Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

Briuselis, 2014 m. birželio 10 d.

Įsirašykite į tvarkaraštį – ES programavimo savaitė (2014 m. spalio 17–11 d.) Įgyvendinkite savo idėjas #programuodami

2014 m. spalio 11–17 d. vyks antroji ES programavimo savaitė.

Daugybė vaikų, tėvų, mokytojų, verslininkų ir politikų susirinks į masinius renginius ir pamokas, kur galės įgyti programavimo ir su juo susijusių įgūdžių.

Taip siekiama populiarinti programavimą, supažindinti su šios srities įgūdžiais ir burti motyvuotus žmones jų mokytis.

Daugiau sužinoti ir rasti arčiausiai Jūsų vyksiantį renginį galite http://codeweek.eu

Mintis surengti šią visuomeninę iniciatyvą kilo jauniems Komisijos pirmininko pavaduotojos Neelie Kroes patarėjams, o ją parėmė tokie programavimo ir švietimo judėjimai kaip „CoderDojo“ and „RailsGirls“, taip pat didelės technologijų ir IT bendrovės, padedančios milijonams vaikų žengti į programavimo pasaulį – rengiančioms pažintines programavimo pamokas, kuriančioms mokymo(si) modulius ir padedančioms rengti mokytojus. ES programavimo savaitę remia „Rovio“ („Angry Birds“ kūrėja), „Microsoft“, „Google“, „Telefonica“, „Liberty Global“, „Facebook“ ir kitos bendrovės, dauguma jų yra įsipareigojusios dalyvauti iniciatyvoje „Didžioji koalicija užimtumui skaitmeniniame sektoriuje skatinti“.

Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Neelie Kroes sakė: „Mūsų gyvenimas tapo skaitmeninis, todėl jaunajai kartai ypač svarbu įgyti skaitmeninių, pvz., programavimo, įgūdžių. Netolimoje ateityje jie bus itin svarbūs siekiant rasti gerą darbą ir pradedant verslą.“

Vienas iš ES programavimo savaitės rengėjų Alja Isakovic iš Slovėnijos sakė: „Technologijos turi įtakos mūsų gyvenimui, tad neturėtume leisti mažumai nuspręsti, kam ir kaip jas naudoti. Galime nuveikti daugiau nei tik dalytis patikusia informacija socialiniuose tinkluose. Programuodami galime įgyvendinti savo idėjas, kurti ir tobulinti tai, kas džiugins kitus.“

Kaip dalyvauti ES programavimo savaitėje?

Programavimo renginiuose gali dalyvauti vaikai, paaugliai ir suaugusieji.

Programuotojai gali organizuoti praktinius seminarus vietos mokyklose, bendruomeninėse kūrybinėse dirbtuvėse (angl. hack spaces) arba bendruomenių centruose.

Mokantys programuoti mokytojai gali rengti programavimo pamokas, dalytis savo pamokų planais, organizuoti praktinius seminarus savo kolegoms.

Mokytojai, kurie nemoka programuoti, gali rengti seminarus arba pakviesti tėvus ar mokinius, kurie galėtų pamokyti vieni kitus programuoti.

Tėvai gali paskatinti savo vaikus dalyvauti praktiniuose programavimo seminaruose.

Įmonės ir ne pelno organizacijos gali rengti praktinius programavimo seminarus, skolinti savo darbuotojus kaip konsultantus (angl. back-to-coach), rengti moksleiviams smagias programavimo užduotis arba paremti programavimo renginius.

Visi, kas užsiima programavimu, gali papasakoti apie savo patirtį ir įkvėpti kitus!

Kodėl programavimas toks svarbus?

Bet kokia žmogaus ir kompiuterio sąveika yra nustatoma programuojant. Nesvarbu, ar kuriate taikomąją interneto programą, vairuojate vadovaudamiesi GPS ar siekiate iš esmės pakeisti socialinę sąveiką, visur susidursite su programavimu, todėl jis yra būtinas siekiant suprasti neįtikėtinai susaistytą pasaulį.

Ateityje esminių programavimo įgūdžių taip pat prireiks daugelyje darbo vietų. Šiuo metu daugiau kaip 90 proc. profesijų atstovai privalo turėti tam tikrų IRT srities žinių. Be to, IRT specialistai yra pagrindinis šiuolaikiškos visų Europos ekonomikos sektorių darbo jėgos ramstis – jų paklausa didėja 3 proc. per metus, o kompiuterijos mokslus baigiančių studentų nepakanka. Todėl, nepaisant aukšto nedarbo lygio Europoje, lieka daug laisvų IRT specialistams skirtų darbo vietų. Jei ši problema nebus tinkamai sprendžiama Europos ir nacionaliniu lygmenimis, iki 2020 m. gali trūkti net iki 900 000 IRT specialistų.

Populiarinti IRT srities profesijas yra vienas iš tikslų, kurių siekiama Europos iniciatyva „Didžioji koalicija užimtumui skaitmeniniame sektoriuje skatinti“ – tai įvairių Europos suinteresuotųjų šalių partnerystė, kuria siekiama palengvinti verslo, švietimo paslaugų teikėjų, viešojo ir privačiojo sektorių dalyvių bendradarbiavimą ir mažinti skaitmeninių įgūdžių paklausos ir pasiūlos neatitiktį Europos darbo rinkoje, be kita ko, modernizuojant švietimą.

Naudingos nuorodos

ES programavimo savaitės svetainė

Twitter @codeWeekEU, raktažodis #codeEU

Facebook codeEU

Neelie Kroes svetainė

Neelie Kroes Twitter

Asmenys ryšiams:

e. paštas comm-kroes@ec.europa.eu, tel. +32.229.57361, Twitter @RyanHeathEU


Side Bar