Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

2014 m. sausio 27 d., Briuselis

Paskelbtas kvietimas siūlyti 2014 m. Europos įmonių apdovanojimų kandidatus

Šiandien Europos Komisija pakvietė siūlyti kandidatus gauti 2014 m. Europos įmonių apdovanojimus, kurie teikiami ES viešosioms įstaigoms ir viešojo ir privačiojo sektorių partneriams už kūrybingiausias ir sėkmingiausias verslumo, o ypač – mažųjų ir vidutinių įmonių veiklos skatinimo iniciatyvas. Nacionalinio lygmens konkursas prasideda dabar, o gegužės mėn. bus atrinktos šalys, kurios varžysis tarptautiniu lygmeniu. Dalyviai sieks laimėti vertinimo komisijos didįjį prizą, kuris bus įteiktas spalio mėn. Neapolyje vyksiančioje apdovanojimų ceremonijoje.

Už pramonę ir verslumą atsakingas Europos Komisijos narys ir pirmininko pavaduotojas Antonio Tajani sakė: Praėjus 5 metams po ES smulkiojo verslo akto įgyvendinimo, matome, kokį ilgą kelią nuėjo MVĮ, tačiau liko dar daug ką nuveikti. Šių verslumo skatinimo sėkmės istorijų viešinimas skatina Europos viešąsias įstaigas, viešojo ir privačiojo sektorių partnerius labiau orientuotis į verslą ir kurti palankesnes verslo sąlygas. Nekantraujame pamatyti įdomius ir novatoriškus projektus, kurie bus pateikti 2014 m. Europos įmonių apdovanojimams.“

Kaip dalyvauti

Daugiau informacijos apie Europos įmonių apdovanojimus rasite specialioje svetainėje, taip pat Twitter (anglų, prancūzų, ispanų, italų ar vokiečių kalbomis) ir specialiame Facebook puslapyje.

Paraiškos konkursui teikiamos šešiose kategorijose:

  • verslumo dvasios skatinimas;

  • investavimas į įgūdžius;

  • verslo aplinkos gerinimas;

  • verslo tarptautinės plėtros rėmimas;

  • ekologiškų rinkų ir efektyvaus išteklių naudojimo rėmimas;

  • atsakingasis ir įtraukusis verslumas.

Konkurso etapai

Konkursas vyksta dviem etapais. Pirmiausia kandidatai varžosi nacionaliniu lygmeniu, vėliau – Europos lygmeniu. Nacionaliniame konkurse kiekviena šalis iki 2014 m. gegužės mėn. atrinks du kandidatus, kurie varžysis Europos lygmeniu.

Nominantų sąrašą sudarys europinė atrankos komisija. Tiek nacionalinės, tiek Europos atrankos nominantai bus pakviesti į apdovanojimų iškilmes, kur bus paviešintos jų pastangos ir suteikta galimybė pristatyti savo veiklą Europos mastu. Apdovanojimai laureatams bus įteikti 2014 m. spalio 2-3 d. Neapolyje (Italija) vyksiančioje MVĮ asamblėjoje.

Pagrindiniai faktai

Nuo 2006 m. Europos įmonių apdovanojimu įvertinami geriausi nacionalinio, regioninio ir vietos lygmens verslumo ir smulkiojo verslo skatinimo rezultatai. Per šį laiką pateikta per 2 500 projektų, kuriuos įgyvendinant buvo įsteigta gerokai daugiau nei 10 000 naujų įmonių. Šia iniciatyva siekiama atrasti ir paviešinti sėkmingą įmonių rėmimo bei verslumo skatinimo veiklą ir projektus, viešai dalytis pavyzdinės verslumo skatinimo politikos ir gerosios patirties pavyzdžiais, didinti visuomenės informuotumą apie Europos verslininkų vaidmenį visuomenėje, įkvėpti ir padrąsinti potencialius verslininkus.

Vaizdo siužetas apie 2013 m. vertinimo komisijos didžiojo prizo laimėtoją – Latvijos prekybos ir pramonės rūmus

Daugiau informacijos apie visus 2013 m. laimėtojus

Asmenys ryšiams:

Carlo Corazza, tel. +32 2 295 17 52, Twitter: @ECspokesCorazza

Sara Tironi, tel. +32 2 299 04 03,


Side Bar