Navigation path

Left navigation

Additional tools

Euroopa Komisjon

Pressiteade

Brüssel, 24. juuni 2014

Ostate interneti teel ravimeid? Komisjon kehtestab tarbijate ohutuse tagamiseks logo

Üha enam eurooplasi ostab ravimeid interneti teel. Kuid kuidas saame kindlad olla, et veebiapteek on ehtne ja ohutu? Komisjon võttis täna vastu võltsitud ravimite direktiivi (2011/62/EL) kohase rakendusmääruse, milles sätestatakse veebiapteekide ühise logo kujundus ja tehnilised nõuded selle ehtsuse tagamiseks. Logo võetakse kõikjal kasutusele 2015. aasta teisel poolel.

Euroopa Komisjoni tervisevolinik Tonio Borg ütles: „Interneti teel ravimeid ostes peab tarbija teadma, et kui ta ei osta seaduslikult müüjalt, on tal oht osta võltsitud ravimeid. Võltsravimil ei tarvitse olla ravitoimet ning see võib olla kahjulik või isegi surmav. Tarbijate ohutuse tagamiseks on komisjon kehtestanud veebiapteekidele ühise logo.”

Kuidas logo välja näeb?

Selline on logo, mida tuleks veebiapteegi kodulehelt otsida. Ristkülikus vasakul keskel on ELi selle liikmesriigi lipp, kus veebiapteek on asutatud, ning tekst peab olema tõlgitud asjaomase riigi keelde või keeltesse. Kuidas strateegia toimib?

Kõigepealt otsige veebisaidil, mille kaudu soovite ravimeid osta, üles selline logo ning klõpsake sellel. Teid suunatakse riigi reguleeriva asutuse veebisaidile, kus on loetletud kõik seaduslikult tegutsevad veebiapteegid ja ravimite muud seaduslikult volitatud jaemüüjad. Kontrollige, et apteek oleks selles nimekirjas. Seejärel jätkake ostu sooritamist. Kui veebiapteeki nimekirjas ei ole, ärge ostke ravimeid sellelt veebisaidilt. Valige oma koduriigi reguleeriva asutuse veebisaidil loetletute hulgast üks seaduslik edasimüüja.

Millal logo kasutusele võetakse?

Määrus peaks jõustuma järgmise nelja kuni kuue nädala jooksul. Liikmesriikidel on aega üks aasta, et valmistuda selle kohaldamiseks. Euroopa Komisjon pakub riikide asutustele teabevahetusvahendite kogumit, et toetada neid võltsitud ravimite direktiivi kohaste teabekampaaniate läbiviimisel oma riigis.

Teabevahetusvahendite kogum ja lisateave võltsitud ravimite kohta on kättesaadav siin:

http://ec.europa.eu/health/human-use/falsified_medicines/index_en.htm

Volinik Borgi veebisait:

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/borg/index_en.htm

Jälgige meid Twitteris: @EU_Health

Kontaktisikud:

Frédéric Vincent (+32 2 298 71 66)

Aikaterini Apostola (+32 2 298 76 24)

Kodanikele: Europe Direct telefoni 00 800 6 7 8 9 10 11 või e-posti teel


Side Bar