Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija - Paziņojums presei

Eiropa, kas aizsargā: ES muita 2017. gadā uz ES robežām konfiscējusi vairāk nekā 31 miljonu viltotu preču.

Briselē, 2018. gada 27. septembrī

Eiropas Komisijas šodien publicētie jaunie skaitļi liecina, ka muitas dienesti uz ES ārējās robežas ir aizturējuši vairāk nekā 31 miljonu viltotu preču, kuru vērtība melnajā tirgū pārsniedz 580 miljonus eiro.

Lai gan kopējie skaitļi kopš 2016. gada ir samazinājušies, viltotas potenciāli bīstamas preces, kas paredzētas ikdienas lietošanai, piemēram, veselības aprūpes produkti, zāles, rotaļlietas un elektropreces, veido daudz lielāku daļu no visām konfiskācijām, – 43 % no visām aizturētajām precēm ir šīs kategorijas preces. Kopumā galvenā viltoto preču kategorija ir pārtikas produkti, kas veido 24 % no kopējā aizturēto izstrādājumu daudzuma. Tai seko rotaļlietas (11 %), cigaretes (9 %) un apģērbs (7 %).

Ekonomikas un finanšu, nodokļu un muitas komisārs Pjērs Moskovisī teica: “ES Muitas savienībai ir primāra nozīme, kad runa ir par iedzīvotāju aizsardzību no viltotām un dažkārt ļoti bīstamām precēm. Viltotu preču importa apturēšana Eiropas Savienībā arī atbalsta darbavietas un plašāku ekonomiku kopumā. Eiropas Savienība iestājas par atbalstu intelektuālajam īpašumam, un tā turpinās pasākumu kopumu, lai aizsargātu patērētāju veselību, kā arī aizsargātu uzņēmumus pret to tiesību kriminālsodāmiem pārkāpumiem.

Attiecībā uz pārvadājumu veidiem 65 % no visiem aizturētajiem izstrādājumiem ievesti ES pa jūras ceļu, parasti lielos sūtījumos. Otrā izplatītākā metode ir gaisa satiksme, kurā pārvadāti 14 % viltotu izstrādājumu. Trešā izplatītākā metode ir kurjerpasta un pasta sūtījumi, kas kopā ir 11 % pārvadājumu un ko galvenokārt veido tiešsaistē pasūtītas patēriņa preces, piemēram, apavi, apģērbs, somas un pulksteņi.

Ķīna joprojām ir galvenā Eiropas Savienībā ievesto viltoto preču izcelsmes valsts. Lielākais viltoto apģērbu apjoms nāk no Turcijas, savukārt no Honkongas un Ķīnas ES ievests visvairāk viltotu mobilo telefonu un piederumu, CD un DVD un etiķešu, marķējuma zīmju un uzlīmju. Indija ir galvenā viltotu un potenciāli kaitīgu zāļu izcelsmes valsts. 90 % aizturēšanas gadījumu vai nu preces tika iznīcinātas, vai tika iesniegta prasība tiesā tiesību pārkāpuma noteikšanai vai kriminālprocesa ietvaros.

Pamatinformācija

Pēdējo 50 gadu laikā muitas savienība ir kļuvusi par mūsu vienotā tirgus stūrakmeni, panākot to, ka ES robežas ir drošas, un aizsargājot mūsu iedzīvotājus pret tādām aizliegtām un bīstamām precēm kā ieroči, narkotiskās vielas un viltotas preces.

Kopš 2000. gada Komisija ik gadu izdod ziņojumu par muitas darbībām, ar kurām nodrošina intelektuālā īpašuma tiesību ievērošanu, un tā pamatā ir dati, kurus dalībvalstu muitas administrācija nosūta Komisijai.

Šā gada skaitļi liecina par to, cik svarīgi ir pasākumi, ar kuriem Komisija nāca klajā pagājušā gadā, lai nodrošinātu, ka intelektuālā īpašuma tiesības tiek labi aizsargātas, tādējādi mudinot Eiropas uzņēmumus, jo īpaši MVU un jaunuzņēmumus, ieguldīt inovācijā un radošumā. Minētās iniciatīvas mērķis ir veicināt efektīvu rīcību pret intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumiem, atvieglot pārrobežu tiesvedību un novērst viltotu vai pirātisku preču importu Eiropas Savienībā.

Šie dati sniedz vērtīgu informāciju, kas sekmē intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu analīzi un palīdz citām iestādēm, piemēram, Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojam un ESAO, apzināt ekonomikas datus un izplatītākos viltotāju maršrutus.

Noderīgas saites

Pilns ziņojuma teksts ir pieejams šeit.

FAKTU LAPA: Viltotās preces, kas aizturētas uz ES robežas

Paziņojums presei: Cildinot muitas savienību – pasaules lielākais tirdzniecības bloks darbojas jau 50 gadus

IP/18/5912

Kontakti presei:

Sabiedrībai: informatīvais dienests Europe Direct tālrunis 00 800 67 89 10 11 vai e-pasts


Side Bar