Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija

Paziņojums presei

Briselē, 2014. gada 24. jūnijā

Zāles pērkat internetā? Rūpējoties par patērētāju drošību, Komisija ievieš logotipu

Arvien vairāk Eiropas iedzīvotāju zāles iegādājas internetā, bet kā var zināt, vai interneta aptiekas ir īstas un uz tām var paļauties? Šodien Komisija pieņem viltoto zāļu direktīvas (2011/62/ES) īstenošanas regulu, kurā norādīts, kādam jāizskatās vienotam interneta aptieku logotipam un kādām tehniskajām prasībām tam jāatbilst, lai varētu pārbaudīt tā autentiskumu. Logotips būs vispārēji pieejams 2015. gada otrajā pusē.

Par veselību atbildīgais Eiropas Komisijas loceklis Tonio Borgs teica: “Patērētājiem, kuri zāles iegādājas internetā, jāzina, ka šīs zāles var būt viltotas, ja vien tās nepārdod likumīgs zāļu piegādātājs. Viltotas zāles var būt neiedarbīgas, kaitīgas vai pat nāvējošas. Komisija ir izveidojusi vienotu logotipu interneta aptiekām, lai patērētāji varētu justies droši.”

Kā šis logotips izskatās?

Tā ir jāizskatās logotipam, kas ievietots interneta aptiekas tīmekļa vietnes sākumlapā. Logotipa vidusdaļā (kreisajā pusē) taisnstūrī jābūt redzamam tās ES valsts karogam, kurā ir reģistrēta attiecīgā interneta aptieka, un tekstam jābūt pārtulkotam šīs valsts oficiālajā(-ās) valodā(-ās). Kā pārbaudīt interneta aptiekas likumīgumu?

Vispirms vietnē, no kuras vēlaties iegādāties zāles, sameklējiet šo logotipu un noklikšķiniet uz tā. Tad jums vajadzētu nonākt valsts regulatīvās iestādes tīmekļa vietnē, kurā jābūt uzskaitītām visām aptiekām, kuras likumīgi darbojas internetā, un citiem likumīgi atzītiem zāļu mazumtirgotājiem. Noskaidrojiet, vai tur ir iekļauta arī jūs interesējošā aptieka, un tikai tad iepērcieties. Ja šīs aptiekas sarakstā nav, tad no šīs tīmekļa vietnes zāles nepērciet. Labāk izvēlieties kādu likumīgo zāļu mazumtirgotāju, kas ir minēts jūsu valsts regulatīvās iestādes tīmekļa vietnē.

Kad logotipu sāks lietot?

Regulai jāstājas spēkā nākamo 4–6 nedēļu laikā. Pēc tam dalībvalstīm būs gads laika, lai sagatavotos tās piemērošanai. Eiropas Komisija valstu iestādēm ir sagatavojusi informatīvos līdzekļus, ko tās var izmantot, rīkojot valsts informatīvās kampaņas, kā to paredz viltoto zāļu direktīva.

Informatīvos līdzekļus un citu informāciju par viltotām zālēm var iegūt šeit:

http://ec.europa.eu/health/human-use/falsified_medicines/index_en.htm

Komisāra T. Borga tīmekļa vietne:

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/borg/index_en.htm

Sekojiet mums tviterī: @EU_Health

Kontaktpersonas:

Frédéric Vincent (+32 2 298 71 66)

Aikaterini Apostola (+32 2 298 76 24)

Sabiedrībai: informatīvais dienests Europe Direct: tālrunis 00 800 6 7 8 9 10 11 vai e-pasts


Side Bar