Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

Briuselis, 2013 m. liepos 22 d.

Europos ateitis. Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Viviane Reding dalyvauja diskusijose su piliečiais Sofijoje

Bulgarija privalo tęsti reformas ir pagrindinis vaidmuo čia tenka piliečiams,“ sakė Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Viviane Reding prieš prasidedant diskusijoms su piliečiais Sofijoje (Bulgarija). Diskusijos vyks rytoj, liepos 23 d.; jose V. Reding ir daugiau kaip 250 piliečių kalbės apie Europos ateitį.

Rytojaus renginys – jau dvidešimt penkta diskusija su piliečiais, kurios vyksta visose Europos Sąjungos šalyse. Jose dalyvauja Europos Komisijos nariai, nacionalinio ir vietos lygmens politikai, Europos Parlamento nariai. Kiekvienoje diskusijoje aptariamos trys temos: ekonomikos krizė, piliečių teisės ir Europos ateitis. Diskusijas Sofijoje, kurios vyks liepos 23 d., pradės Bulgarijos Respublikos Prezidentas Rosenas Plevnelievas.

Džiaugiuosi, kad su manimi šioje diskusijoje dalyvaus prezidentas Plevnelievas; išklausysime Bulgarijos piliečius, sužinosime, ko jie ateityje tikisi iš mūsų, politikų,“ – sakė už teisingumą, pagrindines teises ir pilietybę atsakinga Komisijos pirmininko pavaduotoja V. Reding. –„Bulgarijos piliečiai išreiškia savo nuomonę gatvėse rengiamais protestais, tad ši diskusija yra savalaikė ir būtina. Tikiuosi nelengvo pokalbio. Aš ketinu aiškiai pasakyti: Komisija nori ištiesti pagalbos ranką Bulgarijai, padėti kovoti su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu, pagelbėti įgyvendinti teismų reformas. Tai būtina, siekiant atkurti pasitikėjimą ir stabilumą šalyje.“

Diskusija vyks antradienį, liepos 23 d. nuo 10:00 iki 12:00 val. Bulgarijos laiku (9:00 – 11:00 val. Vidurio Europos laiku) Sofijoje, Karininkų klube (adresas 7 Tzar Osvoboditel blvd.). Diskusiją ves Boyko Vassilevas, gerai žinomas Bulgarijos nacionalinės televizijos politinės pokalbių laidos „Panorama“ vedėjas.

Renginį galima tiesiogiai stebėti internetu arba per Bulgarijos televizijos kanalą BNT2 (tiesioginė transliacija). Visų Europos šalių piliečiai gali įsitraukti į diskusijas naudodamiesi Twitter (raktažodis #EUDeb8). Be to, klausimus galima pateikti Europos Komisijos atstovybės Bulgarijoje oficialiame svetainės Facebook puslapyje.

Pagrindiniai faktai

Piliečių dialogas. Kas tai?

Sausio mėn. Europos Komisija pradėjo Europos piliečių metų (IP/13/2) veiklą – šiemet itin daug dėmesio skiriama piliečiams ir jų teisėms. Šiais ir ateinančiais metais Komisijos nariai visoje Europos Sąjungoje drauge su nacionaliniais ir vietos politikais ir Europos Parlamento nariais rengs diskusijas su piliečiais – vadinamuosius piliečių dialogus – jų ateities lūkesčiams aptarti.

Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja V. Reding jau dalyvavo diskusijose Kadise (Ispanija), Grace (Austrija), Berlyne (Vokietija), Dubline (Airija), Koimbroje (Portugalija), Salonikuose (Graikija), Briuselyje (Belgija) ir Eše prie Alzeto (Liuksemburgas), Varšuvoje (Lenkija) ir Heidelberge (Vokietija). 2013 ir 2014 m. pradžioje visoje Europos Sąjungoje bus surengta dar ne viena diskusija, kurioje dalyvaus Europos, nacionaliniai ir vietos politikai bei piliečiai iš visų visuomenės sluoksnių. Visas diskusijas galima stebėti adresu http://ec.europa.eu/european-debate.

