Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija

Paziņojums presei

Briselē, 2014. gada 27. janvārī

Izziņots konkurss “ES uzņēmējdarbības veicināšanas balva 2014”

Šodien Komisija paziņoja par 2014. gada uzņēmējdarbības veicināšanas konkursa atklāšanu. Konkursa mērķis ir izteikt atzinību tām ES valsts iestādēm un valsts un privātā sektora partnerībām, kuras īstenojušas oriģinālākās un sekmīgākās iniciatīvas, lai atbalstītu uzņēmējdarbību, jo īpaši mazos un vidējos uzņēmumus. Tagad sākas konkurss valstu līmenī, un maijā katrā dalībvalstī atlasīs uzvarētājus sacensībai starptautiskā mērogā. Dalībnieku mērķis ir oktobrī Neapolē iegūt žūrijas galveno balvu.

Par rūpniecību un uzņēmējdarbību atbildīgais Komisijas loceklis un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Antionio Tajāni: Piecus gadus pēc Eiropas Mazās uzņēmējdarbības akta "Small Business Act" ieviešanas varam novērtēt MVU panākto progresu, bet mums joprojām ir daudz darāmā. Uzteicot šos veiksmīgos uzņēmējdarbības veicināšanas piemērus, mēs mudinām ES valsts iestādes un valsts un privātā sektora partnerības vairāk priviliģēt uzņēmumus un nodrošināt tiem labvēlīgāku vidi. Ar nepacietību gaidām, kad varēsim iepazīties ar aizraujošiem un inovatīviem projektiem, kuri tiks iekļauti ES 2014. gada uzņēmējdarbības veicināšanas balvas pretendentu sarakstā.”

Kā piedalīties

Lai iegūtu plašāku informāciju par uzņēmējdarbības veicināšanas konkursu, apmeklējiet tai veltīto tīmekļa vietni, sekojiet konkursa gaitai tviterī angļu, franču, spāņu, itāļu vai vācu valodā vai apmeklējiet oficiālo konkursam veltīto lapu vietnē Facebook.

Balva tiks pasniegta šādās sešās kategorijās:

  • uzņēmējdarbības sekmēšana;

  • ieguldījumi profesionālajās prasmēs;

  • uzņēmējdarbības vides uzlabošana;

  • atbalsts uzņēmumu internacionalizācijai;

  • atbalsts zaļu tirgu attīstībai un efektīvam resursu izmantojumam;

  • atbildīga un solidāra uzņēmējdarbība.

Konkursa kārtas

Konkurss norisināsies divās kārtās. Pretendenti vispirms sacentīsies valstu mērogā un tad varēs piedalīties Eiropas līmeņa sacensībās. Valsts konkursa ietvaros katra valsts līdz 2014. gada maijam atlasīs divus projektus, kuri varēs piedalīties Eiropas mēroga konkursā.

Nākamā atlase būs Eiropas žūrijas ziņā. Tā izveidos galveno pretendentu sarakstu. Visi valsts konkursu finālisti tiks aicināti piedalīties balvu pasniegšanas ceremonijā. Tās laikā laureātus atalgos par viņu pūlēm, un viņiem būs arī iespēja pastāstīt par sevi Eiropas vidē. Laureāti saņems savas balvas ceremonijā, kas norisināsies MVU 2014. gada asamblejas laikā 2.-3. oktobrī Neapolē.

Vispārīga informācija

Kopš 2006. gada ar Eiropas uzņēmējdarbības veicināšanas balvām tiek izteikta atzinība izcilībai uzņēmējdarbības un mazo uzņēmumu stimulēšanā valsts, reģionu un vietējā līmenī. Šīs balvas izcīņas pastāvēšanas laikā dalībai izvirzīti vairāk nekā 2500 projektu, kas sekmējuši daudzu uzņēmumu izveidi, to skaits krietni pārsniedz 10 000. Mērķi ir šādi: apzināt un novērtēt tādas sekmīgas darbības un iniciatīvas, kas paredz stimulēt uzņēmējdarbību un uzņēmumus, iepazīstināt ar sekmīgākās uzņēmējdarbības politikas un prakses piemēriem un dalīties tajos, vairot izpratni par uzņēmēju lomu ES sabiedrībā un, visbeidzot, mudināt un iedvesmot potenciālos uzņēmējus.

Skatīt video par galvenās žūrijas balvas laureātu 2013. gadā — Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru

Vairāk par visiem 2013. gada uzvarētājiem

Kontaktpersonas:

Carlo Corazza (+32 2 295 17 52) Twitter: @ECspokesCorazza

Sara Tironi (+32 2 299 04 03)


Side Bar