Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE

Eiropas Komisija

Paziņojums presei

Briselē, 2013. gada 29. janvārī

Līdzekļu devēju konference par Mali: ES apsola 50 miljonus eiro, lai atbalstītu Āfrikas valstu vadītu miera misiju (AFISMA)

Šodien līdzekļu devēju konferencē par Mali, ko Adisabebā organizē Āfrikas Savienība, attīstības komisārs Andris Piebalgs, kurš pārstāv Eiropas Savienību, apstiprināja Eiropas Savienības ieguldījumu 50 miljonu apmērā, lai sniegtu atbalstu Āfrikas valstu vadītajai starptautiskajai atbalsta misijai Mali (AFISMA).

Šajā sakarā Andris Piebalgs sacīja: "Sniedzot apjomīgu finansiālu atbalstu AFISMA, Eiropas Savienība skaidri apliecina savu nopietno apņemšanos aktīvi atbalstīt Mali centienus saglabāt tās vienotību un teritoriālo integritāti un atjaunot mieru un stabilitāti reģionā.”

Viņš piebilda: "No Āfrikas Miera nodrošināšanas fonda varētu segt nemilitāros izdevumus, piemēram, uz vietas izvietotā karaspēka medicīniskās aprūpes izdevumus, dienas naudu un transporta izmaksas. Līdztekus mēs sagatavojam jaunas programmas, lai sniegtu palīdzību civiliedzīvotājiem, kurus ir smagi skārusi krīze, un atbalstītu Mali valdības pūliņus pēc iespējas ātrāk atjaunot demokrātiju saskaņā ar nesen pieņemto plānu."

Plašāka informācija

ANO Drošības padome ar rezolūciju 2085 (2012) atļāva izvietot Āfrikas dalībnieku vadītu starptautisku atbalsta misiju Mali, sākotnēji uz vienu gadu.

ES finansiālais atbalsts AFISMA tiks sniegts no Āfrikas Miera nodrošināšanas fonda, ko izmanto, lai atbalstītu Āfrikas Savienības un Āfrikas reģionālo organizāciju vadītās miera nodrošināšanas misijas, piemēram, Āfrikas Savienības misiju Somālijā (AMISOM) un Miera konsolidācijas misiju Centrālāfrikas Republikā (MICOPAX).

Ņemot vērā grūtības, no kurām cieš civiliedzīvotāji, un nolūkā atbalstīt Mali valdības centienus nodrošināt pāreju uz demokrātiju, bez kavēšanās varētu atsākt vairākas attīstības programmas Mali. Šim mērķim varētu piesaistīt līdzekļus aptuveni 250 miljonu eiro apmērā. Šīs programmas papildinās jau pastāvošās programmas, ar kurām palīdz stiprināt pilsonisko sabiedrību, uzlabot pārtikas nodrošinājumu un dzeramā ūdens apgādi.

ES attīstības sadarbība Mali

Pēc 2012. gada 22. martā notikušā valsts apvērsuma Eiropas Komisija veica piesardzības pasākumus. Pašlaik ES attīstības sadarbībā koncentrējas uz tieša atbalsta sniegšanu Mali iedzīvotājiem, pāreju uz demokrātiju un humāno palīdzību.

Tādējādi ES, turpinot sniegt attīstības palīdzību, kopš valsts apvērsuma un pašreizējā situācijā ir sniegusi palīdzīgu roku Mali iedzīvotājiem, kas atrodas krīzes apstākļos.

10. Eiropas Attīstības fonda (EAF) indikatīvās programmas (2008.-2013. gadam) apmērs, kas paredzēts Mali, ir 583 miljoni eiro.

10. EAF galvenās nozares ir:

  • pārvaldība: atbalsts publiskā sektora reformām, decentralizācijai un migrācijas politikai;

  • atbalsts valsts ziemeļu un Nigēras deltas reģionu ekonomikas attīstībai;

  • atbalsts izaugsmes pasākumiem un nabadzības mazināšanas stratēģijai.

Starp nozarēm, kas nav galvenās, jāmin kultūra, pilsoniskā sabiedrība, pārtikas nodrošinājums un ūdensapgāde.

Atbilstoši stratēģijai Sāhelas reģiona drošībai un attīstībai Mali saņēma papildu līdzekļus 50 miljonu eiro apmērā.

Papildu informācija

Komisāra Piebalga uzruna līdzekļu devēju konferencē par Mali:

http://europa.eu/rapid/press-release_SPEECH-13-70_en.htm

Attīstības un sadarbības ģenerāldirektorāta EuropeAid tīmekļa vietne:

http://ec.europa.eu/europeaid/index_lv.htm

Eiropas attīstības komisāra Andra Piebalga tīmekļa vietne:

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/piebalgs/index_en.htm

Kontaktpersonas:

Alexandre Polack (+32 2 299 06 77)

Wojtek Talko (+32 2 297 85 51)


Side Bar