Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

Briuselis, 2013 m. spalio 15 d.

Konkursas „Migrantai Europoje“. Apdovanotos Italijos, Belgijos ir Estijos aukštosios mokyklos

Vakar Europos Komisijos narė Cecilia Malmström paskelbė Europos masto multimedijos konkurso „Migrantai Europoje“ nugalėtojus. Šiuo konkursu meno, grafinio dizaino ir komunikacijų studentai iš visos ES buvo skatinti susimąstyti apie migrantų indėlį į Europos visuomenę.

Studentams buvo siūloma teikti konkursui meno kūrinius, išreiškiančius jų požiūrį į migrantus ir atspindinčius migrantų vaidmenį Europoje. Kiekviena meno mokykla prašyta pateikti po vieną ar kelis darbus vienos ar kelių kategorijų (plakato, fotografijos ir vaizdo siužeto) darbus. Konkurse dalyvavo 777 aukštosios mokyklos iš visų 28 ES šalių.

Nugalėtojai:

Geriausias plakatas: Kartu geriau (angl. Better together), Andrea Raia, Fondazione Accademia di Comunicazione, Italija

Geriausia fotografija: Rue des Palmiers 80, Romy Cordivani, Institut des Hautes Etudes des Communications Sociales, Belgija

Geriausia vaizdo medžiaga: Mano šeimos migracijos (angl. My family's migrations), Nadja Haugas, Martin Siilak, Kuressaare Ametikool, Estija

Publikos simpatijų prizas: Mano šeimos migracijos (angl. My family's migrations), Nadja Haugas, Martin Siilak, Kuressaare Ametikool, Estija

„Norėčiau pasveikinti visus dalyvius. Man malonu, kad tiek daug jaunų talentingų profesionalų nusprendė dalyvauti šiame konkurse. Pritariu daugumai vizijų ir idėjų, išreikštų jų darbuose. Jie rodo, jog mūsų požiūris į įvairovę ir imigraciją turėtų būti grindžiamas faktais, o ne klaidingomis nuostatomis“, – sakė už vidaus reikalus atsakinga Komisijos narė Cecilia Malmström.

Su visais nugalėtojų darbais galima susipažinti adresu www.migrantsineurope.eu.

Iš 1 500 gautų meno kūrinių nacionalinės komisijos atrinko geriausius savo šalių atstovus, o iš jų Europos masto komisija1 atrinko 27 finalistus ir išrinko tris nugalėtojus – po vieną iš kiekvienos (vaizdo siužeto, plakato ir fotografijos) kategorijos.

Plačioji visuomenė taip pat buvo pakviesta susipažinti su finalininkų darbais ir balsuoti už labiausiai jiems patikusį – jis ir laimėjo publikos simpatijų apdovanojimą.

Apdovanojimų teikimo ceremonija, kurioje dalyvavo Komisijos narė Cecilia Malmström, įvyko spalio 14 d. Briuselyje, Komisijos pastate „Berlaymont“ (Pirmininko galerijoje), kur finalistų darbai bus eksponuojami iki spalio 31 d.

Mokykloms, kurių studentai laimėjo pirmąsias vietas vienoje iš trijų kategorijų ir sulaukė daugiausia publikos simpatijų, skirta po 10 000 EUR, kurie turi būti panaudoti mokymo tikslams.

Siekdama paskatinti konstruktyvias diskusijas, Komisija tą pačią dieną surengė konferenciją apie migrantų įvaizdį žiniasklaidoje; konferencijoje dalyvavo žurnalistai, pilietinės visuomenės atstovai, mokslininkai ir politikos formuotojai.

Daugiau informacijos

Kai kurie pagrindiniai duomenys (taip pat žr. prieglobsčio ir imigracijos grafikus):

  • Eurostato duomenimis, 2012 m. sausio 1 d. bendras ES gyventojų skaičius buvo 503,3 mln.; nuo 2011 m. jis padidėjo 1,3 mln.;

  • darbingo amžiaus (15–64 metų) ES gyventojų skaičius 2012 m. buvo 335,4 mln.; manoma, kad per artimiausius 50 metų šis skaičius sumažės ir 2060 m. bus 290,6 mln.;

  • 2012 m. senėjimo indeksas buvo 26,8 proc.; manoma, kad jis iki 2060 m. gerokai padidės ir bus 52,6 proc.;

  • 20,7 mln. trečiųjų šalių piliečių, gyvenančių ES, sudarė 4,1 proc. visų ES gyventojų skaičiaus;

  • 2012 m. bendras prieglobsčio prašymų skaičius, palyginti su 2011 m., padidėjo 9,7 proc. ir sudarė kiek daugiau kaip 330 000 prašymų (tai gerokai mažesnis skaičius, palyginti su 2001 m. pakilimu, kai pateikta 425 000 prieglobsčio prašymų).

Naudingos nuorodos

Cecilijos Malmström interneto svetainė

Komisijos narės Cecilijos Malmström Twitter

Vidaus reikalų GD interneto svetainė

Vidaus reikalų GD Twitter

Interneto svetainė „Migrantai Europoje“

Portalas „ES imigracija“

Prieglobsčio ir imigracijos grafikai

Komisijos ketvirtoji metinė imigracijos ir prieglobsčio ataskaita

Asmenys ryšiams:

Michele Cercone, tel. (+32 2 298 09 63).

Tove Ernst, tel. (+32 2 298 67 64).

1 :

Europos masto komisija: Dagmawi YIMER (komisijos pirmininkas, kino režisierius), Fernanda FREITAS (televizijos žurnalistė), Annemie GOEGEBUER (reklamos specialistė), Jakub JANISZEWSKI (žurnalistas), Laurent MUSCHEL (Europos Komisija), Jelena SILAJDŽIĆ (NVO vadovė) ir Valerio VINCENZO (fotoreporteris).


Side Bar