Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europas Komisija

Paziņojums presei

Briselē, 2014. gada 9. aprīlī

Zināmi ES piektās žurnālistikas balvas ieguvēji

Apbalvošanas ceremonijā vakar vakarā Briselē par veselības aprūpi atbildīgais Eiropas Komisijas loceklis Tonio Borgs paziņoja Eiropas Savienības piektās veselības aizsardzības žurnālistikas balvas ieguvējus. No konkursam pieteiktajiem vairāk nekā 850 rakstiem katrā no 28 ES valstīm žūrija izvēlējās savu finālistu. No atlasītajiem 28 izciliem rakstiem par uzvarētājiem atzīti:

1. vieta — Avīzes Dagblad van het noorden (Nīderlande) žurnālista Henka Blankena rakstam “Karela galva”, kas stāsta par jaunekļa, kurš cieš no parkinsonisma, gaitām no diagnosticēšanas līdz ārstēšanai, un sniedz detalizētu un emocionālu pārskatu par progresīvo ķirurģiju, ko viņš saņem.

2. vieta — Avīzes Die Zeit (Vācija) žurnālistu Kristianas Havranekas un Marko Maurera asajam dokumentējošajam rakstam “Pacientu kontrabandisti”, kurā atspoguļota apšaubāma neregulētas medicīniskās aprūpes sniegšana pāri robežām.

3. vieta — Avīzes Berlingske (Dānija) žurnālistei Metei Dālgorai par rakstu “Vai es kādu nogalinu?”, kas ir stāsts par spermas donoru, kurš atklāj, ka nes viegli pārmantojamu vēža gēnu, taču atduras kā pret sienu, kad cenšas rast iespēju brīdināt potenciālos bērnus, kas var būt skarti.

Komisijas loceklis Borgs saka: “Šogad atkal žurnālisti no visas Eiropas ir devuši savu ieguldījumu sabiedrības zināšanās un izpratnē par svarīgiem veselības jautājumiem. Ir iesniegti daudzi aizraujoši raksti par tādiem jautājumiem kā Alcheimera slimība, briesmas, ko rada cukurs, robotu izmantošana operācijās, retas slimības un eitanāzija. Trīs raksti, kurus ES žūrija ar milzu pūlēm atlasīja kā labākos, bija ievērojami ar savu spilgtumu, oriģinalitāti un spēju fascinēt lasītāju”.

Vispārīga informācija

ES žurnālistikas balva veselības aizsardzības jomā tiek pasniegta jau piecus gadus. Tā ir domāta, lai vairotu informētību par svarīgiem veselības jautājumiem, kas ietekmē cilvēku dzīvi visā Eiropas Savienībā, — jautājumiem, kurus Eiropas Komisija risina ar tiesību aktiem vai citiem pasākumiem. Balvas nolūks ir veicināt un godalgot izcilu žurnālistikas darbu veselības aizsardzības jomā visā Eiropā.

Galvenā tēma šajā gadā bija “Eiropa pacientiem”, kas ietver šādus tematus: pārrobežu veselības aprūpe, retās slimības, orgānu ziedošana un pārstādīšana, medicīniskais darbaspēks, pacientu drošība un inficēšanās slimnīcās, hroniskās slimības, potēšanās, prātīga antibiotiku lietošana, novecošana un vecuma plānprātība, aktīvas un veselīgas vecumdienas, farmācijas līdzekļi un veselības faktori (tabaka, alkohols un uzturs un fiziskās nodarbes).

Uzvarētājus izraudzījās divās kārtās. Valstu žūrijas katra izvēlējās vienu finālistu, un tad ES žūrija, kurā bija Eiropas Komisijas ierēdņi, sabiedrības veselības eksperti un žurnālisti, Briselē vienojās, kas iegūs pirmo, otro un trešo vietu.

Balva par pirmo, otro un trešo vietu bija attiecīgi 6500, 4000 un 2500 eiro.1

Plašāka informācija par ES žurnālistikas balvu veselības aizsardzības jomā:

http://ec.europa.eu/health-eu/journalist_prize/index_en.htm.

Visi raksti pieejami šeit:

http://ec.europa.eu/health-eu/journalist_prize/2013/docs/booklet_2013_en.pdf.

Klikšķiniet "Patīk" portālā Facebook.

Sekojiet mums vietnē “Twitter”: @ EU_Health.

Kontaktpersonas:

Frédéric Vincent (+32 2 298 71 66)

Aikaterini Apostola (+32 2 298 76 24)

Sabiedrības rīcībā — Europe Direct tālrunis 00 800 6 7 8 9 10 11 un e­pasts.

1 :

Šo balvu finansē no ES Veselības programmas budžeta.


Side Bar