Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija

Paziņojums presei

Briselē, 2013. gada 8. jūlijā

Vajadzība pēc ātruma: 45 % Eiropas interneta lietotāju vēlas uzlabot pieslēgumu vai izvēlēties citu pakalpojumu sniedzēju, lai iegūtu lielāku ātrumu

Pēdējā ES mēroga apsekojumā par to, kā eiropieši izmanto internetu, ātrums atzīts par vienu no galvenajiem aspektiem. Teju puse (45 %) Eiropas mājsaimniecību būtu gatavas uzlabot savu interneta pieslēgumu vai izvēlēties citu pakalpojumu sniedzēju, lai varētu izmantot ātrdarbīgāku platjoslas internetu. Tādējādi tarifu plāna izvēlē ātrums kļuvis par tikpat svarīgu faktoru kā cena.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniece Nēlī Krusa: "Patērētājiem aizvien vairāk rūp, lai interneta pieslēgums būtu pietiekami ātrdarbīgs un lai būtu iespējams, piemēram, skatīties video. Tiem, kas no mājām veic biznesa darījumus, interneta ātrdarbīgums ir arī konkurētspējas faktors. Patērētāji, izdarot izvēli, tagad galveno uzmanību pievērš gan ātrumam, gan cenai."

Apsekojumā arī konstatēts, ka vairāk nekā puse (54 %) mājsaimniecību ierobežo mobilā tālruņa zvanus gan pašu valstī, gan uz ārzemēm, jo bažījas par izmaksām. Nēlī Krusa teic: "Šis ir viedtālruņu laikmets, kad ļoti kvalitatīvi mobilo sakaru pakalpojumi kļuvuši par neatņemamu ikdienas daļu. Nav pieņemams, ka puse iedzīvotāju cenas dēļ ierobežo savas telefona sarunas, un nav pieņemams, ka savienota vienotā tirgus trūkums rosina uz šādiem ierobežojumiem." Tomēr no 2013. gada apsekojuma redzams, ka par 11 % mazāk (kritums no 60 % uz 49 %) aptaujāto bažījas par izmaksām, kas rodas par zvaniem uz citiem tīkliem ārpus sava operatora tīkla. Tā ir nepārprotama zīme, ka Komisijas centieni samazināt mobilo sakaru savienojuma pabeigšanas tarifus dod labumu patērētājiem

Šajā Eirobarometra apsekojumā konstatēti arī citi svarīgi aspekti, tostarp šādi.

Ātrums kļūst aizvien svarīgāks

  1. Konkurence patiešām ir nodrošinājusi to, ka cenas ir pieejamas, lai gan būs jāvelta vairāk uzmanības, lai apmierinātu pieprasījumu pēc lielāka ātruma.

  2. Aptuveni 40 % aptaujāto atzinuši, ka nepietiekama ātruma vai lejupielādes jaudas dēļ ir grūti piekļūt tiešsaistes saturam un lietotnēm.

Pakalpojuma kvalitāte

  1. 20 % aptaujāto teica, ka dažkārt tiem radušās grūtības piekļūt tiešsaistes saturam vai ka mobilā tālruņa lietotnes tikušas bloķētas (par 4 procentpunktiem vairāk nekā 2011. gada decembrī). Parasti tas noticis, kad aptaujātie vēlējušies skatīties video (42 %), klausīties mūziku (22 %), lejupielādēt bezmaksas videosaturu (22 %), skatīties pārraides tiešsaistē (20 %) vai spēlēt tiešsaistes spēles (19 %).

  2. Bažas radīja skaņas kvalitāte. Tikai 38 % aptaujāto atzina, ka viņu mobilo tālruņu skaņas kvalitāte ir ļoti laba, savukārt zvaniem no fiksētajiem tālruņiem šī procentuālā daļa bija 49 % un zvaniem internetā – 25 %.

Atvērts internets un tīkla neitralitāte

  1. Video bloķēšana ir viskaitinošākā tīkla neitralitātes/autortiesību problēma.

  2. 34 % pieaugušo izmanto VoIP zvanu pakalpojumus (pieaugums no 27 % 2012. gadā).

Iegādes tendences

  1. 44 % mājsaimniecību ir vismaz viens mobilā interneta abonements (pieaugums no 30 % 2012. gadā).

  2. 45 % mājsaimniecību iegādājas sakaru pakalpojumu komplektu (piemēram, televīzijas, platjoslas interneta, tālruņa un mobilo sakaru pakalpojumus) no viena pakalpojumu sniedzēja (45 %).

  3. 40 % no šiem 45 % mājsaimniecību ir apdomājušas iespēju nomainīt sakaru pakalpojumu komplekta nodrošinātāju, tomēr 29 % atzīst, ka nav vienkārši salīdzināt šo komplektu nosacījumus.

Vispārīga informācija

Mājsaimniecību apsekojums par elektroniskajiem sakariem tiek veikts katru gadu kopš 2006. gada. Pilnīgs ziņojums tiks publicēts tuvākajās nedēļās.

Apsekojuma mērķis ir palīdzēt politikas pilnveidē elektronisko sakaru jomā, šādam nolūkam regulāri apkopojot faktus un tendences, kas liecina par mājsaimniecību un privātpersonu attieksmi pret galveno elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanu.

Šā apsekojuma datu vākšana uz vietas tika pabeigta 2013. gada martā. 27 786 respondenti, kas pārstāvēja dažādas reprezentatīvas ES iedzīvotāju sociālās un demogrāfiskās grupas, tika personīgi intervēti mājās. Tā kā intervijas notika, pirms Horvātija oficiāli pievienojās Eiropas Savienībai 2013. gada 1. jūlijā, rezultāti uzrādīti atsevišķi par ES 27 dalībvalstīm un Horvātiju un ES vidējos rādītājos ņemti vērā tikai dati par ES 27 dalībvalstīm.

Noderīgas saites

Digitalizācijas programmas rezultātu apkopojums

Digitalizācijas programma

Nēlī Krusa

Sekojiet Nēlī Tviterī

Kontaktinformācija

E-pasts: comm-kroes@ec.europa.eu Tālr.: +32 229 57361 Tvīti: @RyanHeathEU


Side Bar