Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos - pranešimas spaudai

Pirmininkas J.-C. Junckeris skiria Michelį Barnier specialiuoju patarėju Europos gynybos ir saugumo politikos klausimais

Briuselis, 17 Vasario 2015

Šiandien Europos Komisijos Pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris paskyrė Michelį Barnier specialiuoju patarėju Europos gynybos ir saugumo politikos klausimais.

Europos Komisijos Pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris sakė: „Šiai Komisijai pradėjus kadenciją, teigėme, kad saugumo ir gynybos srityje mums reikia siekti stipresnės Europos.Taip, iš esmės Europa negina savo interesų karine jėga.Bet ilgainiui net ir taikiausiai sąjungai prireikia nors šiek tiek bendrų gynybos pajėgumų. Kaip žmogus, sukaupęs didžiulę patirtį gynybos ir saugumo srityje, Michelis Barnier yra kaip tik tas, kuris gali patarti man ir vyriausiajai įgaliotinei ir Komisijos pirmininko pavaduotojai Federicai Mogherini šiais Europos ateičiai svarbiais klausimais.“

Michelis Barnier dirbo R. Prodi (1999–2004 m.) ir J. M. Barroso (II kadencija, 2010–2014 m.) vadovaujamos Europos Komisijos nariu. 2001 m., kaip Konvento dėl Europos ateities prezidiumo narys, jis pirmininkavo Europos gynybos darbo grupei. Jis buvo Prancūzijos Vyriausybės užsienio reikalų ministras (2004–2005 m.). 2006 m. Michelis Barnier, eidamas tuomečio Komisijos Pirmininko José Manuelio Barroso specialiojo patarėjo pareigas, pateikė Europos Vadovų Tarybai ataskaitą, kurioje siūlyta įsteigti Europos civilinės saugos pajėgas. II kadencijos J. M. Barroso vadovaujamoje Komisijoje jis buvo vienas iš Gynybos darbo grupės lyderių ir prižiūrėjo, kaip rengiamas Europos Komisijos komunikatas dėl Europos gynybos rinkų (2013 m. gruodžio mėn. pateiktas Europos Vadovų Tarybai).

Pirmoji Michelio Barnier, kaip specialiojo patarėjo Europos gynybos ir saugumo politikos klausimais, užduotis bus visų pirma prisidėti prie Europos Komisijos Pirmininko indėlio į Europos Vadovų Tarybos darbą Europos gynybos politikos srityje.

Pagrindiniai faktai

Specialieji patarėjai tiesiogiai padeda Komisijos nariams. Atsižvelgdama į konkrečią specialiųjų patarėjų, einančių kitas mokamas pareigas, kvalifikaciją, Komisija gali juos paskirti į vieną iš Europos institucijų dirbti reguliariai arba tam tikrą laiką. Pirmininko J.-C. Junckerio patarėjo darbą Michelis Barnier dirbs ne visą darbo laiką ir už jį jam atskirai nebus mokama.

Daugiau informacijos

Pirmininko J.-C. Junckerio politinės gairės. Svarbesnis vaidmuo pasaulio arenoje

Taisyklės dėl specialiųjų patarėjų

IP/15/4437

Žiniasklaidai

Visuomenei:


Side Bar