Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

2013 m. sausio 30 d., Briuselis

4-asis ES apdovanojimas už žurnalistinį darbą sveikatos srityje

Vakar vakare Briuselyje vykusioje apdovanojimų ceremonijoje už sveikatos ir vartotojų reikalų politiką atsakingas Europos Komisijos narys Tonio Borgas paskelbė ES apdovanojimo už žurnalistinį darbą sveikatos srityje laureatus. Apdovanoti straipsniai buvo atrinkti iš 557 straipsnių, kuriuos pateikė žurnalistai iš visos ES – rašyta su sveikatos priežiūra ir sveikatos paslaugomis susijusiomis temomis. Papildomas specialus konkurso apdovanojimas skirtas už straipsnį metimo rūkyti tema. Šių metų nugalėtojai:

I vieta: Petras Třešňàkas, rašantis Čekijos žurnalui „Respekt“, už straipsnį „Nuotykiai 14-ojoje palatoje“, kuriame pasakojama apie psichiatrijos ligoninės palatą, kurioje gydomi sunkiausi ligoniai, ir apie pasiaukojamai savo darbą atliekančią slaugytoją.

II vieta: Ailbhe Jordan, rašanti Airijos žurnalui „Medical Independent“, už straipsnį „Ar sveikatos patikrinimas tėra pinigų švaistymas?“, kuriame išdėstomas atviras požiūris į debatus apie atrankinės vėžio, ypač krūties vėžio, patikros vertę ir išlaidų efektyvumą.

III vieta: Daniela Cipolloni, rašanti Italijos žurnalui „Oggi Scienza“, už straipsnį „Visi bambagyslių bankų skleidžiami melai“, kuriame, kaip matyti iš straipsnio pavadinimo, nagrinėjama prieštaringa kūdikio bambagyslės saugojimo gydymui ateityje tema.

Speciaus apdovanojimo laureatas: Tobias Zick, rašantis Vokietijos žurnalui „NEON“, už išsamų straipsnį „Tvankus oras“, kuriame jis nagrinėja, kaip pasikeitė požiūris į rūkymą ir rūkyti tapo nebešaunu. Straipsnyje apžvelgiami istoriniai, politiniai, teisiniai ir filosofiniai kovos su rūkymu aspektai.

Europos Komisijos narys T. Borgas apdovanojimų ceremonijoje sakė: „Visi keturi šiandien apdovanoti žurnalistai atvirai nagrinėja itin sudėtingas temas. Apdovanotų straipsnių temos labai skirtingos – psichinė sveikata, atrankinė vėžio patikra, bambagyslių bankai ir kova su rūkymu. Tačiau visas šias nepatogias temas sieja būtinybė diskutuoti šiais klausimais ES lygiu“.

Pagrindiniai faktai

Jau 4-ąjį kartą teikiamų ES apdovanojimų už žurnalistinį sveikatos srities darbą tikslas – didinti informuotumą svarbiais sveikatos srities klausimais, veikiančiais visų ES piliečių gyvenimą. Tai klausimai, kuriuos Europos Komisija nagrinėja teisės aktuose ar kitose iniciatyvose. Šiuo apdovanojimu taip pat siekiama dar labiau paskatinti sveikatos klausimais rašančius žurnalistus visoje Europoje.

Pagrindinė šių metų apdovanojimų tema vėl buvo kampanija „Europa pacientams“, kurią vykdant viešinami įvairiausi sveikatos priežiūros ir pacientų saugos aspektai. Viena iš temų buvo vyresnių žmonių aktyvumas ir sveikata, mat 2012 m. buvo paskelbti Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metais. Be to, antrus metus iš eilės buvo skirtas specialus apdovanojimas už straipsnį Komisijos prioritetine kovos su rūkymu tema.

Laureatų atranka vyksta dviem etapais. Kiekvienos šalies nacionalinės komisijos atrenka po vieną kiekvienos pagrindinės temos šalies finalistą ir tam tikrais atvejais specialios kategorijos – kovos su rūkymu – finalistą. ES lygmens komisija, kurią sudaro Europos Komisijos pareigūnai, visuomenės sveikatos ekspertai ir žurnalistai, Briuselyje priima sprendimą dėl keturių geriausių straipsnių. Visi konkurso finalistai buvo pakviesti į Briuselį dalyvauti žiniasklaidos seminare ir apdovanojimų iškilmėse.

Ketvirtojo konkurso laureatai apdovanoti piniginiais prizais:

  • I vieta – 6 000 EUR;

  • II vieta – 2 500 EUR;

  • III vieta – 1 500 EUR.

  • Specialus apdovanojimas už skatinimą mesti rūkyti –3 000 EUR1.

Daugiau informacijos apie ES apdovanojimus už žurnalistinį darbą sveikatos srityje, taip pat laureatų ir kitus į galutinį sąrašą įtrauktus straipsnius skaitykite interneto svetainėje

http://ec.europa.eu/health-eu/journalist_prize/index_lt.htm

Twitter: @EU_Health

Asmenys ryšiams:

Shirin Wheeler, tel.+32 2 296 65 65

Annemarie Huber, tel.+32 2 299 33 10

1 :

Apdovanojimas skirtas iš ES sveikatos programos biudžeto.


Side Bar