Navigation path

Left navigation

Additional tools

Euroopa Komisjon

Pressiteade

Brüssel, 27. jaanuar 2014

2014. aasta Euroopa ettevõtluse edendamise auhindade konkursi väljakuulutamine

Täna kuulutas Euroopa Komisjon välja 2014. aasta Euroopa ettevõtluse edendamise auhindade konkursi, mille eesmärk on tunnustada kõige loovamaid ja edukamaid ELi avaliku sektori asutuste ning avaliku ja erasektori partnerluste algatusi, mis toetavad ettevõtlust, eriti väikese ja keskmise suurusega ettevõtjaid (VKEd). Riiklikul tasandil toimuv konkurss algab nüüd. Mais valitakse välja riiklikud võitjad, kes võistlevad rahvusvahelisel tasandil. Osalejate lõppeesmärk on võita oktoobrikuus Napolis žürii peaauhind.

Euroopa Komisjoni asepresident ning tööstuse ja ettevõtluse volinik Antonio Tajani märkis: Viis aastat pärast ELi väikeettevõtlusalgatuse „Small Business Act” rakendamist võime näha, et VKEd on teinud olulisi edusamme, kuid meil on veel arenguruumi. Selliste ettevõtluse edendamise edulugude esiletõstmine aitab innustada Euroopa avaliku sektori asutusi ning avaliku ja erasektori partnerlusi keskenduma rohkem ettevõtlusele ning olema ettevõtjasõbralikum. Ootame suure huviga, milliseid põnevaid ja uuenduslikke projekte esitatakse 2014. aastal Euroopa ettevõtluse edendamise auhindade kandidaadiks.”

Kuidas osaleda?

Euroopa ettevõtluse edendamise auhindade kohta lisateabe saamiseks külastage veebisaiti, jälgige konkurssi Twitteris inglise, prantsuse, hispaania, itaalia või saksa keeles või külastage konkursi ametlikku lehekülge Facebookis.

Auhinnad antakse välja kuues kategoorias:

  • Ettevõtlusvaimu edendamine

  • Investeerimine oskustesse

  • Ettevõtluskeskkonna parandamine

  • Ettevõtete rahvusvahelistumise toetamine

  • Roheliste turgude arengu ja ressursside tõhusa kasutamise toetamine

  • Vastutustundlik ja kaasav ettevõtlus

Konkursi etapid

Konkursil on kaks etappi: esmalt tuleb konkureerida oma riigis ja seejärel saavad paremad osaleda Euroopa konkursil. Iga riik valib kaks kandidaati, kes esitatakse 2014. aasta maiks Euroopa konkursile.

Euroopa žürii koostab kandidaatide nimekirja. Kõik riikide ja Euroopa konkursi kandidaadid kutsutakse auhinnatseremooniale, kus tunnustatakse võitjaid nende töö eest ja antakse neile võimalus tutvustada ennast kogu Euroopas. Võitjatele antakse auhinnad VKEde 2014. aasta assambleel, mis toimub 2.-3. oktoobril Itaalias Napolis.

Taust

Alates 2006. aastast on Euroopa ettevõtluse edendamise auhindadega pärjatud silmapaistvaid saavutusi ettevõtluse ja väikeettevõtete edendamisel riiklikul, piirkondlikul ja kohalikul tasandil. Auhindadele on nende loomisest saadik kandideerinud üle 2500 projekti, mis on kaasa aidanud kokku üle 10 000 uue ettevõtte rajamisele. Konkursi eesmärk on leida ning tunnustada edukaid tegevusi ja algatusi, mis edendavad ettevõtteid ja ettevõtlust. Konkursiga soovitakse esile tõsta ja jagada näiteid parimast ettevõtluspoliitikast ja -tavast ning suurendada teadlikkust ettevõtjate rollist Euroopa ühiskonnas. Samuti tahetakse julgustada ja innustada võimalikke tulevasi ettevõtjaid.

Vaata videot 2013. aasta žürii peaauhinna võitja Läti Kaubandus-Tööstuskoja kohta

Lisateave kõigi 2013. aasta võitjate kohta

Kontaktisikud:

Carlo Corazza (+32 22951752) Twitter: @ECspokesCorazza

Sara Tironi (+32 22990403)


Side Bar