Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos - pranešimas spaudai

#TellMyStory. Europos Komisija skelbia žiniasklaidos konkursą 2017 m. Lorenzo Natali premijai laimėti

Briuselis, 2017 m. vasario 7 d.

Šiandien Europos Komisija skelbia žiniasklaidos konkursą 2017 m. Lorenzo Natali premijai, skiriamai už išskirtinius žurnalistinius darbus vystymosi ir skurdo panaikinimo temomis, laimėti. Premija gali būti skiriama žurnalistams profesionalams, žurnalistams mėgėjams, visuomeniniams transliuotojams ir tinklaraštininkams.

Už tarptautinį bendradarbiavimą ir vystymąsi atsakingas Europos Komisijos narys Nevenas Mimica sakė: „Šiais metais žiniasklaidos konkursas Lorenzo Natali premijai laimėti rengiamas jau 25-ąjįkartą. Nors bėgant metams išplėtėme pretendentų į premiją ratą – ji gali būti skiriama ir žurnalistams profesionalams, ir žurnalistams mėgėjams, bet premijos tikslas išliko tas pats – įvertinti geriausius žurnalistinius darbus vystymosi tema. Raginu žurnalistus dalyvauti konkurse ir pasidalyti su mumis bei visu pasauliu įsimintinomis istorijomis.

Žiniasklaidos konkursu Lorenzo Natali premijai laimėti, kuris pradėtas saitažodžiu #TellMyStory, paminimos geriausios žurnalistinės tradicijos atskleisti įsimintinas ir sukrečiančias istorijas, suteikiančias balsą tiems, kuriems dažnai labai sunku ar net neįmanoma būti išgirstiems.

Premija suteikia galimybę žurnalistams parodyti savo įsipareigojimą rengti pranešimus vystymosi, skurdo panaikinimo ir demokratijos temomis, taip pat įkvėpti žmones gerinti gyvenimo sąlygas savo bendruomenėse.

Lorenzo Natali premiją gaus po vieną žurnalistą mėgėją ir vieną žurnalistą profesionalą iš šių penkių regionų: Afrikos, arabų pasaulio ir Artimųjų Rytų, Azijos ir Ramiojo vandenyno valstybių, Lotynų Amerikos bei Karibų ir Europos. Kiekvienam nugalėtojui bus skirta po €5 000 eurų.

Be pagrindinių pirmiau minėtų temų, šiais metais speciali premija bus skirta už žurnalistinius darbus religijos ar tikėjimo laisvės už Europos ribų tema, perteikiančius įkvepiančias istorijas ir iniciatyvas, kuriomis skatinama ši laisvė, pagarba religijų įvairovei ir skirtingų religinių bendruomenių bendradarbiavimas. Specialios €5 000 eurų premijos bus skirtos vienam žurnalistui mėgėjui ir vienam žurnalistui profesionalui.

Specialias premijas įsteigė Jánas Figeľis, už religijos ar tikėjimo laisvės skatinimą už Europos Sąjungos ribų atsakingas ES specialusis pasiuntinys. Eiti šias pareigas jį paskyrė Europos Komisijos pirmininkas 2016 m. gegužės mėn.

Tokios pat premijos bus skirtos vienam žurnalistui mėgėjui ir vienam žurnalistui profesionalui už žurnalistinius darbus, priskiriamus specialiai religijos ar tikėjimo laisvės kategorijai.

Žurnalistinius darbus, pateiktus pagrindinei ir specialioms premijoms laimėti, vertins nepriklausoma komisija, kuri, be kita ko, vienam iš nugalėtojų skirs papildomą €5 000 eurų didžiąją premiją.

Visiems 13 nugalėtojų premijos bus įteiktos per birželio mėn. Briuselyje 2017 m. Europos vystymosi dienų metu vyksiančią ceremoniją.

Kaip pateikti paraišką

Žurnalistai profesionalai ir žurnalistai mėgėjai kviečiami pateikti savo žurnalistinius darbus, susijusius su žiniasklaidos konkurso 2017 m. Lorenzo Natali premijai laimėti temomis. Konkursui teikiamas žurnalistinis darbas gali būti paskelbtas internete (įskaitant tinklaraščius), išspausdintas ar paskelbtas kaip trumpas radijo, vaizdo ar televizijos reportažas. Toliau rasite daugiau informacijos apie registraciją ir taisykles. Paraiškas galima teikti nuo 2017 m. vasario 7 iki kovo 10 d. Žr. taisykles ir kriterijus.

Pagrindiniai faktai

Prieš 25 metus Europos Komisijos įsteigta Lorenzo Natali premija skiriama Lorenzo Natali, buvusio už vystymąsi atsakingo Europos Komisijos nario, tvirtai gynusio žodžio laisvę, demokratiją, žmogaus teises ir vystymąsi, atminimui pagerbti.

Daugiau informacijos

Konkurso Lorenzo Natali premijai laimėti interneto svetainė http://ec.europa.eu/europeaid/lnp

Taisyklės ir kriterijai https://ec.europa.eu/europeaid/lnp/lorenzo-natali-prize/rules-faq_en (TBC)

Registracijos tvarka http://lorenzonataliprize.eu/login.php (TBC)

Europos vystymosi dienos https://www.eudevdays.eu/

IP/17/216

Žiniasklaidai:

Visuomenei: Europe Direct , tel. 00 800 67 89 10 11 e. paštas


Side Bar