Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos - pranešimas spaudai

Komisija suteikia postūmį jaunimo judumui Europoje

Briuselis, 2017 m. kovo 27 d.

Šiandien Europos Komisija pristatė programos „Erasmus+“ iniciatyvą, pagal kurią bus aktyviau remiamas jaunų europiečių mokymasis ir judumas.

Šiandien Europos Komisija pristatė programos „Erasmus+“ iniciatyvą, pagal kurią bus aktyviau remiamas jaunų europiečių mokymasis ir judumas. Įgyvendinant šią iniciatyvą, kuri pavadinta „Move2Learn, Learn2Move“, bent 5 tūkst. Europos jaunuolių darniojo transporto priemonėmis galės nukeliauti į kitą ES šalį – vieni arba kartu su savo klase. Ši vienkartinė iniciatyva yra susijusi su programos „Erasmus“ 30-mečiu ir dera su dviem pagrindiniais Komisijos prioritetais: aktyviau remti Europos jaunimą ir palengvinti ES piliečių judumą, visų pirma mažataršį judumą.

Iniciatyva „Move2Learn, Learn2Move“ grindžiama 2016 m. Europos Parlamento iškelta idėja. Ji bus įgyvendinama pasinaudojant didžiausiu pasaulyje mokytojų tinklu „eTwinning“. Tas tinklas – vienas iš programos „Erasmus+“ elementų – įvairių Europos šalių mokytojams ir moksleiviams suteikia galimybę naudojantis internetine platforma rengti bendrus projektus.

Už švietimą, kultūrą, jaunimo reikalus ir sportą atsakingas Europos Komisijos narys Tiboras Navracsicsius sakė: „Ši sėkmingu programos „eTwinning“ įgyvendinimu grindžiama iniciatyva suteiks galimybę jauniems žmonėms atrasti ir betarpiškai pažinti skirtingas Europos šalis bei kultūras. Ji darsyk parodys, kad 30 metų sukaktį švenčianti populiari ES programa „Erasmus“ suartina žmones ir padeda formuoti jų europietišką savimonę.“

Už transportą atsakinga Europos Komisijos narė Violeta Bulc sakė: „Transportas – tai pirmiausia ne geležinkeliai, laivai ar greitkeliai, o žmonės. Norime Europos šalių jaunuoliams suteikti galimybę pažinti Europą. Be to, norime paskatinti juos keliauti netaršiomis transporto priemonėmis, todėl bus atsižvelgiama į jų pasirinktų transporto priemonių išmetamo anglies dvideginio kiekį. Taip pat džiaugiuosi, kad prie šios iniciatyvos aktyviai prisidės vežėjai, nes jų indėlis padės veiksmingiau siekti iniciatyvos tikslų.“

Iniciatyvoje „Move2Learn, Learn2Move“ galės dalyvauti programoje „eTwinning“ dalyvaujančios šešiolikmečių ir vyresnių moksleivių klasės. Nemokami kelionės bilietai bus skiriami už geriausius programos „eTwinning“ projektus kiekvienoje šalyje dalyvėje. Toje programoje dalyvaujančios klasės kviečiamos nurodyti, ar jos norėtų dalyvauti šiame konkurse. Atrenkant geriausius projektus svarbus kriterijus bus socialinė įtrauktis. Laimėtojai galės keliauti nuo 2017 m. rugpjūčio mėn. iki 2018 m. gruodžio mėn. Kelionės datą jie galės pasirinkti patys. Moksleiviai keliaus kartu su klase kaip į mokyklinę kelionę arba vieni – tai nuspręs tėvai ir mokytojai.

Rinktis galima iš visų transporto rūšių, vežėjų ir maršrutų, atsižvelgiant į darnumo kriterijus ir į iniciatyvoje dalyvaujančių moksleivių išvykimo ir paskirties vietas. Kai kurie vežėjai remia iniciatyvą ir siūlo specialias nuolaidas dalyviams. Šie vežėjai yra: „Aegean Airlines“, „Air Dolomiti“, „ALSA Grupo“, „Azores Airlines“, „Brussels Airlines“, „Comboios de Portugal“, „Croatia Airlines“, „Deutsche Bahn“, „Hahn Air“, „Iberia Express“, „Interrail“, „Luxair“, „Naviera Armas“, „Olibus“, „SNCF“, „Transferoviar Calatori“, „Trenitalia“, „Vueling“ ir „Westbahn“.

Komisija ragina ir kitus vežėjus prisijungti prie šios iniciatyvos.

 

Pagrindiniai faktai

Programa „eTwinning“ mokyklų darbuotojams (pavyzdžiui, mokytojams, mokyklų vadovams, bibliotekininkams) suteikia platformą, kurioje jie gali bendrauti, bendradarbiauti ir kurti projektus kaip Europos mokymosi bendruomenės nariai. Tokiu būdu ši programa skatina mokyklų ir moksleivių bendradarbiavimą, o mokytojams suteikia galimybių nemokamai ir nuolatos internetinėmis priemonėmis tobulinti savo profesinius įgūdžius. Ji padėjo užmegzti ryšius jau daugiau kaip 450 tūkst. mokytojų.

Programa „eTwinning“ pradėta įgyvendinti 2005 m. kaip pagrindinė Europos Komisijos e. mokymosi programos priemonė, o 2014 m. ji įtraukta į Europos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programą „Erasmus+“. Ją įgyvendinti padeda ir administruoja Europos mokyklų tinklas – tarptautinė trisdešimties Europos švietimo ministerijų partnerystė, kuri rengia visos Europos mokykloms, mokytojams ir moksleiviams skirtas mokymosi strategijas. Programą „eTwinning“ įgyvendinti taip pat padeda 37 nacionaliniai tos programos įgyvendinimo centrai.

 

Daugiau informacijos apie iniciatyvą „Move2Learn, Learn2Move“

Informacijos suvestinė: iniciatyva „Move2Learn, Learn2Move“

Informacijos suvestinė: programa „eTwinning“

„Move2learn, Learn2Move“

IP/17/724

Žiniasklaidai:

Visuomenei: Europe Direct , tel. 00 800 67 89 10 11 e. paštas


Side Bar