Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija - Paziņojums presei

Eiropas Solidaritātes korpuss: pirmie brīvprātīgie palīdz atjaunot zemestrīces skartos reģionus Itālijā

Briselē, 2017. gada 17. augustā

Šodien Norčā (Itālijā) ierodas pirmā Eiropas Solidaritātes korpusa brīvprātīgo grupa, lai palīdzētu novērst postījumus un atjaunot sociālos pakalpojumus vietējiem iedzīvotājiem, kas cietuši pirms gada reģionā notikušajās smagajās zemestrīcēs.

16 gados jaunu Eiropas Solidaritātes korpusa brīvprātīgo, kuri piedalās organizācijas “Kora” vadītā projektā “Eiropas jaunieši Norčai”, palīdzēs atjaunot zemestrīcēs smagi cietušās vēsturiskās celtnes, tostarp San Benedetto baziliku un benediktiešu klosteri. Viņi arī strādās ar Norčas jauniešiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem, organizējot darbseminārus, nodarbības brīvā dabā un kultūras pasākumus.

Par izglītību, kultūru, jaunatni un sportu atbildīgais Komisijas loceklis Tibors Navračičs: "Mazāk nekā gadu pēc tam, kad Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers paziņoja par savu ieceri izveidot Eiropas Solidaritātes korpusu, tas nu ir izveidots un darbojas, sniedzot palīdzību cilvēkiem, kuriem tā ir vajadzīga. Norča un tās iedzīvotāji ir smagi cietuši, un es lepojos ar Eiropas jauniešiem, kuri izrāda solidaritāti, palīdzot šai kopienai. Ar nepacietību gaidu, kad 4. un 5. septembra vizītes laikā varēšu apmeklēt projektu norises vietas un tikties ar brīvprātīgajiem un vietējo iestāžu pārstāvjiem. Ar centieniem, jo īpaši atjaunot vēsturisko San Benedetto baziliku, šie jaunieši arī veido tiltu no Eiropas pagātnes uz nākotni, kas ir nozīmīgs ieguldījums gaidāmajā Eiropas Kultūras mantojuma gadā.”

Brīvprātīgie Norčā ierodas no Austrijas, Francijas, Grieķijas, Ungārijas, Portugāles un Spānijas. Viņi piedalās projektā, kas ir viens no trim Eiropas Solidaritātes korpusa projektiem, kuri patlaban izraudzīti darbību veikšanai zemestrīču skartajos Itālijas reģionos. Šā gada septembrī vēl citi Eiropas Solidaritātes korpusa dalībnieki pievienosies pārējiem diviem projektiem, ko vada attiecīgi organizācija “Arci Culture Solidari” un Peskāras pašvaldība. Zemestrīču skartajām kopienām līdz 2020. gadam palīdzību sniegs kopumā 230 Eiropas Solidaritātes korpusa dalībnieku, un šiem projektiem. gadam ir piešķirti 790 000 eiro.

Vispārīga informācija

2016. gada 24. augustā Norčas apkārtni satricināja spēcīga zemestrīce, kura izraisīja milzīgus postījumus reģiona pilsētām un kurā gāja bojā aptuveni 300 cilvēku. Norčas pilsētai tika nodarīti strukturāli postījumi, un par laimi, neviens cilvēks neguva nāvējošus ievainojumus, taču daudzi cilvēki tika pārvietoti. 2016. gada 30. oktobrī Norču satricināja vēl viena spēcīga zemestrīce, kura pilsētai nodarīja jaunus smagus postījumus.

Tagad, kad ir pabeigta neatliekamā katastrofas seku likvidēšana, sākas rekonstrukcija. Eiropas Solidaritātes korpuss, par ko Komisijas priekšsēdētājs Ž. K. Junkers paziņoja savā 2016. gada runā par stāvokli Savienībā, tika izveidots tieši tāpēc, lai reaģētu uz šādām vajadzībām un dotu iespēju jauniešiem vecumā no 18–30 gadiem piedalīties šāda veida solidaritātes darbībās visā Eiropas Savienībā.

Eiropas Solidaritātes korpusa projekti ir daļa no plaša ES atbalsta, kas tiek sniegts pēc 2016. un 2017. gadā notikušajām zemestrīcēm Itālijas Abruco, Lacio, Markes un Umbrijas reģionā. Jūnijā Komisija ierosināja no ES Solidaritātes fonda mobilizēt 1,2 miljardus eiro — tā ir lielākā summa, kas jebkad mobilizēta no šī fonda, kura lielākā saņēmēja jau tagad ir Itālija.

Kopš Eiropas Solidaritātes korpusa iniciatīvas uzsākšanas 2016. gada 7. decembrī tam ir pievienojušies vairāk nekā 34 000 jauniešu. 2017. gada martā sākās reģistrēto jauniešu piemeklēšana organizācijām; kopš tā laika ir nodibināti kontakti ar aptuveni 15 000 dalībnieku un pieņemti 700 norīkojumi. Mērķis ir panākt, lai līdz 2020. gada beigām Eiropas Solidaritātes korpusam pievienotos 100 000 jauniešu.

2017. gada 30. maijā Komisija nāca klajā ar priekšlikumu, kas paredz nostādīt Eiropas Solidaritātes korpusu uz stingriem pamatiem, piešķirot 341,5 miljonu eiro budžetu 2018.–2020. gadam un nosakot īpašu juridisko pamatu. Turklāt Komisija ierosināja paplašināt jauniešu iespējas. Papildus brīvprātīgā darba, prakses un algota darba vietām Eiropas Solidaritātes korpuss turpmāk dalībniekiem piedāvās arī iespēju izstrādāt pašiem savus solidaritātes projektus vai veikt brīvprātīgo darbu grupā. Regulas priekšlikuma projekts, pirms regula var stāties spēkā, tagad ir jāpieņem Eiropas Parlamentam un Padomei.

Sīkāka informācija

Faktu lapa par ES atbalstu Itālijai 

Faktu lapa par Eiropas Solidaritātes korpusa nākamajiem soļiem

Faktu lapa organizācijām

Informatīvs paziņojums “Jautājumi un atbildes par Eiropas Solidaritātes korpusu”

Informatīvs paziņojums “Eiropas Solidaritātes korpusa nākamie soļi: jautājumi un atbildes”

Reģistrēšanās lapa Eiropas Solidaritātes korpusa portālā

Eiropas Solidaritātes korpusa lapa vietnē Facebook

Twitter: #EUSolidarityCorps

Komisijas loceklis G. Etingers vietnē Twitter

Komisijas loceklis T. Navračičs vietnē Twitter

Komisijas locekle M. Teisena vietnēs Twitter un Facebook

IP/17/2543

Kontakti presei:

Sabiedrībai: informatīvais dienests Europe Direct tālrunis 00 800 67 89 10 11 vai e-pasts


Side Bar