Navigation path

Left navigation

Additional tools

Paziņojums presei

Strasbūrā/Briselē, 2013. gada 29. augustā

Eiropas kultūras mantojuma dienas: 50 valstis piedāvā brīvi apmeklēt vēsturiskās vietas un objektus

Visu septembri miljoniem cilvēku 50 valstīs varēs brīvi apmeklēt tūkstošiem ikdienā reti pieejamu vēsturisku vietu un kultūras objektu Eiropas Komisijas un Eiropas Padomes kopīgās iniciatīvas — Eiropas kultūras mantojuma dienu — ietvaros. 2013. gada Eiropas kultūras mantojuma dienas oficiāli tiks atklātas rīt, 30. augustā, Erevānā, Armēnijā, kura patlaban vada Eiropas Padomes Ministru komiteju. Šai pašā dienā tiks aktivizēta arī jauna interaktīva tīmekļa vietne, kurā būs atrodama sīka informācija par vietām un objektiem, kas pieejami plašākai sabiedrībai, kā arī informācija par īpašiem pasākumiem, kas katrā valstī risināsies kultūras mantojuma dienu ietvaros.

Kā parasti, arī šāgada Eiropas kultūras mantojuma dienās būs iespējams apskatīt dažādus ļoti interesantus objektus un apmeklēt pasākumus, kas atdzīvina vēsturi. Piemēram, apmeklētāji Ziemeļīrijā būs aicināti iztēloties cīniņu viduslaikos, “sajūtot zobena un bruņu svara smagumu un ķiveres sejsega šķindoņu”. “Vara un slava” ir kultūras mantojuma dienu temats Nīderlandē, kur apmeklētāji varēs iepazīties ar 400 gadus ilgo valsts vēsturi. “Tikšanās vietas” Zviedrijā ļaus izbaudīt emocionālu ceļojumu pa tikšanās un šķiršanās vietām gadsimtu gaitā, savukārt Šveicē kultūrvēsturisko mantojumu varēs iepazīt ar uguns, gaismas un spēka tēmas palīdzību.

Eiropas izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Andrula Vasiliu sacīja: "Eiropas kultūras mantojuma dienas ir brīnišķīga iniciatīva, kas tiek piedāvāta visu vecumu un sociālo slāņu cilvēkiem. Sagaidāms, ka šogad šo īpašo iespēju apmeklēt vietas, kas parasti plašākai sabiedrībai nav pieejamas, izmantos vairāk nekā 20 miljonu bērnu un pieaugušo. Tas ir lielisks veids, kā nodrošināt mūsu kopējā Eiropas kultūras mantojuma saglabāšanu un nosargāšanu nākamajām paaudzēm, turklāt, pateicoties plašākam tūrismam, ieguvējas ir arī vietējās kopienas.”

Eiropas Padomes ģenerālsekretāra vietniece Gabriela Bataīni-Dragoni piebilda: "Eiropas kultūras mantojuma dienu panākumus vietējā mērogā nodrošina vietējās pašvaldības un reģionālās kopienas. Ik gadu sabiedrība visā Eiropā vienojas priekā par mūsu bagātīgo kultūras mantojumu, kļūdama par vienotu “kultūras saimi”.

Pamatinformācija par Eiropas kultūras mantojuma dienām

Eiropas kultūras mantojuma dienas aizsākās 1985. gadā un kopš 1999. gada tiek īstenotas kā Eiropas Komisijas un Eiropas Padomes kopīga iniciatīva. Eiropas kultūras mantojuma dienās piedalās 50 Eiropas Kultūras konvencijas parakstītājvalstis. Visa mēneša garumā organizētie kultūras pasākumi pievērš uzmanību vietējām prasmēm un tradīcijām, arhitektūrai un mākslas darbiem, kā arī palīdz veicināt eiropiešu savstarpējo sapratni.

Sīkāka informācija

Pasākumu saraksts

Eiropas Padome: Eiropas kultūras mantojuma dienas

Eiropas Komisija: Eiropas kultūras mantojuma dienas

Andrulas Vasiliu tīmekļa vietne

Sekojiet Andrulai Vasiliu Tviterī: @VassiliouEU

Kontaktpersonas:

Dennis Abbott (+32 2 295 92 58) Dina Avraam (+32 2 295 96 67)

Eiropas Padomes kontaktpersonas:

Madelena Grossmann (+33 0 3 88 41 22 03) - Eiropas kultūras dienu programmas vadītāja, II ģenerāldirektorāts – Demokrātija

Giuseppe Zaffuto (+33 0 3 90 21 56 04) – mediju speciālists


Side Bar