Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisijas - paziņojums presei

Priekšsēdētājs Junkers ieceļ Mišelu Barnjē par Eiropas aizsardzības un drošības politikas īpašo padomnieku

Briselē, 17 februāris 2015

Šodien Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers iecēla Mišelu Barnjē par Eiropas aizsardzības un drošības politikas īpašo padomnieku.

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers teica: "Kad darbu sāka šis Komisijas sastāvs, mēs teicām, ka ir jāstrādā, lai veidotu spēcīgāku Eiropu drošības un aizsardzības jomā. Jā, Eiropa galvenokārt ir "maigā vara". Taču pat spēcīgākās "maigās varas" ilgtermiņā nevar iztikt bez vismaz nelielām integrētām aizsardzības spējām. Mišelam Barnjē ir bagātīga pieredze aizsardzības un drošības jomā, un viņš ir īstā persona būt par padomnieku man un arī Augstajai pārstāvei/Komisijas priekšsēdētāja vietniecei Federikai Mogerīni šajos Eiropas nākotnei nozīmīgajos jautājumos."

Mišels Barnjē bija Eiropas Komisijas loceklis Prodi vadītās Komisijas (1999–2004) un otrās Barrozu vadītās Komisijas (2010–2014) laikā. 2001. gadā viņš vadīja darba grupu Eiropas aizsardzības jautājumos kā Konventa par Eiropas nākotni prezidija loceklis. Viņš bija ārlietu ministrs Francijas valdībā (2004–2005). Mišels Barnjē 2006. gadā, būdams toreizējā Komisijas priekšsēdētāja Žozē Manuela Barrozu īpašais padomnieks, iesniedza ziņojumu Eiropadomei, ierosinot izveidot Eiropas civilās aizsardzības spēkus. Barrozu otrās Komisijas laikā viņš bija viens no tiem, kas vadīja aizsardzības darba grupu un pārraudzīja Eiropas Komisijas paziņojumu par Eiropas aizsardzības tirgiem, kurš 2013. gada decembrī tika iesniegts Eiropadomei.

Savā jaunajā amatā Mišels Barnjē pirmām kārtām konkrēti palīdzēs Eiropas Komisijas priekšsēdētājam sagatavot ieguldījumu Eiropadomes darbā pie Eiropas aizsardzības politikas.

Pamatinformācija

Īpašie padomnieki sniedz tiešu palīdzību Komisijas locekļiem. Komisija regulāri vai noteiktu laiku var kādā no Eiropas iestādēm iesaistīt darbā īpašos padomniekus, pamatojoties uz viņu īpašajām kvalifikācijām un neatkarīgi no algota darba kādā citā amatā. Amats, kuru Mišels Barnjē ieņems pie priekšsēdētāja Junkera, ir nepilna laika darbs, un par to atlīdzība netiek maksāta.

Plašāka informācija

Priekšsēdētāja Junkera politikas pamatnostādnes: Ietekmīgāka darbība pasaules norisēs

Noteikumi par īpašajiem padomniekiem


IP/15/4437

Kontakti presei:

Sabiedrībai:


Side Bar