Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos - pranešimas spaudai

Švietimas ekstremaliųjų situacijų atvejais. ES praneša apie didesnę nei bet kada humanitarinę finansinę pagalbą 2019 m. ir pradeda kampaniją #RaiseYourPencil

Briuselis, 2019 m. gegužės 14 d.

Europos Komisija šiandien pranešė, kad 2019 m. švietimo ekstremaliųjų situacijų atvejais projektams pirmą kartą bus skirta tokia didelė suma – 164 mln. EUR. Komisija pradėjo įgyvendinti socialinės žiniasklaidos kampaniją, kuria propaguojamas jaunųjų europiečių sąmoningumas ir solidarumas, o jai padės pasaulyje ir Belgijoje garsūs žmonės ir maždaug 400 studentų.

Už humanitarinę pagalbą ir krizių valdymą atsakingas Komisijos narys Christos Stylianides sakė: „Europos Sąjunga švietimui ekstremaliųjų situacijų atvejais neabejotinai skiria prioritetinį dėmesį.Nuo 2015 m. iki 2019 m. Europos humanitarinės finansinės pagalbos biudžetas ūgtelėjo nuo 1 iki 10 proc. Europos Sąjunga rodo pavyzdį visiems. Ji tapo pasauline pagalbos švietimui ekstremaliųjų situacijų atvejais lydere. Konkrečiai tai yra mūsų investicija į taiką siekiant suteikti kiekvienam vaikui galimybę mokytis bet kur ir bet kada. Švietimas – visa ko pagrindas. Jis saugo nuo smurto, seksualinio išnaudojimo ar radikalizacijos, visų pirma ištikus humanitarinėms krizėms. Švietimas teikia vaikams saugumo jausmą ir šviesesnės ateities perspektyvų.“

Europos Sąjunga padidino paramą vaikams, kurių šalis ištiko humanitarinė krizė: nuo 2015 iki 2018 m. ES finansavimo dėka galimybė naudotis kokybiškomis švietimo ir mokymosi paslaugomis suteikta daugiau kaip 6,5 mln. mergaičių, berniukų ir mokytojų 55 nuo krizės nukentėjusiose šalyse.

Iniciatyva #School4All

Šiandien Briuselyje pagal iniciatyvą # School4All („Mokykla visiems“) surengtas aukšto lygio renginys švietimo ekstremaliųjų situacijų atvejais tema, kurio metu Europos Komisijos narys Christos Stylianides pranešė apie naująsias finansavimo galimybes. Šiame renginyje dalyvavo per 400 vidurinių mokyklų moksleivių, mokytojų, sprendimus priimančių asmenų ir humanitarinės pagalbos teikėjų atstovų, taip pat Nobelio taikos premijos laureatas Denisas Mukwege ir dainininkės iš Belgijos Axelle Red ir Typh Barrow.

Kampanija #RaiseYourPencil

Šiandien pradėta kampanija #RaiseYourPencil („Čiupk rašiklį“), kurios tikslas – didinti informuotumą apie tai, jog visiems pasaulio vaikams, kurių šalis ištiko krizė, būtina užtikrinti galimybę naudotis švietimo paslaugomis, ir skatinti jaunuosius europiečius solidarizuotis su kitose pasaulio šalyse gyvenančiais bendraamžiais, kurie dėl ekstremaliųjų situacijų negali lankyti mokyklos. Kampanija tęsis iki 2019 m. rugsėjo mėn. ir vyks tada, kai Europos šalyse baigiasi jaunųjų moksleivių mokslo metai, ir tada, kai jie po vasaros atostogų grįžta į klases. Rašiklis – visuotinai pripažįstamas mokyklos ir mokymosi simbolis, tad Komisija visus ragina prisidėti socialinėje žiniasklaidoje prie kampanijos #RaiseYourPencil ir propaguoti iniciatyvą #School4All.

Pagrindiniai faktai

Šiuo metu dėl konfliktų arba gaivalinių nelaimių pasaulyje kone 75 mln. vaikų visiškai ar iš dalies negali lankyti mokyklos. Tačiau švietimas juk yra ne tik pagrindinė žmogaus teisė, bet ir itin svarbus vaikų poreikis ekstremaliųjų situacijų atvejais. Švietimas yra būtinas vaikų apsaugai, tolerancijai ir viltims siekti savo svajonių ir kurti ateitį skatinti.

Pastaraisiais metais ES nuolat didina finansavimą švietimui ekstremaliųjų situacijų atvejais. 2015 m. Komisijos nariui Christos Stylianides švietimą ekstremaliųjų situacijų atvejais paskelbus prioritetine sritimi, nuo 2015 iki 2019 m. šiai sričiai skirta Europos Komisijos humanitarinės finansinės pagalbos biudžeto dalis ūgtelėjo nuo 1 iki 10 proc. 2015 m. Komisija švietimui ekstremaliųjų situacijų atvejais skyrė beveik 13 mln. EUR, o 2018 m. pabaigoje ši suma išaugo iki 290 mln.

Tokiu būdu ES tapo pasauline pagalbos švietimui ekstremaliųjų situacijų atvejais lydere. Komisijai finansavimą teikti padeda humanitarinės pagalbos teikimo partneriai, visų pirma humanitarinius projektus vykdančios NVO, Jungtinių Tautų agentūros ir tarptautinės organizacijos.

Daugiau informacijos

Kampanija #RaiseYourPencil

Švietimas ekstremaliųjų situacijų atvejais

IP/19/2452

Žiniasklaidai:

Visuomenei: Europe Direct , tel. 00 800 67 89 10 11 e. paštas


Side Bar