Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos - pranešimas spaudai

Pieno produktų rinka. Jau parduoti 99 proc. nugriebto pieno miltelių viešųjų atsargų

Briuselis, 2019 m. sausio 24 d.

Naujausias viešuosiuose sandėliuose saugomų nugriebto pieno miltelių konkursas buvo sėkmingas, tad parduoti 99 % visų Komisijos pirktų ir valdytų atsargų.

Atsargos apdairiai parduotos, išlaikant rinkos pusiausvyrą ir remiant pieno sektoriaus atsigavimą po 2015–2016 m. rinką ištikusios krizės.

2015–2017 m., siekdama stabilizuoti rinką ir paremti ūkininkų pajamas, Europos Komisija, taikydama viešąją intervenciją, supirko iš viso 380 000 tonų NPM. Siekdama vėl apdairiai parduoti produktus rinkoje, 2016 m. pabaigoje Komisija pradėjo kas mėnesį, o vėliau – kas du mėnesius vykdyti viešuosius konkursus.

Už žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakingas Europos Komisijos narys Philas Hoganas sakė: „Paskutinis konkursas yra aiškus įrodymas, kad Komisija apdairiai valdo NPM atsargas – 99 proc. jų jau sėkmingai grąžinta į rinką. Visada siekiau naudotis viešąja intervencija kaip ūkininkų pajamų apsaugos priemone, būtent todėl trejus metus nerengėme konkursų, kad kaip nors sumažintume ar tiesiog sunaikintume atsargas. Nė viena iš šių galimybių nebūtų galėjusi duoti tokio rezultato, kokį mes pasiekėme dabar. Užuot to ėmęsi, apsišarvavome kantrybe, todėl galėjome ne tik apsaugoti Europos pieno ūkininkų pajamas, bet ir Europos mokesčių mokėtojų interesus. Nugriebto pieno miltelių viešoji intervencija pasirodė esanti veiksminga priemonė, ypač kai ji naudojama atsakingai ir veiksmingai, o šiandienos ir ankstesni konkursai aiškiai parodo Europos Komisijos įsipareigojimą remti Europos ūkininkus, jei to reikalauja aplinkybės. Tai taip pat rodo, kad į bendrąją žemės ūkio politiką įtraukta veiksminga apsaugos sistema, kuri yra būtina tokiems kaip 2014–2016 m. rinkos sutrikdymo atvejams.“

Praėjus dvejiems metams nuo šio proceso pradžios sandėliai buvo ištuštinti, o pieno kaina išaugo: dabar ji yra 36 centai už kg (2016 m. vasarą – 26 centai už kg).

Konkurso procesas yra skaidriai užregistruotas internetePieno rinkos stebėjimo centro portale. Šiandien pardavus 18 514 tonų, kurios sudaro 1 proc. pirminių atsargų, dabar iš pirminių 380 000 tonų liko 4 000 tonų. Iš 14 valstybių narių, Komisijos vardu saugojusių NPM atsargas, šių atsargų dar šiek tiek liko tik keturiose.

Kitas konkursas įvyks vasario 7 d.

Daugiau informacijos

Duomenų suvestinė „ES pieno rinkos valdymas“ 2014–2019 m.“

Pieno rinkos stebėjimo centras

Atsargų ir konkursų apžvalga

IP/19/623

Žiniasklaidai:

Visuomenei: Europe Direct , tel. 00 800 67 89 10 11 e. paštas


Side Bar