Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

Briuselis, 2013 m. rugsėjo 3 d.

Skaitmeninė darbotvarkė. ES finansuos projektą naftos produktų talpyklas tikrinančius žmones pakeisti robotais

Europos Komisija kartu su dešimties Europos bendrovių konsorciumu, vadovaujamu „Shell“, šiandien pradeda projektą PETROBOT, pagal kurį bus kuriami robotai, galintys pakeisti žmones, tikrinančius slėginius indus ir saugyklų rezervuarus, plačiai naudojamus naftos, dujų ir naftos chemijos pramonėje.

Dabar, norint užtikrinti inspektorių saugumą, naftos, dujų ir naftos chemijos gamyklos per patikrinimus turi stabdyti gamybą, indai turi būti atjungti nuo gamybos linijų (vien tik uždaryti sklendę nepakanka), tada jie kruopščiai išvalomi pašalinant visus produktus, kurie gali skleisti degias ar nuodingas dujas, didesniuose induose surenčiami pastoliai, kad inspektoriai galėtų pasiekti visas būtinas vietas. Po patikrinimo (kuris neretai užtrunka kelias valandas) viską vėl reikia grąžinti į pradinę būseną. Ši ilga ir brangi procedūra netrukus gali būti sutrumpinta panaudojant robotus. Sutrumpėtų laikas, kurį darbuotojams reikėtų praleisti galimai kenksmingomis sąlygomis, šios srities įmonės sutaupytų laiko ir išteklių, Europos robotų pramonė įgytų naujų rinkų, o robotų gamybos ir priežiūros srityje būtų sukuriama naujų darbo vietų.

Už skaitmeninę darbotvarkę atsakinga Komisijos pirmininko pavaduotoja Neelie Kroes: „Tai, kad Europa pirmauja pasaulyje pramoninių robotų srityje, nėra atsitiktinumas. Projektas PETROBOT rodo mūsų valią pažangiausių mokslinių tyrimų rezultatus pritaikyti rinkoje, atverti naujas rinkas ES įmonėms ir Europoje sukurti naujų darbo vietų.“

Projekte PETROBOT dalyvaus partneriai iš Nyderlandų, Jungtinės Karalystės, Švedijos, Norvegijos, Šveicarijos, Vokietijos, jo trukmė – 3 metai. Projekto biudžetas – 6,2 mln. eurų, iš jų ES skirs 3,7 mln.

Į projektą PETROBOT įtraukiama visa vertės grandinė, įskaitant robotų ir patikros technologijų kūrėjus, patikros paslaugų įmones ir galutinius naudotojus. Patikros robotai bus išbandyti konsorciumui priklausančių galutinių naudotojų įrenginiuose. Specialia projekto veikla siekiama parengti būsimą naudotojų bendruomenę, kad naujoji technologija būtų kuo greičiau pradėta plačiai taikyti. Dėl šios naujos veiklos gali būti sukurta naujos rūšies darbo vietų ir atverta naujų rinkų. Šios srities technologijos gali tapti svarbiu ES eksporto produktu – būtų eksportuojama robotų įranga ar visapusiškos robotų atliekamos patikros paslaugos. Robotus ir jų naudojamas patikros priemones reikėtų kurti ir gaminti dideliais kiekiais, turėtų būti pradėtos teikti robotų atliekamos patikros paslaugos. Jeigu projektas pavyks, jis paskatins inovacijas sprendžiant sudėtingesnius klausimus.

Pagrindiniai faktai

Sutartį dėl PETROBOT „Shell“ technologijų centre Amsterdame pasirašys vyriausieji ES ir „Shell“ vadovai dalyvaujant konsorciumo nariams.

PETROBOT ketina parengti ir patvirtinti naujas robotų atliekamos patikros technologijas, skirtas:

  1) vidinei slėginių indų patikrai, kai indas atjungtas nuo linijos: robotas (lanksti ranka arba savaeigis prietaisas) pateks į indą per liuką arba angą, prieš tai indą atjungus nuo gamybos linijos, ir apžiūrės, ar nepažeistos indo sienelės;

  2) saugyklų rezervuarų patikrai, kai rezervuaras naudojamas: robotas pateks į rezervuarą, kuriame saugomas produktas (benzinas arba tarpiniai produktai), ir patikrins, ar nepažeistas rezervuaro dugnas.

Indų sienelių arba rezervuarų dugno patikrai robotai naudos specialias patikros priemones. Šiomis priemonėmis robotai galės aptikti bet kokius pažeidimus, jos turės užtikrinti tokio paties lygio patikrą, kokią atlieka inspektoriai žmonės.

Norint užtikrint svarbiausių perdirbimo įrenginių dalių saugų naudojimą būtina atlikti reguliarias jų patikras.

Iniciatyvos PETROBOT idėja gimė atliekant mokslinių tyrimų ir plėtros programą, kurią vykdė įmonė „Shell Global Solutions International B.V“, priklausanti korporacijai „Royal DutchShell Plc“, remiant Nyderlandų MVĮ „Quasset B.V.“, kuri specializuojasi būklės vertinimo technologijų srityje.

„Shell“ vadovaujamam 10 šalių koncernui taip pat priklauso:

 1. GASSCO AS, NO

 2. Chevron North Sea Ltd., UK

 3. Koninklijke VOPAK N.V., NL

 4. A.Hak Industrial Services B.V., NL

 5. Dekra Industrial AB – DEKRA, SE

 6. Alstom Inspection Robotics (AIR), CH

 7. OCROBOTICS, UK

 8. Innospection GmbH, DE

 9. Quasset B.V., NL

Naudingos nuorodos

Robotų technologijos Skaitmeninėje darbotvarkėje

Išsakykite savo nuomonę

Raktažodžiai: #research, #robotics

Skaitmeninė darbotvarkė

Neelie Kroes

Neelie Kroes Twitter

Ryšiams:

e. paštas comm-kroes@ec.europa.eu, tel. +32 229 57361, Twitter @RyanHeathEU


Side Bar