Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija - Paziņojums presei

Komisija nāk klajā ar jaunu rīku, kura mērķis ir atbalstīt digitālo mācību procesu skolās

Briselē, 2018. gada 25. oktobrī

Komisija nāk klajā ar jaunu rīku, kura mērķis ir atbalstīt digitālo mācību procesu skolās

Eiropas Komisija šodien iepazīstināja ar jaunu rīku, kas palīdzēs visām ES kā arī Krievijas, Gruzijas un Serbijas skolām izvērtēt, kā tās izmanto digitālo tehnoloģiju mācību procesā. Eiropas Savienībā SELFIE (efektīvas mācīšanās, veicinot inovatīvu izglītības tehnoloģiju izmantošanu, pašizvērtēšana) pēc brīvprātības principa tiks piedāvāts 76,7 miljoniem skolēnu un skolotāju 250 000 skolās. Tas ir pieejams 24 ES valodās, kam sekos vēl citu valodu versijas. Visas ieinteresētās skolas (pamatskolas, vidusskolas un arodskolas) var reģistrēties SELFIE platformā un veikt skolā pašizvērtēšanu. Komisijas mērķis ir līdz 2019. gada beigām aptvert 1 miljonu skolēnu, skolotāju un skolu vadītāju.

Pirms SELFIE laišanas klajā IX High School Klementyna Hoffmanowa, vidusskolā Varšavā, Polijā, ES izglītības, kultūras, jaunatnes un sporta komisārs Tibors Navračičs sacīja:“SELFIE var palīdzēt skolām mērķtiecīgi un visaptveroši iekļaut tehnoloģijas mācību procesā. Skolu vadītāju, skolotāju un skolēnu viedokļu apkopošanai var būt liela nozīme, lai Eiropā izglītību pielāgotu digitālajam laikmetam. Esmu pārliecināts, ka SELFIE mums palīdzēs stiprināt Eiropas iedzīvotāju digitālās prasmes.Tas ir ļoti svarīgi, ja vēlamies ļaut ikvienam izmantot globalizētas un uz zināšanām balstītas ekonomikas sniegtās iespējas.Un tas ir absolūti nepieciešams, lai veidotu sabiedrību, kurā cilvēki ir pārliecināti, zinoši jauno tehnoloģiju lietotāji nevis pasīvi patērētāji.”

SELFIE ir viena no Eiropas digitālās izglītības rīcības plāna 11 iniciatīvām, ar ko Komisija iepazīstināja šā gada janvārī.Rīcības plāna mērķis ir veicināt Eiropā digitālās prasmes un atbalstīt digitālo tehnoloģiju novatorisku izmantošanu mācību procesā.

Kā strādā SELFIE

Ja skola izlēmusi izmantot SELFIE, skolēni, skolu vadītāju un skolotāji apdomā virkni īsu apgalvojumu, lai izvērtētu, vai mācību procesā tiek izmantota tehnoloģija.Šis rīks ir modulārs, un skolas var izvēlēties no vairākiem apgalvojumiem, kā arī pievienot līdz pat astoņiem individuāli pielāgotiem jautājumiem, kas vislabāk atbilst viņu vajadzībām un prioritātēm. Atbilžu sniegšana uz apgalvojumiem aizņem aptuveni 20 līdz 30 minūtes. Tad skola saņem individuāli pielāgotu atskaiti ar rezultātiem. Skolas SELFIE atskaiti tad var izmantot dialogam skolā, lai definētu pasākumus ar mērķi uzlabot digitālo tehnoloģiju izmantošanu labākai izglītībai. Tajā var paredzēt, piemēram, īpašas mācības skolotājiem vai atbalstu skolēniem tādos jautājumos kā drošība tiešsaistē. Visas atbildes uz SELFIE ir anonīmas, un personas dati netiek vākti. Šos datus neizmantos, lai ierindotu skolas vai izglītības sistēmas pēc sasniegumiem.

Turpmākie pasākumi

SELFIE jau ir pieejams Serbijas skolās, un nākamā gada sākumā tas būs pieejams visās Rietumbalkānu reģiona valstīs. 2019. gada 4. un 5. aprīlī Madridē sadarbībā ar Spānijas Izglītības ministriju notiks pirmā SELFIE konference.Pasākums pulcēs vienkopus skolas no visas Eiropas, kuras izmanto SELFIE, un to pieredze un atsauksmes tiks izmantotas, lai šo rīku vēl vairāk uzlabotu.

Komisija izstrādās arī palīgmateriālus skolām, lai palīdzētu tām veikt pasākumus, kas vajadzīgi, lai veicinātu digitālo tehnoloģiju izmantošanu pēc SELFIE aizpildīšanas.Tāpat Komisija pēta iespējamās sinerģijas iespējas ar esošajiem skolotāju un skolu tīkliem, jo īpaši eTwinning – tiešsaistes platformu, ko atbalsta programma “Erasmus +”, kura ir kļuvusi par pasaulē lielāko skolotāju tīklu.

Priekšvēsture

Rīka prezentēšana notiek šodien Varšavas vidusskolā, kur eTwinning gadskārtējā konferencē piedalās arī komisārs Navračičs. Viņš kopā ar Polijas Izglītības ministri Annu Zalevsku (Anna Zalewska) apmeklē skolu, lai tiktos ar skolēniem un skolotājiem un noskaidrotu, kā skola izmanto tehnoloģiju mācību procesā.

Lai izstrādātu SELFIE rīku, Komisija sadarbojusies ar izglītības ministrijām un digitālās izglītības ekspertu kopienu no visas Eiropas. Starp partneriestādēm jāmin Eiropas Izglītības fonds, Eiropas Profesionālās izglītības attīstības centrs (Cedefop) un UNESCO Izglītības informācijas tehnoloģiju institūts.

Pērn 650 skolās 14 valstīs tika izmēģināta rīka sākotnējā versija. Šajā izmēģinājuma projektā tika saņemtas 67 000 atsauksmes par to, kā vēl vairāk vienkāršot un uzlabot rīku, un tās tika integrētas rīka pašreizējā versijā.

Sīkāka informācija

SELFIE vietne, tostarp video

SELFIE faktu lapa

SELFIE tviterī: #SELFIE_EU 

IP/18/6178

Kontakti presei:

Sabiedrībai: informatīvais dienests Europe Direct tālrunis 00 800 67 89 10 11 vai e-pasts


Side Bar