Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija

Paziņojums presei

Briselē, 2014.gada 25. jūnijā

Ceļu satiksmes drošība: Jauna viedtālruņu lietotne sniedz informāciju par ceļu satiksmes noteikumiem Eiropas Savienībā

Kāds ir ātruma ierobežojums uz Spānijas autoceļiem? Vai velosipēdistam Zviedrijā ir vajadzīga ķivere? Kādam drošības aprīkojumam obligāti jābūt automašīnā, ceļojot pa Slovākiju? Turpmāk atpūtniekiem šāda informācija nebūs ilgi jāmeklē. Ar jauno Eiropas Komisijas viedtālruņu lietotni “Going Abroad” tā vienmēr un visur būs pa rokai.

Lietotne ir pieejama iPhone un iPad, Google Android un Microsoft Windows tālruņiem 22 valodās. Tajā ir ne tikai visa svarīgā ceļu satiksmes drošības informācija par visām ES valstīm, bet arī ceļu satiksmes drošības viktorīna un atmiņas spēle pasažieru izklaidei garos pārbraucienos. Lieki teikt, šo lietotni nekādā ziņā nevajadzētu izmantot, braucot pie stūres – nodarbiniet ar to pasažierus vai dariet to brauciena pārtraukumā, apvienojot patīkamo atpūtu ar lietderīgu informāciju.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Sīms Kallass, kas atbild par transporta politiku, sacīja: "Vasaras atvaļinājumu laiks ir visnoslogotākais laiks uz Eiropas ceļiem. Ir tik vienkārši izbraukt ar auto uz ārvalstīm, taču daudzi autovadītāji nemaz neapzinās, ka noteikumi un ceļa zīmes ES atšķiras. Lietotne “Going Abroad” lietotājam ērtā veidā sniedz noderīgu informāciju, kas ļauj mazināt šo risku."

Lietotnē iegūstama informācija par visiem faktoriem, kas rada visaugstāko negadījumu risku, tostarp par braukšanas ātruma ierobežojumiem, pieļaujamo alkohola līmeni asinīs, luksofora signāliem un mobilo tālruņu lietošanu. Lietotājs arī saņem informāciju par nepieciešamību lietot drošības jostu automašīnās un drošības ķiveres, pārvietojoties ar velosipēdu vai motociklu.

Lietotne laista apgrozībā īstā brīdī – tieši pirms vasaras atvaļinājumu sākuma – jo jūlijs un augusts ir vistraģiskākie mēneši ceļu satiksmē, ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaitam vidēji par 50% pārsniedzot “visdrošākā” mēneša - februāra - rādītājus.

Pēdējos gados ES ceļu satiksmes drošības jomā ir panākts ievērojams progress. Laikposmā no 2001. gada līdz 2010. gadam bojāgājušo skaits uz ES ceļiem kopumā samazinājās par 43 %. No 2010. līdz 2013. gadam tas samazinājās vēl par 17 %.

Stratēģiskais mērķis ir laikā no 2010 līdz 2020. gadam ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaitu samazināt uz pusi, kā arī sākt koncentrēt ES centienus uz to, lai samazinātu ceļu satiksmes negadījumos smagi cietušo skaitu. Jaunā ceļu satiksmes drošības lietotne ir viena no daudzajām ES iniciatīvām ceļu satiksmes drošības uzlabošanai.

Papildinformācija

Lejuplādēt lietotni "Going Abroad"

Video ieskatam: http://ec.europa.eu/avservices/video/player.cfm?ref=I090368

Jaunākie statistikas dati par ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaitu katrā dalībvalstī: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-14-341_lv.htm

Komisijas ceļu satiksmes drošības tīmekļa vietne

http://ec.europa.eu/transport/road_safety/index_lv.htm

Seko tviterī: @SiimKallasEU

AppStore

Google Play

Windows Phone

Kontaktpersonas:

Helen Kearns (+32 2 298 76 38)

Dale Kidd (+32 2 295 74 61)

Informatīvais dienests Europe Direct: tālrunis 00 800 6 7 8 9 10 11 vai e-pasts


Side Bar