Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija

Paziņojums presei

Briselē, 2014. gada 31. martā

ES atbalsta patērētājus viņu ikdienas dzīvē — tas izmaksā tikai 5 centus

Eiropas Savienības patērētāju aizsardzības programma, kas katram iedzīvotājam gadā izmaksā nieka 5 centus, palīdz iedzīvotājiem pilnībā izmantot patērētāju tiesības un aktīvi piedalīties vienotajā tirgū. Programmas kopbudžets 2014.–2020. gadam ir 188,8 miljoni eiro.

Neraugoties uz pieticīgo budžetu, šai programmai ir liela ietekme uz patērētājiem. Ar projektiem, kas, piemēram, koordinē tiesībaizsardzības pasākumus, līdzfinansē Eiropas Patērētāju informēšanas centrus, palīdz valstu iestādēm tikt galā ar patērētāju tiesību pārkāpumiem, programma nesīs labumu visu dalībvalstu patērētājiem. Programma ir būtiska, lai nodrošinātu, ka vienotais tirgus darbojas visas Eiropas patērētāju labā,” saka ES patērētāju politikas komisārs Nevens Mimica.

Daudz jau ir paveikts ar pirmo patērētāju aizsardzības programmu (2007–2013). Šajā periodā finansēto projektu vidū bija tiesībaizsardzības sadarbība ES, izglītības projekti, piemēram, “Consumer Classroom”, un platformas izstrāde strīdu izšķiršanai tiešsaistē.

Jaunā patērētāju aizsardzības programma turpinās attīstīt šo veiksmīgo projektu, uzmanību pievēršot četrām nozīmīgām jomām:

  • vienots nekaitīgu preču tirgus iedzīvotāju un konkurētspējīgu uzņēmumu un tirgotāju interesēs;

  • vienots tirgus, kur iedzīvotājus labi pārstāv efektīvas patērētāju organizācijas, kuras spēj risināt mūsdienu ekonomikas vidē sastopamās problēmas;

  • vieglākas iespējas saņemt tiesisko aizsardzību problēmu gadījumā bez nepieciešamības vērsties tiesā, kas ir laikietilpīgs un dārgs process tiklab patērētājiem, kā valsts budžetam; ja būs lielākas iespējas saņemt tiesisko aizsardzību, patērētāji labprātāk piedalīsies tirgū un sekmēs izaugsmi;

  • konkrēta un efektīva sadarbība starp valsts iestādēm, lai veicinātu patērētāju tiesību aizsardzību un tiem sniegtu padomu.

Šo atbalstu drīkst lūgt arī pārvaldes iestādes, publiskās iestādes un valsts un ES līmeņa patērētāju organizācijas.

Plašāka informācija

http://ec.europa.eu/consumers/strategy-programme/financial-programme/index_en.htm

Informatīvais paziņojums MEMO/14/250

Sekojiet mums tviterī @ EU_Consumer

Kontaktpersonas:

David Hudson (+32 2 296 83 35)

Madalina Chiriac (+32 2 297 44 13)


Side Bar