Navigation path

Left navigation

Additional tools

Euroopa Komisjon

Pressiteade

Brüssel, 9. aprill 2014

Kuulutati välja ELi viienda ajakirjanduspreemia võitjad

Euroopa Komisjoni tervishoiuvolinik hr Tonio Borg kuulutas eile õhtul Brüsselis toimunud auhinnatseremoonial välja viienda ELi tervishoiualase ajakirjandusauhinna võitjad. Konkursile esitatud rohkem kui 850 artikli seast valis iga ELi liikmesriigi žürii välja 28 finalisti. 28 suurepärase artikli seast valitud võitjad on:

Esimene koht: Henk Blanken, kes kirjutas ajalehele Dagblad van het Noorden (Madalmaad) artikli „Careli pea”, milles jälgitakse Parkinsoni tõve all kannatavat noormeest diagnoosi saamisest kuni ravini ning kirjeldatakse üksikasjalikult ja emotsionaalselt talle tehtud uuenduslikku operatsiooni.

Teine koht: Christiane Hawranek ja Marco Maurer, kes kirjutasid ajalehele Die Zeit (Saksamaa) terava dokumentaalstiilis artikli „Patsientidega kaubitsejad", milles osutatakse reguleerimata piiriülese arstiabi varjukülgedele.

Kolmas koht: Mette Dahlgaard, kes kirjutas ajalehele Berlingske (Taani) artikli „Kas ma tapan kellegi?”, mis jutustab loo spermadoonorist, kes saab teada, et tal esineb olulise geneetilise riskiteguriga vähivorm, kuid avastab, et tema käed on seotud, kui ta püüab hoiatada lapsi, keda see võib mõjutada.

Volinik Borg ütles: „Taas on ajakirjanikud kõikjalt Euroopast aidanud parandada üldsuse teadmisi ja arusaamist olulistest terviseküsimustest. Nad esitasid palju huvitavaid artikleid, mis käsitlevad selliseid teemasid, nagu Alzheimeri tõbi, suhkru ohtlikkus, robotite kasutamine operatsioonidel, haruldased haigused ja eutanaasia. Kolm parimat artiklit, mida ELi žüriil oli väga keeruline välja valida, paistsid silma oma jõulisuse, originaalsuse ja võime poolest lugejat köita.”

Taust

ELi tervishoiuteemalist ajakirjanduspreemiat on välja antud viis aastat. Selle eesmärk on suurendada teadlikkust olulistest tervishoiuküsimustest, mis mõjutavad kõigi eurooplaste elu − need on küsimused, mida käsitletakse Euroopa Komisjoni õigusaktides või muudes algatustes. Samuti soovitakse sellega innustada ja tunnustada tervishoiuteemade käsitlemist kogu Euroopa ajakirjanduses.

Konkursi peateema oli seekord „Euroopa patsientide heaks” ja see hõlmas järgmisi valdkondi: piiriülene arstiabi, haruldased haigused, elundidoonorlus ja elundite siirdamine, tervishoiutöötajad, patsiendiohutus ja haiglanakkused, kroonilised haigused, vaktsineerimine, antibiootikumide ettevaatlik kasutamine, vananemine ja dementsus, aktiivse ja tervena vananemine, farmaatsiatooted ja tervist mõjutavad tegurid: tubakas, alkohol ning toitumine ja füüsiline aktiivsus.

Võitjad selgitati kahes etapis. Riiklikud žüriid valisid välja oma riigi finalisti ning seejärel tuli Brüsselis kokku komisjoni ametnikest, rahvaterviseekspertidest ja ajakirjanikest koosnev ELi tasandi žürii, et selgitada välja esimese, teise ja kolmanda koha võitjad.

Esimese, teise ja kolmanda koha auhinnasummad olid vastavalt 6500 eurot, 4000 eurot ja 2500 eurot1.

Lisateave ELi tervishoiuteemalise ajakirjanduspreemia kohta:

http://ec.europa.eu/health-eu/journalist_prize/index_en.htm

Kõik artiklid on avaldatud järgneval veebisaidil:

http://ec.europa.eu/health-eu/journalist_prize/2013/docs/booklet_2013_en.pdf

Hakake Facebookis meie fänniks:

Jälgige meid Twitteris: @EU_Health

Kontaktisikud:

Frédéric Vincent (+32 2 298 71 66)

Aikaterini Apostola (+32 2 298 76 24)

Kodanikule: Europe Direct, tel 00 800 6 7 8 9 10 11 või e-post e-post

1 :

Auhinda rahastatakse ELi terviseprogrammi eelarvest.


Side Bar