Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos - pranešimas spaudai

Kitą savaitę Komisijos Pirmininkas J.-C. Junckeris skaitys 2018 m. pranešimą apie Sąjungos padėtį

Briuselis, 2018 m. rugsėjo 7 d.

Rugsėjo 12 d., trečiadienį, Europos Komisijos Pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris Europos Parlamente Strasbūre skaitys ketvirtąjį pranešimą apie Sąjungos padėtį.

banner

 

Šių metų pranešimas parengtas artėjant 2019 m. Europos Parlamento rinkimams ir atsižvelgiant į vykstančias diskusijas apie 27 valstybių narių Europos Sąjungos ateitį. Praėjusių metų pranešime Pirmininkas J.-C. Junckeris išdėstė savo viziją, kokia Europos Sąjunga galėtų tapti iki 2025 m., ir pristatė Vieningesnės, stipresnės ir demokratiškesnės Sąjungos kūrimo planą. Kartu pateikta konkrečių iniciatyvų dėl prekybos, investicijų tikrinimo, kibernetinio saugumo, pramonės ir duomenų. Tuo tikslu valstybių narių vadovai susitiko Taline, Estijoje, ir susitarė dėl Vadovų darbotvarkės – aktualiausių klausimų ir uždavinių, kuriuos reikėtų išspręsti iki 2019 m. gegužės mėn. vyksiančių Europos Parlamento rinkimų, sąrašo. Tikimasi, kad 2019 m. gegužės 9 d. Sibiu, Rumunijoje, vyksiančiame aukščiausiojo lygio susitikime bus pasiekta šio proceso kulminacija – valstybių narių vadovai atnaujins įsipareigojimą užtikrinti, kad ES spręstų žmonėms iš tiesų rūpimus klausimus.

Kad nuo žodžių būtų nedelsiant pereita prie veiksmų, naujų pasiūlymų bus pateikta ir su šiemetiniu pranešimu. Komisijos Pirmininkas pateiks pasiūlymų, o jų teigiamus rezultatus piliečiai galės pajusti iki Sibiu aukščiausiojo lygio susitikimo ir jais bus grindžiamos plataus masto diskusijos artėjant Europos Parlamento rinkimams.

Pagrindiniai faktai

Pranešimu apie Sąjungos padėtį pradedamas dialogas su Europos Parlamentu ir Taryba siekiant parengti Komisijos metinę darbo programą. Pranešimas apie Sąjungos padėtį, kurio ištakos yra Lisabonos sutartyje, numatytas 2010 m. Pagrindų susitarime dėl Europos Parlamento ir Europos Komisijos santykių. Jame nustatyta, kad Komisijos pirmininkas ir pirmasis jo pavaduotojas Europos Parlamento pirmininkui ir Tarybai pirmininkaujančiai valstybei narei pateikia ketinimų raštą, kuriame išsamiai išdėstomi Europos Komisijos veiksmai – teisės aktai ir kitos iniciatyvos, kurių ji ketina imtis. Po pranešimo apie Sąjungos padėtį vyksta plenarinis posėdis, kuriame diskutuojama su Europos Parlamento nariais. Pirmasis pranešimas apie Sąjungos padėtį perskaitytas 2010 m., įsigaliojus Lisabonos sutarčiai.

Pirmininkas J.-C. Junckeris pranešimą apie Sąjungos padėtį pradeda rengti liepos mėn. Nuomonės klausiama visos Komisijos – Komisijos narių, kabinetų narių, generalinių direktorių ir ES delegacijų vadovų. Rugpjūčio pabaigoje Pirmininkas J.-C. Junckeris surengia dviejų dienų seminarą Komisijos narių kolegijai, kad aptartų ateinančių metų uždavinius ir prioritetus. Rengdamas pranešimą, Pirmininkas plačiai konsultuojasi ne tik savo institucijoje, bet ir su Europos ir ne Europos valstybių vadovais, Pirmininkų sueiga ir Europos Parlamento frakcijomis, taip pat ES delegacijų vadovais, nuolatiniais atstovais ir pagrindinėmis Europos ekspertų grupėmis.

Daugiau informacijos

Ankstesni Komisijos Pirmininko J.-C. Junckerio pranešimai apie Sąjungos padėtį

 

IP/18/5502

Žiniasklaidai:

Visuomenei: Europe Direct , tel. 00 800 67 89 10 11 e. paštas


Side Bar