Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija

Paziņojums presei

Briselē, 2013. gada 4. oktobrī

OPEN DAYS: Eiropas reģioni un pilsētas, gatavojoties 2020. gadam, iegulda izaugsmē

Vairāk nekā 5500 pārstāvju no visas Eiropas reģioniem un pilsētām dalīsies uzskatos un pieejā par to, kā ES reģionālās politikas nākamās kārtas ieguldījumi varētu Eiropai palīdzēt atgriezties uz izaugsmes ceļa, radīt darbvietas un uzlabot konkurētspēju.

Ikgadējās OPEN DAYS — Eiropas reģionu un pilsētu nedēļa — notiks jau vienpadsmito reizi no 7. līdz 10. oktobrim Briselē. Šajā četru dienu pasākumā, kas savā jomā ir visplašākais, tiksies politikas veidotāji, politiķi un eksperti, lai diskutētu par svarīgākajiem jautājumiem, ar ko pašlaik saskaras ES reģionālā politika. Pasākums notiek laikā, kad noslēgumam tuvojas sarunas par politikas reformēšanu pašos pamatos un kritiskā posmā atrodas 2014.–2020. gada programmu plānošana. Pasākumu, ko vadīs Eiropas Komisijas reģionālās politikas komisārs Johanness Hāns un Reģionu komitejas priekšsēdētājs Ramons Luiss Valkarsels, atklās Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu. Atklāšanas dienā notiks paneļdiskusija par ES reģionālās politikas noteicošo lomu, stimulējot Eiropas ekonomikas atlabšanu un izaugsmi.

Runājot par gaidāmo pasākumu, komisārs Hāns sacīja: “Šā gada OPEN DAYS būs kā atspēriena punkts mūsu ieguldījumiem un līdzekļu plānošanai turpmāko septiņu gadu garumā. 2013. gada OPEN DAYS notiek ES reģionālajai politikai izšķirīgā brīdī. Sarunas par politikas reformu ir sasniegušas nobeiguma posmu, un reģioni cieši sadarbojas ar Komisijas dienestiem, sagatavojot augsni un iepazīstinot ar savām stratēģijām par programmu nākamo kārtu. Mūsu jaunā, reformētā politika piedāvā reģioniem reālu iespēju ieguldīt nākotnes izaugsmē un labklājībā. Mēs mērķtiecīgi pievērsīsimies ieguldījumu prioritātēm un vienlaikus centīsimies attīstīt pilsētu un reģionu individuālo potenciālu. Es ar interesi gaidu mūsu diskusiju par to, kā reģionālā politika var palīdzēt mūsu pilsētām un reģioniem pārveidoties, kļūstot konkurētspējīgākiem, radot izaugsmi un veidojot darbvietas.”

Reģionu komitejas priekšsēdētājs Valkarsels piebilda: “Sākas reformētās kohēzijas politikas īstenošana, un mēs gaidām, ka tā pavisam drīz sagādās efektīvus instrumentus, kas palīdzēs atlabt ekonomikai un sekmēs nodarbinātību. Reģioniem un pašvaldībām ir atlicis pavisam maz laika, lai parūpētos par to, ka jau nākošgad varētu sākties 2014.–2020. gada ieguldījumu plānu īstenošana. Reģionu komiteja ir cieši apņēmusies palīdzēt reģioniem uzvarēt šajās sacīkstēs ar laiku, piedāvājot visaugstākās kvalitātes projektus un stratēģijas. Ņemot to vērā, 2013. gada OPEN DAYS piedāvās reģionālās politikas galvenajiem plānotājiem nozīmīgu iespēju iepazīties ar jaunajiem instrumentiem un noteikumiem, kā arī dalīties ar labākajām idejām par to, kā nodrošināt izaugsmi mūsu reģionos.”

OPEN DAYS šogad noris ar saukli “Eiropas reģioni un pilsētas ceļā uz 2020. gadu”, pasākumā notiks 100 semināri par šādām tēmām:

  • pārmaiņu pārvaldība 2014.–2020. gadā: inovatīva pieeja nākotnes prioritāro ieguldījumu īstenošanā (piemēram, integrēti teritoriālie ieguldījumi, kopīgi rīcības plāni, pārvaldības jautājumi, finanšu instrumenti utt.);

  • sinerģija un sadarbība: tai jāveidojas starp dažādām ES, valsts un reģionu līmeņa politikas jomām, apvienojot dažādus finansējuma avotus. Tiks izskatītas dažādas sadarbības iespējas, piemēram, makroreģionālās stratēģijas vai sadarbība starp valstu, reģionu un pilsētu pārvaldes iestādēm un ekspertu iestādēm;

  • problēmas un risinājumi: izvērtēs kopējās problēmas, ar kurām saskaras Eiropas reģioni un pilsētas, un tām ieteiks praktiskus risinājumus, piemēram, par MVU piekļuvi kredītiem un pasaules tirgum, par jauniešu bezdarbu, demogrāfisko stāvokli, atkritumu un ūdens resursu apsaimniekošanu, dabas risku pārvaldību, satiksmes pārslodzi, piesārņojumu un augstu energopatēriņu.

Programmas galvenie punkti

Reģionu komitejas priekšsēdētājs Valkarsels un komisārs Hāns piedalīsies apaļā galda diskusijā ar preses pārstāvjiem, kas notiks 7. oktobrī plkst. 13.30 Reģionu komitejā.

Par 2014. gada RegioStars balvām četrās kategorijās sacentīsies 19 finālisti, kuri savu veikumu demonstrēs vienas dienas seminārā Briselē, Charlemagne ēkā.

Ieskatu pilsētu dzīvē sniegs prezentācija “Dzīves kvalitāte Eiropas pilsētās”, kas sagatavota, izmantojot aptaujas rezultātus, kurā piedalījās 41 tūkstotis iedzīvotāju no 79 pilsētām. Tā notiks otrdien, 8. oktobrī, no plkst. 16.30 līdz 17.15 Berlaymont ēkas Schuman telpā.

Otrdien, 8. oktobrī, plkst. 17.30 Briselē, Place Jean Rey komisārs Hāns un galvaspilsētas Briseles reģiona ministru prezidents Rūdijs Vervorts atklās brīvdabas izstādi 100 EUrban solutions, turklāt 8. oktobra vakarā vēl divpadsmit izstādes norises vietās notiks vairāki pasākumi kontaktu veidošanai.

2014. gada fotokonkursa “Eiropa manā reģionā” uzvarētāji no Grieķijas, Ungārijas un Maltas saņems balvas, ko viņiem pasniegs komisārs Hāns trešdien, 9. oktobrī, plkst. 11.15 Charlemagne ēkā.

Jaunums šā gada OPEN DAYS pasākumos būs meistarklase, kurā varēs piedalīties 77 doktorantūras studenti un jauni pētnieki reģionālās politikas un pilsētpolitikas jomā.

Papildus semināriem Briselē līdz 2013. gada decembrim notiks vairāk nekā 300 pasākumu, kurus vienos tēma “Eiropa manā reģionā vai pilsētā”.

Sīkāka informācija

www.opendays.europa.eu

@EU_Regional / @EU_CoR / @JHahnEU: #euopendays – visas fotogrāfijas Flickr

Programma “Media”

Reģioni, kas piedalās no katras valsts

Kontaktpersonas:

Shirin Wheeler (+32 2 296 65 65)

Annemarie Huber (+32 2 299 33 10)


Side Bar