Navigation path

Left navigation

Additional tools

Euroopa Komisjon

Pressiteade

Brüssel, 25. juuni 2014

Liiklusohutus: uus nutirakendus annab teavet ELi liikluseeskirjade kohta

Milline on kiirusepiirang Hispaania kiirteedel? Kas ma pean kandma kiivrit, kui Rootsis rattaga sõidan? Milline turvavarustus peab Slovakkias sõites autos olema? Nüüdsest ei pea puhkajad kulutama liialt aega sellise teabe otsimiseks. Euroopa Komisjoni uue nutitelefoni rakenduse „Välismaale” abil on selline info alati käepärast.

Rakendus on kättesaadav iPhone'i ja iPadi ning Google Androidi ja Microsoft Windowsi telefonide jaoks 22 keeles. Lisaks olulisele liiklusohutusalasele teabele kõikide ELi riikide kohta sisaldab äpp ka liiklusohutusteemalist viktoriini ja mälumängu, mis pakuvad reisijatele meelelahutust pikkadel autosõitudel. Rakendust ei tohi loomulikult vaadata sõidu ajal. Juhid peaksid laskma reisijatel nutiseadmega tegelda või tegema peatuse, et puhata ja end asjadega kurssi viia.

Transpordivaldkonna eest vastutav Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas sõnas: „Suvepuhkuste ajal on liiklus Euroopa maanteedel kõige tihedam. Oma autoga välismaale sõita on lihtne, kuid paljud inimesed ei tea, et eeskirjad ja liiklusmärgid on ELi liikmesriikides erinevad. Rakendus „Välismaale” pakub mugavat ja kasutajasõbralikku teavet, mis aitab vähendada sellest tulenevaid ohtusid.”

Rakendus hõlmab teavet kõikide teemade kohta, millega kaasneb suurim õnnetuste risk. Äpis on kajastatud lubatud sõidukiirus ja veres lubatud alkoholisisaldus ning eeskirjad fooride ja mobiiltelefonide kasutamise kohta. Samuti teavitatakse kasutajaid kohustusest kinnitada autos turvavööd ning kanda ratta või mootorrattaga sõites kiivrit.

Rakenduse käivitamine enne suvepuhkuste algust on hästi ajastatud, kuna juuli ja august on maanteeliikluse ohvriterikkaimad kuud, kus toimub keskmiselt umbes 50 % rohkem surmaga lõppenud liiklusõnnetusi kui kõige ohutumas kuus veebruaris.

ELis on viimastel aastatel tehtud liiklusohutuse suurendamisel suuri edusamme. Ajavahemikus 2001–2010 vähenes liiklussurmade arv ELi teedel kokku 43 %. Aastatel 2010–2013 vähenes see veel 17 %.

Strateegiline eesmärk on vähendada liiklussurmade arvu ajavahemikul 2010–2020 poole võrra ning keskenduda ka raskete liiklusvigastuste vähendamisele. Uus liiklusohutuse rakendus on üks paljudest liiklusohutuse algatustest ELi tasandil.

Lisateave

Laadi alla rakendus „Välismaale

Tutvustav video: http://ec.europa.eu/avservices/video/player.cfm?ref=I090368

Uusimad andmed liiklussurmade arvu kohta liikmesriikides IP 14/341

Komisjoni liiklusohutusalane veebisait

Volinik Siim Kallas Twitteris: @SiimKallasEU

AppStore

Google Play

Windows Phone

Kontaktisikud:

Helen Kearns (+32 2 298 76 38)

Dale Kidd (+32 2 295 74 61)

Kodanikule: Europe Direct telefonil 00 800 6 7 8 9 10 11 või e­posti aadressil


Side Bar