Per dvidešimt metų nuo Europos pilietybės atsiradimo padaryta didelė pažanga – naujausio ES tyrimo, kuris bus paskelbtas rytoj, duomenimis 62 proc. piliečių jaučiasi europiečiais. Bulgarijoje tokių piliečių 48 proc. Visos ES piliečiai kasdien naudojasi savo teisėmis. Tačiau savo teises žino ne visi piliečiai. Pavyzdžiui, maždaug šeštadalis bulgarų (57 proc.) teigia nesą gerai informuoti apie savo kaip ES piliečių teises.

Todėl Komisija paskelbė 2013 m. Europos piliečių metais. Vadinamieji piliečių dialogai – vienas svarbiausių šių metų uždavinių.

Kodėl būtent dabar?

Todėl, kad Europa yra atsidūrusi kryžkelėje. Apie Europos ateitį kalbama kasdien – vienų nuomone, reikėtų siekti politinės sąjungos, kitų – nacionalinių valstybių federacijos, trečių – Jungtinių Europos Valstijų. Ateinantys mėnesiai ir metai bus lemiami sprendžiant, kokia kryptimi turėtų vystytis Europos Sąjunga. Tolesnė Europos integracijos plėtotė ir Sąjungos demokratinio teisėtumo stiprinimas – dvi vieno medalio pusės. Todėl dabar ypač svarbu suteikti piliečiams galimybę išsakyti savo nuomonę šiose diskusijose.

Kokių rezultatų tikimasi?

Diskusijose išsakytos piliečių mintys padės Komisijai rengti būsimos ES reformos planus. Vienas svarbiausių diskusijų siekių – paruošti dirvą 2014 m. Europos Parlamento rinkimams.

2013 m. gegužės 8 d. Europos Komisija paskelbė antrą ES pilietybės ataskaitą, kurioje pateikiama 12 naujų konkrečių piliečiams kylančių problemų sprendimo priemonių (IP/13/410 ir MEMO/13/409). Pilietybės ataskaita – tai Komisijos atsakas į plataus masto konsultacijas internetu, vykusias nuo 2012 m. gegužės mėn. (IP/12/461), bei piliečių diskusijose apie ES piliečių teises ir ateitį kilusius klausimus ir pasiūlymus.

Daugiau informacijos

Diskusijos Sofijoje:

http://ec.europa.eu/debate-future-europe/citizens-dialogues/bulgaria/sofia/index_en.htm

Diskusijos su piliečiais apie Europos ateitį:

http://ec.europa.eu/european-debate

Europos piliečių metai:

http://europa.eu/citizens-2013

Europiečiai išsako savo nuomonę. Konsultacijų dėl ES piliečių teisių rezultatai

http://ec.europa.eu/justice/citizen/files/eu-citizen-brochure_en.pdf

Už teisingumą atsakingos Europos Komisijos narės ir pirmininko pavaduotojos V. Reding svetainė

http://ec.europa.eu/reding

Komisijos pirmininko pavaduotojos Twitter @VivianeRedingEU

Dalyvauti diskusijoje Facebook

http://www.facebook.com/ECinBulgaria ir Twitter (raktažodžiai @EC_in_Sofia ir #EUdeb8)

Asmenys ryšiams:

Mina Andreeva +32 2 299 13 82

Natasha Bertaud +32 2 296 74 56

PRIEDAS

1. Bulgarų nuomone, veiksmingiausiai su krize gali susidoroti ES

Šaltinis – Eurobarometer Standard 79 - May 2013

2. Penki iš dešimties bulgarų jaučiasi esą ES piliečiai, bet tik keturi iš dešimties žino, ką tai reiškia

Source: Eurobarometer Standard 79 - May 2013

3. Bulgarų nuomone, laisvas žmonių, prekių ir paslaugų judėjimas – vienas pozityviausių ES veiklos rezultatų

Source: Eurobarometer Standard 79 - May 2013


Side Bar