Navigation path

Left navigation

Additional tools

Euroopa Komisjon - Pressiteade

Euroopa solidaarsuskorpus: esimesed vabatahtlikud aitavad taastada Itaalia maavärinas kannatanud piirkondi

Brüssel, 17. august 2017

Täna saabub esimene rühm Euroopa solidaarsuskorpuse vabatahtlikke Itaaliasse Norciasse, et aidata aasta tagasi piirkonda tabanud ränkades maavärinates kannatada saanud kohalikul kogukonnal parandada kahjustused ja taastada sotsiaalteenused.

Euroopa Solidaarsuskorpuse 16 noort vabatahtlikku, kes osalevad Itaalia organisatsiooni „Kora“ juhitavas projektis „Euroopa noored Norcia eest“, aitavad maavärinates raskelt kahjustatud ajalooliste ehitiste, sealhulgas San Benedetto basiilika ja benediktlaste kloostri taastamistöödes. Lisaks tegelevad nad Norcia noorte ja vanuritega, korraldavad seminare, välitegevusi ning kultuuriüritusi.

Hariduse, kultuuri, noorte ja spordi volinik Tibor Navracsics ütles: „Vähem kui aasta pärast seda, kui president Juncker tutvustas oma ideed luua Euroopa solidaarsuskorpus, on see loodud ja toimib ning aitab abivajajaid. Norcia ja selle elanikud on palju kannatanud ning ma olen uhke noorte eurooplaste üle, kes väljendavad oma solidaarsust, aidates kogukonnal raskest olukorrast üle saada. Külastan 4. ja 5. septembril piirkonda ning ootan huviga projektidega tutvumist ning vabatahtlike ja kohalike asutuste töötajatega kohtumist. Oma tegevusega, eelkõige ajaloolise basiilika taastamisega, ehitavad need noored ühtlasi silda Euroopa mineviku ja tuleviku vahel, mis on oluline panus tulevasse Euroopa kultuuripärandiaastasse.“

Norciasse saabuvad noored on pärit Austriast, Prantsusmaalt, Kreekast, Ungarist, Portugalist ja Hispaaniast. Projekt, milles nad osalevad, on üks kolmest Euroopa solidaarsuskorpuse projektist, mis on maavärinates kannatanud Itaalia piirkondade abistamiseks praegu välja valitud. Käesoleva aasta septembris liitub veel Euroopa solidaarsuskorpuse liikmeid kahe ülejäänud projektiga, mida juhivad vastavalt organisatsioon Arci Culture Solidari ja Pescara kohalik omavalitsus. Kuni 2020. aastani abistab maavärinates kannatanud Itaalia kogukondi kokku 230 Euroopa solidaarsuskorpuse liiget ning vastavatele projektidele on kuni aastani 2020 eraldatud 790 000 eurot.

Taustteave

24. augustil 2016 tabas Norcia linna lähiümbrust võimas maavärin, mis põhjustas piirkonna linnades suurt kahju ning tappis ligikaudu 300 inimest. Norcia linnas õnneks surmavaid vigastusi ei olnud, kuid linna hoonete konstruktsioonid said tugevalt kahjustada ning paljud inimesed jäi peavarjuta. 30. oktoobril 2016 toimus Norcias järjekordne tugev maavärin, mis põhjustas taas suuri purustusi.

Nüüd, kui viivitamatu katastroofiabi osutamine on lõppenud, võib linna ülesehitamine alata. Euroopa solidaarsuskorpus, mille president Juncker kuulutas välja oma 2016. aasta kõnes olukorra kohta Euroopa Liidus, loodi just selliste vajaduste rahuldamiseks ning selleks, et anda noortele vanuses 18 kuni 30 võimalus osaleda seda liiki solidaarsustegevuses kõikjal Euroopas.

Euroopa solidaarsuskorpuse projektid on osa laiemast ELi toetusest 2016. ja 2017. aastal Itaalia Abruzzo, Lazio, Marche ja Umbria piirkondi laastanud maavärinate tagajärgede likvideerimiseks. Juunis tegi komisjon ettepaneku eraldada 1,2 miljardit eurot Euroopa Liidu Solidaarsusfondist, millest Itaalia on juba enne kõige rohkem kasu saanud. See on kõigi aegade suurim summa, mis on selle fondi vahenditest eraldatud.

Alates selle asutamisest 7. detsembril 2016 on Euroopa solidaarsuskorpusega liitunud üle 34 000 noore. 2017. aasta märtsis alustati sobivate organisatsioonide otsingut ning praeguseks on ühendust võetud ligikaudu 15 000 osalejaga ning vastuvõetavaks tunnistatud 700 töö- ja praktikakohta. Eesmärgi kohaselt peaks 2020. aasta lõpuks olema Euroopa solidaarsuskorpusega liitunud 100 000 noort.

Komisjon esitas 30. mail 2017 ettepaneku luua solidaarsuskorpusele kindel alus: ajavahemikuks 2018–2020 eraldati algatuse eelarveks 341,5 miljonit eurot ja nähti ette asjakohane õiguslik alus. Komisjon tegi ka ettepaneku laiendada noorte võimalusi. Lisaks Euroopa solidaarsuskorpuse raames pakutavale vabatahtliku tööle, praktikale ning töövahendusele saavad osalejad edaspidi algatada ka ise solidaarsusprojekti või osaleda vabatahtlikus tegevuses rühmana. Jõustumiseks peavad määruse eelnõu ettepaneku vastu võtma Euroopa Parlament ja nõukogu.

Lisateave

Teabeleht: ELi toetus Itaaliale

Teabeleht: Täiendav samm Euroopa solidaarsuskorpuse arendamisel

Teabeleht organisatsioonidele

PRESSITEADE: Küsimused ja vastused Euroopa solidaarsuskorpuse kohta

PRESSITEADE: Täiendav samm Euroopa solidaarsuskorpuse arendamisel. Küsimused ja vastused

Euroopa solidaarsuskorpuse registreerumisvorm.

Euroopa solidaarsuskorpuse Facebooki lehekülg.

Twitter: #EUSolidarityCorps

Komisjoni volinik Oettinger Twitteris.

Komisjoni volinik Navracsics Twitteris.

Komisjoni volinik Thyssen Twitteris ja Facebookis.

IP/17/2543

Kontaktandmed ajakirjanikele:

Kontaktandmed üldsuse jaoks: Europe Direct (tel 00 800 67 89 10 11 ; e-post)


Side Bar