Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija

Paziņojums presei

Briselē, 2013. gada 20. septembrī

Mums tīkama pilsēta: ilgtspējīgi risinājumi Eiropas pilsētām

Kampaņas “Tev tīkama pasaule” ietvaros 19. un 20. septembrī Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā viesosies ES pilsētplānošanas speciālisti, kuriem būs iespēja klātienē redzēt, kā šajā pilsētā ieviestie ilgstpējīgie risinājumi darbojas praksē. Dalību apstiprinājuši pilsētplānotāji no Apvienotās Karalistes, Bulgārijas, Dānijas, Igaunijas, Francijas, Lietuvas, Polijas, Somijas un Vācijas.

Sadarbībā ar Dānijas Arhitektūras centru un kampaņas partneri Dānijas Rūpniecības konfederāciju (DI Energy) dalībniekiem tiks organizēts izpētes apmeklējums ar moto “Mums tīkama pilsēta”, kura laikā būs iespēja iepazīties ar virkni projektu, kuros izmantotas zemas oglekļa emisijas tehnoloģijas. Projekti aptver daudzveidīgas jomas: no inovatīva atkritumu dedzināšanas kompleksa līdz ilgtspējīgam teātrim, no energoefektīviem mājokļiem un uzņēmējdarbības centra līdz centralizētās dzesēšanas sistēmai.

Eiropas klimata politikas komisāre Konnija Hēdegorda sacīja: “Tā kā arvien vairāk eiropiešu apmetas uz dzīvi pilsētās, ir nepieciešami integrēti risinājumi, kas iedzīvotājiem nodrošinātu augstu dzīves līmeni un palīdzētu samazināt CO2 emisijas, gaisa piesārņojumu, sastrēgumus u. tml. Daudzi no šiem risinājumiem jau ir ieviesti, un Kopenhāgenā redzētais, cerams, iedvesmos arī citus. Kampaņa “Tev tīkama pasaule” Eiropas pilsētplānotājiem sniedz iespēju satikties un apmainīties ar labu praksi, sekmējot šīs prakses plašāku ieviešanu.”

Izpētes braucienā ir aicināti piedalīties galvenie plānotāji un tehniskie direktori no izvēlētām Eiropas pilsētām, kā arī privātā sektora lēmumu pieņēmēji un praktizējošie speciālisti.

Vispārīga informācija

Kopenhāgena pērn ieguva Eiropas Komisijas 2014. gada Eiropas galvaspilsētas balvu. Kopenhāgena ir līdere ilgtspējīgu risinājumu jomā, un līdz 2025. gadam tā cer kļūt par pilsētu, kas nerada oglekļa emisijas.

Izpētes apmeklējuma “Mums tīkama pilsēta” laikā arī ir plānots apmeklēt šādus objektus:

  • Amager Resource Centre – atkritumu dedzināšanas komplekss, kurš apgādā pilsētu ar elektrību un centralizētu siltumapgādi un kuram uz jumta ierīkota slēpošanas nogāze,

  • Karaliskā teātra ēka, kurā izveidota inovatīva energotaupības sistēma un kura būvēta uz paaugstinājuma, lai būtu iespējams pielāgoties jūras līmeņa izmaiņām,

  • "astoņnieks" (8 house) – godalgota ēka, kurā vienā lielā ilgtspējīgā kompleksā apvienoti mājokļi un biroji,

  • Vildrose projekts, kas piedāvā ilgtspējīgus mājokļus par pieņemamām cenām,

  • Ramboll energoneitrālais uzņēmējdarbības centrs.

Plašāka informācija: http://world-you-like.europa.eu/en/events/a-city-we-like/

Kampaņa “Tev tīkama pasaule”

Izpētes apmeklējums ar moto “Mums tīkama pilsēta” tiek rīkots kā daļa no Eiropas mēroga komunikācijas kampaņas “Tev tīkama pasaule ar klimatu, kas tev patīk”, kura veltīta praktiskiem risinājumiem klimata pārmaiņu jomā. Kampaņa sākās 2012. gadā un līdz šim ir piesaistījusi 190 partnerorganizācijas no visas ES un vairāk nekā 40 000 sekotāju Facebook un citos sociālajos tīklos. Ar šo kampaņu saistīti pasākumi jau ir notikuši deviņās valstīs, un tā plaši atspoguļota Eiropas plašsaziņas līdzekļos. Kampaņa, kas veicina apmaiņu ar labu praksi un aktīvāku Eiropas rīcību pret klimata pārmaiņām, popularizē 27 dalībvalstu veiksmes stāstus, kuri iedvesmojuši 269 pieteikumus projektu konkursam. Konkursa mērķis ir noskaidrot labākos risinājumus klimata jomā Eiropā, un tā uzvarētāji tiks paziņoti 2013. gada oktobrī un novembrī.

Sīkāka informācija pieejama kampaņas tīmekļa vietnē un sociālajos medijos:

http://world-you-like.europa.eu

www.facebook.com/EUClimateAction

www.twitter.com/EUClimateAction (#worldulike)

Kontaktpersona:

Isaac Valero Ladron (+32 2 296 49 71)


Side Bar