoti pasirenkamuoju ekranu, kad daugiau sužinotų apie savo galimybes, ir išsirinkti tai, kas jiems labiausiai patinka.

Ką daryti pamačius pasirenkamąjį ekraną?

Tai vartotojų sprendimas. Jie gali pasirinkti vieną, dvi naršykles arba tiek, kiek nori. Prieš apsisprendžiant būtų naudinga susipažinti su papildoma informacija apie kiekvieną siūlomą naršyklę.

Ką daryti, jei vartotojai nenori nieko keisti ir (arba) pageidauja toliau naudotis „Microsoft“ žiniatinklio naršykle?

Galima tiesiog uždaryti pasirenkamąjį ekraną. Parsisiuntus kitą naršyklę, „Microsoft“ žiniatinklio naršyklė iš kompiuterio nedings.

Ar pasirinkę kitą žiniatinklio naršyklę vartotojai praras „Microsoft“ žiniatinklio naršyklę arba nustatymus (pvz., adresyną)?

Daugumoje naršyklių numatyta galimybė perkelti nustatymus jas parsisiunčiant.

Pasirenkamasis ekranas nepašalins „Microsoft“ žiniatinklio naršyklės. Kita vertus, „Windows 7“ naudotojai gali išjungti „Microsoft“ žiniatinklio naršyklę, jei to nori.

Kai naudojamasi „Windows 7“, atsidarius pasirenkamajam ekranui „Microsoft“ žiniatinklio naršyklė panaikinama iš „Windows“ užduočių juostos. Tačiau naudotojai į ją gali lengvai įkelti žiniatinklio naršyklę (ar kitą programą), taip pat ir „Microsoft“ žiniatinklio naršyklę.

Kai kurios pasirenkamajame ekrane nurodytos žiniatinklio naršyklės nėra itin žinomos. Ar saugu jomis naudotis?

Visos pasirenkamajame ekrane nurodytos žiniatinklio naršyklės, kaip antai Mozilla Firefox , Google Chrome , Apple Safari ir Opera , priklauso dažniausiai naudojamų naršyklių Europoje dvyliktukui.

Ar pasirenkamajame ekrane yra už „Microsoft“ žiniatinklio naršyklę geresnių žiniatinklio naršyklių?

Tai turi nuspręsti vartotojai. Kiekviena naršyklė kitokia. Pasirenkamajame ekrane nurodytos pačios populiariausios naršyklės Europoje.

Kaip uždarius pasirenkamąjį ekraną vėl prie jo prisijungti?

Asmeninio kompiuterio darbalaukyje bus pasirenkamojo ekrano piktograma. Ją spustelėjus, pasirenkamasis ekranas vėl atsidarys. Jam atsidarius dėl naršyklės galima apsispręsti vėliau, t. y. spustelėti mygtuką „pasirinkti vėliau“. Tokiu atveju pasirenkamasis ekranas automatiškai atsidarys, kai vartotojas kitą kartą prisijungs prie „Windows“.


Side Bar