Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas

Briuselis, 2014 m. balandžio 3 d.

Europos Parlamentas balsuoja už tarptinklinio ryšio mokesčių panaikinimą, vartotojų teisių išplėtimą ir geresnių telekomunikacijų kūrimo palengvinimą

Šiandien Europos Parlamentas, balsuodamas už Komisijos pasiūlytą reglamentą dėl žemyno ryšių infrastruktūros (bendrosios telekomunikacijų rinkos)*, pritarė tam, kad iki 2015 m. Kalėdų tarptinklinio ryšio mokesčių nebeliktų.

Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Neelie Kroes sakė:

Šis balsavimas – tiesioginės naudos piliečiams išraiška. Būtent tai ir yra ES esmė – šalinti kliūtis, kad gyventi būtų lengviau ir pigiau.

Kone visi kasdien naudojamės judriuoju ryšiu ir internetu. Turėtume žinoti, ką perkame, neturėtume būti apiplėšiami ir turėtume turėti galimybę pakeisti savo nuomonę. Įmonės turėtų turėti galimybę aptarnauti mus visus, ir šis reglamentas šią užduotį palengvins. Tai naudinga visiems.

2010 m. pažadėjau, kad iki 2015 m. tarptinklinio ryšio mokesčių nebeliks, ir dabar iki šio tikslo teliko vienas žingsnis.

Įveikę labai aiškią tarptinklinio ryšio kliūtį, netrukus panaikinsime daug kitų kliūčių ir europiečiai, kad ir kur jie būtų, galės naudotis atviru, nepertraukiamu ryšiu.“

Dabar reglamentą toliau svarstys ES valstybės narės, ir Komisija tikisi, kad dėl reglamento bus galutinai sutarta iki 2014 m. pabaigos.

* Telekomunikacijų reglamentą „Žemyno ryšių infrastruktūra“ Komisija pasiūlė 2013 m. rugsėjo mėn. Juo siekiama, kad dar labiau priartėtume prie tikros bendrosios telekomunikacijų rinkos ES: panaikinami tarptinklinio ryšio mokesčiai ES, garantuojamas visiems atviras internetas, nes uždraudžiamas turinio blokavimas ir filtravimas, koordinuojamas belaidžiam plačiajuosčiam ryšiui skirto spektro licencijavimas, interneto ir plačiajuosčio ryšio vartotojams užtikrinamos skaidresnės sutartys, o vartotojams – galimybė lengviau pakeisti paslaugų teikėją.

Pagrindiniai faktai

Kai kurios šiandieninės @NeelieKroesEU žinutės Twitter tinkle:

„Šiandien ES Parlamentas balsavo, kad iki 2015 m. Kalėdų nebeliktų tarptinklinio ryšio mokesčių! (#roaming)

„Mums reikia skaitmeninės Europos. Šiandien ES Parlamento balsavimu dar vienu žingsniu priartėjome prie išplėtotos žemyno ryšių infrastruktūros (#ConnectedContinent)

Sužinok daugiau apie ES planą panaikinti tarptinklinio ryšio mokesčius (#roaming) ir garantuoti interneto neutralumą (#NetNeutrality)

Kontaktiniai duomenys

E. paštas comm-kroes@ec.europa.eu, tel. +32 229 57361, Twitter @RyanHeathEU


Side Bar