Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

Briuselis, 2014 m. balandžio 9 d.

Paskelbti penktą kartą teikiamo ES apdovanojimo už žurnalistinį darbą laureatai

Vakar vakare Briuselyje vykusioje apdovanojimų ceremonijoje už sveikatos politiką atsakingas Europos Komisijos narys Tonio Borgas paskelbė penktą kartą teikiamo ES apdovanojimo už žurnalistinį darbą sveikatos srityje laureatus. Iš daugiau kaip 850 konkursui pateiktų straipsnių visų 28 ES šalių vertinimo komisijos atrinko po vieną nacionalinį finalininką. Iš 28 puikių straipsnių autorių laimėtojais išrinkti:

1 vieta: Henkas Blankenas, rašantis Nyderlandų „Dagblad van het Noorden“, už straipsnį „Carel’s Head“, kuriame pasakojama jauno Parkinsono liga sergančio vyro istorija nuo diagnozės iki gydymo. Be to, tai išsamus ir jausmingas pasakojimas apie jam atliktą naujovišką operaciją.

2 vieta: Christiane Hawranek ir Marco Maureris, rašantys Vokietijos „Die Zeit“, už įžvalgų dokumentinio stiliaus straipsnį „The Patient Traffickers“, kuriame atskleidžiami abejotini nereguliuojamos sveikatos priežiūros užsienyje metodai.

3 vieta: Mette Dahlgaard, rašanti Danijos laikraščiui „Berlingske“, už straipsnį „Am I Killing Someone?” apie spermos donorą, kuris sužino turįs paveldimą vėžio geną, bet jam užkertamas kelias pabandyti įspėti geną galbūt paveldėjusius vaikus.

Komisijos narys T. Borgas sakė: „Ir šiais metais visos Europos žurnalistai padėjo gerinti visuomenės žinias ir supratimą svarbiais sveikatos klausimais. Pateikta daug ypač įdomių straipsnių tokiomis temomis kaip Alzheimerio liga, cukraus keliami pavojai, robotų naudojimas operacijose, retosios ligos ir eutanazija. Trys geriausi straipsniai, kuriuos turėjo garbės atrinkti vertinimo komisija, išsiskyrė įtampa, originalumu ir gebėjimu prikaustyti skaitytojo dėmesį.”

Pagrindiniai faktai

ES apdovanojimas už žurnalistinį darbą sveikatos srityje įteiktas penktąkart. Jo tikslas – didinti informuotumą svarbiais sveikatos srities klausimais, veikiančiais visų ES piliečių gyvenimą. Tai klausimai, kuriuos Europos Komisija nagrinėja teisės aktuose ar kitose iniciatyvose. Šiuo apdovanojimu taip pat siekiama dar labiau paskatinti sveikatos klausimais rašančius žurnalistus visoje Europoje.

Pagrindinė šių metų apdovanojimų tema buvo „Europa pacientams“, kuri apėmė tokias potemes: sveikatos priežiūros paslaugos kitose valstybėse narėse, retosios ligos, organų donorystė ir transplantacija, sveikatos priežiūros sistemos darbuotojai, pacientų sauga ir hospitalinės infekcijos, lėtinės ligos, skiepijimas, apdairus antibiotikų vartojimas, senėjimas ir demencija, vyresnių žmonių aktyvumas ir sveikata, vaistai ir sveikatą lemiantys veiksniai – tabakas, alkoholis, mityba ir fizinis aktyvumas.

Laureatų atranka vyksta dviem etapais. Kiekvienos šalies nacionalinės vertinimo komisijos atrenka po vieną finalininką, o tada ES vertinimo komisija, kurią sudaro Europos Komisijos pareigūnai, visuomenės sveikatos specialistai ir žurnalistai, Briuselyje nusprendžia dėl pirmosios, antrosios ir trečiosios vietų laimėtojų.

Už pirmąją vietą įteikta 6 500 EUR, už antrąją – 4 000 EUR, o už trečiąją – 2 500 EUR premija1.

Daugiau informacijos apie ES apdovanojimą už žurnalistinį darbą sveikatos srityje

http://ec.europa.eu/health-eu/journalist_prize/index_lt.htm

Visi straipsniai pateikti šioje knygelėje:

http://ec.europa.eu/health-eu/journalist_prize/2013/docs/booklet_2013_en.pdf

Facebook“ puslapis

Twitter: @EU_Health

Asmenys ryšiams:

Frédéric Vincent, tel. +32 2 298 71 66

Aikaterini Apostola, tel. +32 2 298 76 24

Visuomenei: Europe Direct telefonu 00 800 6 7 8 9 10 11 arba e. paštu

1 :

Apdovanojimas skirtas iš ES sveikatos programos biudžeto.


Side Bar