Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE ES NL IT PT FI CS HU RO

Eiropas Komisija - Paziņojums presei

Komisija piešķir finansējumu novatoriskiem projektiem 22 pilsētās un izsludina jaunu uzaicinājumu iesniegt priekšlikumus par sabiedrisko vietu drošību pilsētās

Briselē, 2018. gada 10. oktobrī

Komisija ir nosaukusi pilsētas, kuras uzvarējušas trešajā projektu konkursā, kas ietilpst iniciatīvā “Inovatīvas pilsētvides darbības”.

No Eiropas Reģionālās attīstības fonda 92 miljoni eiro tiks piešķirti, lai finansētu novatoriskus risinājumus tādām pilsētu problēmām kā gaisa kvalitāte, klimata pārmaiņas, mājokļi un vietējai ekonomikai vajadzīgās darba vietas un prasmes.

Turklāt šodien Komisija sāk ceturto konkursu iniciatīvā “Inovatīvas pilsētvides darbības”. Tagad pilsētām ir pieejami 100 miljoni eiro novatorisku projektu finansēšanai, lai aizsargātu sabiedriskās vietas un samazinātu šo vietu vājos punktus, kā paziņots 2017. gada rīcības plānā, kas ietilpst Eiropas Drošības programmā. No šiem līdzekļiem varēs finansēt arī digitālās jomas, vides un iekļaušanas projektus.

Reģionālās politikas komisāre Korina Krecu: “Šie projektu konkursi palīdzēs ES pilsētas pārvērst īstās laboratorijās, kur tiek izmēģināti risinājumi, kas spēs uzlabot dzīves kvalitāti visās pasaules pilsētās. Ņemot vērā pēdējos gados piedzīvotos nāvīgos teroristu uzbrukumus, iedzīvotājus ļoti uztrauc drošība pilsētās un sabiedriskajās vietās, tāpēc tagad palīdzam pilsētām savus iedzīvotājus aizsargāt.”

Finansējums šīm 22 pilsētām piešķirts, izsludinot trešo uzaicinājumu iesniegt priekšlikumus par inovatīvas pilsētvides darbību projektiem šādās jomās:

  • pielāgošanās klimata pārmaiņām – (Amsterdama (NL), Barselona (ES), Lielās Mančestras Apvienotā iestāde (UK), Ribaroha de Tūrija (ES), Sevilja (ES), Parīze (FR));
  • gaisa kvalitāte – (Eksas–Marseļas provinces metropole (FR), Breda (NL), Helsinki (FI), Ostrava (CZ), Portiči (IT));
  • mājokļi – (Brisele (BE), Budapešta (HU), Gente (BE), Mataro (ES), Lionas metropole (FR));
  • darba vietas un prasmes vietējā ekonomikā – Aveiru (PT), Kluža–Napoka (RO), Kvenka (ES), Eindhovena (NL), Vantā (FI), Ventspils.

Piemēram var minēt tādus projektus kā jauni risinājumi Spānijas pilsētā Ribaroha de Tūrijā, kā samazināt ugunsgrēka risku piepilsētā, jaunas paaudzes energoapgādes sistēma, kas balstās uz elektromobiļu akumulatoriem Nīderlandes pilsētā Bredā, pret karstuma viļņiem izturīgi skolas rotaļlaukumi Parīzē, energoefektīvi sociālie mājokļi Budapeštā un novatorisks karjeras attīstības atbalsts Ventspilī. Visi konkursu izturējušie projekti atrodami šeit.

Ceturtais uzaicinājums ilgst no šodienas līdz 2019. gada janvārim. Uzvarētājas pilsētas tiks nosauktas 2019. gada vasarā.

Pamatinformācija

Iniciatīvā “Inovatīvas pilsētvides darbības” ES pilsētām no Eiropas Reģionālās attīstības fonda tiek piešķirti līdzekļi novatorisku projektu finansēšanai. Laikā no 2014. līdz 2020. gadam pavisam ir pieejami 372 miljoni eiro. Mērķis ir atrast, pārbaudīt un izplatīt konkrētus risinājumus pilsētu kopīgajām problēmām.

Nākamajā ES ilgtermiņa budžetā “Inovatīvas pilsētvides darbības” tiks iekļautas Eiropas Pilsētu iniciatīvā, kas ir jauns instruments, kurā visi pilsētu instrumenti apvienoti vienā pilsētu sadarbības, inovācijas un spēju veidošanas programmā, kas attiecas uz visām ES pilsētprogrammas tematiskajām prioritātēm (piemēram, migrantu integrāciju, mājokļiem, gaisa kvalitāti, pilsētu nabadzību un enerģētikas pārkārtošanu).

Jaunais vienotais noteikumu kopums palīdzēs vieglāk kombinēt ES fondus, piemēram, Eiropas Reģionālās attīstības fondu ar Iekšējās drošības fondu, lai varētu attīstīt visaptverošus pilsētattīstības plānus, kas ietver sabiedrisko vietu drošības pasākumus.

Plašāka informācija

Vienots kontaktpunkts pilsētpolitikas jomā

2018. gada marts – Komisijas un Reģionu komitejas kopīgs paziņojums ES pilsētu mēru konferencē par drošību sabiedriskajās vietās

2017. gada oktobris – “Drošības savienība: Komisija nāk klajā ar jauniem pasākumiem labākai ES pilsoņu aizsardzībai”

@EUinmyRegion, @CorinaCretuEU, @UIA_Initiative

 

 

 

 

IP/18/6062

Kontakti presei:

Sabiedrībai: informatīvais dienests Europe Direct tālrunis 00 800 67 89 10 11 vai e-pasts


Side Bar