Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos - pranešimas spaudai

ES ir JAV prekyba: Europos Komisija rekomenduoja užbaigti užsitęsusį PPO ginčą

Briuselis, 2018 m. rugsėjo 3 d.

Komisija rekomenduoja Tarybai pradėti derybas su Jungtinėmis Valstijomis, kad Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) būtų išspręstas užsitęsęs ginčas dėl JAV galvijienos eksporto.

Komisija nusprendė šiandien paprašyti Tarybos įgaliojimo aptarti su Jungtinėmis Valstijomis galvijienos be hormonų importo į Europos Sąjungą kvotos taikymo peržiūrą.

Europos Komisija yra pasiryžusi laikytis Pirmininko Junkerio ir Prezidento Trumpo liepos 25 d. bendro pareiškimo raidės ir dvasios ir pradėti naują Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų prekybos santykių etapą. Abi šalys turi ne tik įgyvendinti bendrame pareiškime nurodytus konkrečius elementus, bet ir siekti spręsti likusias prekybos problemas.

Už žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakingas Komisijos narys Philas Hoganas sakė: „Komisija, prašydama Tarybos suteikti šį įgaliojimą, vykdo šiemet prisiimtą įsipareigojimą siekti abiem pusėms tinkančio ir PPO taisykles atitinkančio sprendimo, kaip pašalinti tam tikras Jungtinių Valstijų iškeltas problemas dėl kvotos taikymo. Imdamiesi šių veiksmų mes taip pat prisidedame prie įtampos anapus Atlanto mažinimo, dėl kurio liepos mėnesį susitarė Pirmininkas Junkeris. Prieš siunčiant šį pasiūlymą Tarybai noriu patikinti Europos gamintojus, kad dabartinė galvijienos kvota pagal Susitarimo memorandumą išliks nepakitusi. Ir taip pat noriu nuraminti mūsų vartotojus, kad taikant šią kvotą toliau bus galima importuoti tik Europos aukštus maisto saugos ir sveikatos standartus atitinkančius produktus, šiuo atveju – tik galvijieną be hormonų.“

Pasiūlyme Tarybai Komisija siūlo skirti Jungtinėms Valstijoms dalį dabartinės kvotos, kuria gali naudotis ir kitų šalių eksportuotojai.*

2009 m. Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos sudarė Susitarimo memorandumą (jis buvo peržiūrėtas 2014 m.), kuriame numatytas laikinas užsitęsusio PPO ginčo dėl tam tikrų augimą skatinančių hormonų naudojimo auginant galvijus sprendimas. Pagal susitarimą ES nustatė 45 000 tonų be hormonų pagamintos galvijienos kvotą reikalavimus atitinkantiems tiekėjams, įskaitant Jungtinės Valstijas.

2016 m. tuometinė JAV administracija paprašė peržiūrėti Susitarimo memorandumą ir nuo tada abi šalys reguliariai aptaria JAV iškeltas Susitarimo memorandumo įgyvendinimo problemas. Derybų įgaliojimu siekiama išspręsti šias problemas ir surasti abiem pusėms tinkamą ir Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) taisykles atitinkantį sprendimą.

Pagrindiniai faktai

Liepos 25 d. bendrame pareiškime Pirmininkas J.-C. Junkeris ir Prezidentas D. Trumpas susitarė „pradėti naują Jungtinių Valstijų ir Europos Sąjungos santykių etapą“, be kita ko, taikant specialių priemonių rinkinį. Europos Komisija aktyviai tuo užsiima ir įgyvendino įvairius to pareiškimo elementus, konkrečiai, dėl prekybos sojomis padidinimo ir suskystintų gamtinių dujų (SGD).

Daugiau informacijos

Rekomendacija dėl Tarybos sprendimo, kuriuo suteikiami įgaliojimai pradėti derybas dėl susitarimo su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis dėl aukštos kokybės galvijienos iš galvijų, kuriuos auginant nebuvo naudoti tam tikri augimą skatinantys hormonai, importo

 

*Atnaujinta 2018 10 11 17:10 val.

IP/18/5481

Žiniasklaidai:

Visuomenei: Europe Direct , tel. 00 800 67 89 10 11 e. paštas


Side Bar