Navigation path

Left navigation

Additional tools

Euroopa Komisjon

Pressiteade

Brüssel, 20. september 2013

Linn, mis meile meeldib. Jätkusuutlikud lahendused Euroopa linnade jaoks

Kampaania „Sinu maailm” raames saavad 19. ja 20. septembril Taani pealinnas Kopenhaagenis kokku linnaplaneerimise spetsialistid kogu Euroopa Liidust, et tutvustada praktikas jätkusuutlikke lahendusi. Üritusel osalevad linnaplaneerijad on pärit Bulgaariast, Taanist, Eestist, Soomest, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Leedust, Poolast ja Ühendkuningriigist.

Koostöös Taani arhitektuurikeskusega ja kampaania partneriks oleva Taani tööstusliiduga (DI Energy) viiakse osalejad külastama „linna, mis meile meeldib” ning tutvustatakse mitut lahendust CO2-heite vähendamiseks. Need hõlmavad uuenduslikku jäätmepõletusjaama ja jätkusuutlikku teatrit, vähese energiakuluga elamuid ja ärihooneid ning elamukvartali kaugjahutusjaama.

Euroopa Komisjoni kliimameetmete volinik Connie Hedegaard märkis: „Üha rohkem eurooplasi asub elama linnadesse ning meil on vaja terviklikke lahendusi, et tagada elanikele hea elukvaliteet ning vähendada CO2-heidet, õhusaastet ja ummikuid. Paljud lahendused juba leitud ning Kopenhaagenil on neid ette näidata suurel hulgal. Loodan, et see innustab ka teisi. Kampaania „Sinu maailm” toob kokku Euroopa linnaplaneerijad, kes tutvustavad häid tavasid, et saaksime neid laialdaselt kasutada.”

Osalema on kutsutud Euroopa linnade peaarhitekte ja tehnilisi juhte, poliitikakujundajaid ja erasektori esindajaid.

Taustteave

Eelmisel aastal võitis Kopenhaagen 2014. aasta Euroopa Rohelise Pealinna auhinna, mida annab välja Euroopa Komisjon. Kopenhaageni eesmärk on saada 2025. aastaks süsinikdioksiidivabaks linnaks ning jätkusuutlike lahenduste osas ollakse esirinnas.

Ürituse „Linn, mis meile meeldib” raames külastatakse järgmisi objekte:

  • Amageri jäätmepõletusjaam (Amager Resource Centre (ARC)), mis varustab linna elektri ja kaugküttega ning mille katusel on suusamägi,

  • Kuningliku Teatri hoone, millel on uuenduslik energiasäästusüsteem ning mis on osaliselt ehitatud mere kohale,

  • auhinnatud kaheksast hoonest koosnev energiasäästlik kompleks, kus on kõrvuti korterid ja äripinnad,

  • Projekt Vildrose, mille raames pakutakse soodsa hinnaga energiasäästlikke eluasemeid,

  • äriühingu Ramboll peakorter, mis asub nullenergia hoones.

Täiendav teave: http://world-you-like.europa.eu/en/events/a-city-we-like/

Kampaania „Sinu maailm”

Üritus „Linn, mis meile meeldib” on osa üleeuroopalisest teavituskampaaniast „Sinu maailm. Kliimaga, mida armastad”, mille raames otsitakse praktilisi lahendusi kliimamuutustega seotud probleemidele. Kampaania käivitati 2012. aasta oktoobris, ning sellega on ühinenud 190 partnerorganisatsiooni kogu Euroopa Liidust. Facebookis ja muudes sotsiaalmeedia kanalites on kampaanial rohkem kui 40 000 jälgijat. Kampaania raames on korraldatud üritusi üheksas riigis ning seda on ulatuslikult käsitletud Euroopa meedias. Selleks et jagada häid tavasid, millega suurendada Euroopa kliimameetmete mõju, on kampaania raames kogutud 27 liikmesriigi edulugusid ning ideekonkursile „Sinu maailm” on esitatud 269 ettepanekut. Ideekonkursi „Sinu maailm. Kliimaga, mida armastad” võitjad, kes on pakkunud parimaid lahendusi kasvuhoonegaaside vähendamiseks Euroopas, tehakse teatavaks 2013. aasta oktoobris ja novembris.

Lisateabe saamiseks külastage kampaania veebilehte ja sotsiaalmeedia kanaleid:

http://world-you-like.europa.eu

www.facebook.com/EUClimateAction

www.twitter.com/EUClimateAction (#worldulike)

Kontaktisikud:

Isaac Valero Ladron (+32 2 296 49 71)


Side Bar