Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisijas

Paziņojums presei

Briselē, 2013. gada 15. oktobrī

Konkurss "Migranti Eiropā" – Itālijas, Beļģijas un Igaunijas mācību iestādēm ir piešķirtas godalgas

Vakar komisāre Sesīlija Malmstrēma paziņoja uzvarētājus ES mēroga multimediju konkursā "Migranti Eiropā", kura mērķis bija aicināt mākslas, lietišķās grafikas un komunikāciju skolu studentus no visas Eiropas Savienības savos darbos pievērsties migrantu devumam Eiropas valstu sabiedrībā.

Konkursā studenti tika aicināti paust savu viedokli par šo jautājumu, radot darbus, kuros tiek atspoguļota migrantu loma Eiropā. Mācību iestādes tika aicinātas iesniegt vienu vai vairākus darbus vienā vai vairākās kategorijās (plakāts, fotogrāfija un video), un konkursā piedalījās 777 augstākās mācību iestādes no visām 28 ES valstīm.

Konkursa uzvarētāji ir:

Labākais plakāts: "Kopā labāk", Andrea Raia, Fondazione Accademia di Comunicazione, Itālija

Labākā fotogrāfija: Rue des Palmiers 80, Romy Cordivani, Institut des Hautes Etudes des Communications Sociales, Beļģija

Labākais video: "Manas ģimenes migrēšanas" Nadja Haugas, Martin Siilak, Kuressaare Ametikool, Igaunija

Sabiedrības godalga: "Manas ģimenes migrēšanas" Nadja Haugas, Martin Siilak, Kuressaare Ametikool, Igaunija

"Es vēlos apsveikt visus konkursa dalībniekus. Esmu patiesi gandarīta, ka konkursā izlēma piedalīties tik daudz jaunu, talantīgu sava amata meistaru. Mans skatījums ir līdzīgs daudziem darbos paustajiem redzējumiem un idejām. Tas apliecina, ka mūsu attieksme pret dažādību un imigrāciju būtu jābalsta uz faktiem, nevis kļūdainiem pieņēmumiem", sacīja ES iekšlietu komisāre Sesīlija Malmstrēma.

Visus uzvarētāju darbus var aplūkot šeit: www.migrantsineurope.eu.

No saņemtajiem 1500 darbiem, valstu žūrijas veica labāko darbu atlasi valstī, no kuriem Eiropas žūrija1 izraudzījās 27 finālistus un tad lēma par uzvarētājiem katrā kategorijā – video, plakāts un fotogrāfija.

Finālistu darbus apskatīt un par labāko balsot bija aicināta arī sabiedrība kopumā, un balsojuma rezultātā tika piešķirta sabiedrības godalga.

Godalgu pasniegšanas ceremonija, kurā piedalījās komisāre Malmstrēma, notika 14. oktobrī Briselē, Komisijas Berlaymont ēkā (Priekšsēdētāju galerijā), kur visu finālistu darbi būs skatāmi līdz 31. oktobrim.

Mācību iestādes, kuru studenti saņēma pirmās godalgas minētajās trīs kategorijās un ieguva pirmo vietu sabiedrības balsojumā, katra saņēma godalgu 10 000 eiro apmērā, kas izmantojama izglītības mērķiem.

Nolūkā rosināt auglīgas debates Komisija šajā pašā dienā arī rīkoja konferenci par migrantu tēlu plašsaziņas līdzekļos, un tajā pulcējās žurnālisti, pilsoniskās sabiedrības, akadēmisko aprindu un politikas veidotāju pārstāvji.

Vispārīga informācija

Daži būtiski rādītāji (skatīt arī infografiku par patvērumu un imigrāciju):

  • Kā liecina Eurostat dati, 2012. gada 1. janvārī ES kopējais iedzīvotāju skaits bija 503,7 miljoni cilvēku, kas ir par 1,3 miljoniem vairāk nekā 2011. gadā.

  • ES darbspējīgā vecuma (15-64 gadi) iedzīvotāju skaits 2012. gadā bija 335,4 miljoni cilvēku, un paredzams, ka nākamo 50 gadu laikā tas samazināsies līdz 290,6 miljoniem 2060. gadā

  • Vecumatkarības koeficients 2012. gadā sasniedza 26,8 %, un ir paredzams, ka līdz 2060. gadam tas krasi pieaugs līdz pat 52,6 %.

  • ES dzīvojošie 20,7 miljoni trešo valstu valstspiederīgo veidoja aptuveni 4,1 % no ES kopējā iedzīvotāju skaita.

  • Kopējais 2012. gadā iesniegto patvēruma pieteikumu skaits pieauga par 9,7 % salīdzinājumā ar 2011. gadu, un tas bija nedaudz vairāk kā 330 000 (kas ir krietni mazāk nekā rekordskaits - 425 000 pieteikumu 2001. gadā).

Noderīgas saites

Sesīlijas Malmstrēmas tīmekļa vietne

Sekojiet komisārei Malmstrēmai Twitter

Iekšlietu ģenerāldirektorāta tīmekļa vietne

Sekojiet Iekšlietu ģenerāldirektorātam Twitter

Konkursa 'Migranti Eiropā" tīmekļa vietne

ES Imigrācijas portāls

Infografika par patvērumu un imigrāciju

Komisijas Ceturtais gada pārskats par imigrāciju un patvērumu

Kontaktpersonas:

Michele Cercone (+32 2 298 09 63)

Tove Ernst (+32 2 298 67 64)

1 :

Eiropas žūrijas sastāvā bija žūrijas priekšsēdētājs Dagmawi YIMER (režisors), Fernanda FREITAS (televīzijas žurnāliste), Annemie GOEGEBUER (reklāmas speciāliste), Jakub JANISZEWSKI (žurnālists), Laurent MUSCHEL (Eiropas Komisijas pārstāvis), Jelena SILAJDŽIĆ (NVO vadītāja) un Valerio VINCENZO (fotoreportieris).


Side Bar