Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos - pranešimas spaudai

100 Europos geografinių nuorodų bus saugoma Kinijoje

Briuselis, 2017 m. birželio 2 d.

100 Europos geografinių nuorodų bus saugoma Kinijoje

ES ir Kinija šiandien susitarė oficialiai paskelbti dviejų šimtų Europos ir Kinijos geografinių nuorodų sąrašą – po šimtą iš kiekvienos pusės – kurias bus svarstoma saugoti pagal dvišalį susitarimą, kuris bus sudarytas 2017 m.

Šiuo paskelbimu prasideda išvardytų produktų apsaugos nuo imitacijų ir uzurpacijų procesas; tikimasi, kad tai duos abipusės naudos prekybos srityje, pagerės vartotojų informuotumas ir kokybiškų produktų paklausa abiejose šalyse.

ES produktų, kurie turi būti saugomi Kinijoje, sąraše yra tokie produktai, kaip, pvz., „Bayerisches Bier“, „Feta“, „Queso Manchego“, „Champagne“, „Gorgonzola“ ir „Polska Wódka“, o tarp Kinijos produktų, kuriems siekiama gauti geografinės nuorodos statusą ES, galima rasti, pvz., „Yantai Ping Guo“ (Yantai obuoliai), „Hengxian Mo Li Hua Cha“ (Hengxian jazminų arbata), „Panjin Da Mi“ (Panjing ryžiai) ir „Baise Mang Guo“ (Baise mangai). Šių sąrašų paskelbimas yra standartinės procedūros dalis ir laikotarpio, per kurį suinteresuotosios šalys gali teikti savo pastabas, pradžia.

Kinijos žemės ūkio maisto produktų rinka yra viena didžiausių pasaulyje ir kiekvienais metais didėja dėl augančios viduriniosios klasės, kuri pamėgo Europos maisto produktus ir gėrimus, dažnai per tarptautines keliones. Be to, šalyje yra stipri savų geografinių nuorodų tradicija; daugelis tokių nuorodų Europos vartotojams vis dar nežinomos, tačiau sudarius susitarimą turėtų tapti plačiau prieinamos.

Už žemės ūkį atsakingas Europos Komisijos narys Philas Hoganas šiandien sakė: „Geografinėmis nuorodomis žymimi ES produktai yra išties sėkmingi, jų pardavimai didėja visame pasaulyje. Viso pasaulio vartotojai pasitiki mūsų geografinių nuorodų sistema – tai reiškia, kad jie pasitiki šių produktų kilme ir kokybe ir yra pasirengę už juos mokėti didesnę kainą, todėl tokių produktų gamintojai gauna didesnį pelną. Glaudus bendradarbiavimas su tokiais mūsų pasauliniais prekybos partneriais kaip Kinija yra naudingas mūsų ūkininkams ir žemės ūkio verslui, juo stiprinami prekybos ryšiai tarp panašių ūkio subjektų, ir, žinoma, jis naudingas abiejų susitarimo šalių vartotojams.“

Su geografinėmis nuorodomis susijęs ES ir Kinijos bendradarbiavimas prasidėjo prieš daugiau kaip 10 metų; nuo to laiko pagal ES ir Kinijos teisės aktus yra saugoma po 10 kiekvienos šalies geografinių nuorodų. Remdamosi šiuo pradiniu bendradarbiavimu, 2010 m. ES ir Kinija pradėjo derybas dėl dvišalio susitarimo dėl bendradarbiavimo, susijusio su geografinėmis nuorodomis, ir dėl jų apsaugos. Pirmas šio proceso etapas yra dviejų sąrašų su 100 kiekvienos šalies produktų, kuriuos kita šalis saugos savo teritorijoje įsigaliojus minėtam susitarimui, paskelbimas.

Suinteresuotosios šalys turi per du mėnesius pateikti pastabas dėl abiejų šalių atrinktų produktų ir, jei reikia, pareikšti pastabas ES ar Kinijos valdžios institucijoms.

Geografinės nuorodos yra vienas didžiausių Europos žemės ūkio pasiekimų – priskaičiuojama daugiau kaip 3 300 įregistruotų ES produktų pavadinimų. ES saugoma dar apie 1 250 ne jos valstybių narių produktų pavadinimų, daugiausia pagal tokius dvišalius susitarimus, kaip šis susitarimas su Kinija. ES geografinių nuorodų rinkos vertė yra apie 54,3 mlrd. EUR, o visos kartu jos sudaro 15 % viso ES maisto produktų ir gėrimų eksporto.

Daugiau informacijos

Bendras Komisijos ir Kinijos Liaudies Respublikos Vyriausybės pareiškimas

Paskelbtas Europos geografinių nuorodų sąrašas

Paskelbtas Kinijos geografinių nuorodų sąrašas

ES žemės ūkio produktų kokybės politika

ES ir Kinijos geografinės nuorodos – „10 plus 10“ projektas

IP/17/1507

Žiniasklaidai:

Visuomenei: Europe Direct , tel. 00 800 67 89 10 11 e. paštas


Side Bar