Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija

Paziņojums presei

Briselē, 2013. gada 6. augustā

Sarunu tarifi visā ES atšķiras par 774 %

Mobilo sakaru lietotāji Eiropas Savienībā saskaras ar ievērojamām cenu atšķirībām par līdzīgiem pakalpojumiem. Visvairāk atšķiras maksa par iekšzemes sarunām; atšķirība starp cenām Lietuvā, kur sarunas ir vislētākās, un Nīderlandi, kur tās ir visdārgākās, ir 774 %. Šo cenu starpību nevar skaidrot ar atšķirīgu kvalitāti, pakalpojuma sniegšanas izmaksām vai atšķirībām valstu iedzīvotāju pirktspējā.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniece Nēlī Krusa teica: “Šie skaitļi skaidri parāda, ka pašlaik Eiropas 28 valstu telekomunikāciju tirgi nav patērētājiem izdevīgi, kā tam vajadzētu būt vienotajā tirgū. Ir svarīgi visā ES rīkoties ātri, lai izveidotu patiesu vienoto tirgu un mūsu kontinents tiešām būtu digitāli savienots.

Vidējās izmaksas par minūti mobilo sakaru jomā (euro centos)

Cenu atšķirības citām pamata precēm un pakalpojumiem Eiropas vienotajā tirgū ir daudz mazākas. Piemēram, vienu litru piena var iegādāties, par to Eiropā maksājot no EUR 0,69 līdz EUR 0,99; cenu starpība ir 43 % Iegādājoties, piemēram, iPad, cenu starpība visā ES ir tikai 11 %

Ja ES ir vienots tirgus, tad kāpēc maksa par sarunām ir tik atšķirīga?

Dažādu mobilo sakaru operatoru noteiktie sarunu tarifu piemēri (par minūti)

Septembrī priekšsēdētāja vietniece Nēlī Krusa nāks klajā ar jaunu pasākumu paketi, lai stiprinātu elektronisko sakaru vienoto tirgu.

Noderīgas saites

Digitalizācijas programma

Nēlī Krusa: https://twitter.com/neeliekroeseu

Kontaktpersonas:

e-pasts: comm-kroes@ec.europa.eu Tālr.: +32.229.57361 Twitter: @RyanHeathEU


Side Bar