Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

Briuselis, 2013 m. birželio 28 d.

Diskusija apie Europos ateitį. Komisijos pirmininko pavaduotojos Viviane Reding susitikimas su piliečiais Liuksemburgo Ešo prie Alzeto mieste

13 valstybių narių jau surengta 21 diskusija su piliečiais. Šį sekmadienį tokia diskusija vyks su Liuksemburgo gyventojais. Jie galės pateikti politikams savo pastabas ir klausimus, pasidalyti mintimis apie Europos ateitį, ekonomikos krizės pasekmes ir savo – ES piliečių – teises. Sekmadienį Komisijos pirmininko pavaduotoja Viviane Reding kartu su Liuksemburgo Darbo reikalų ministru Nicolas Schmit, Europos Parlamento nariu Charles Goerens ir Belgijos CDH partijos pirmininku Benoît Lutgen Rockhal salėje Eše Belvalyje susitiks su maždaug 400 piliečių ir diskutuos su jais apie jų lūkesčius, rūpesčius ir viltis dėl Europos ateities.

Liuksemburgas yra ta vieta, kurioje Europos idėja praktiškai įgyvendinama kiekvieną dieną. Čia kasdien kertamos valstybių sienos. Čia Europa yra neatskiriama nuo kasdienybės. Todėl manau, kad diskusijos bus aktyvios ir jų metu bus pateikta daug idėjų, pasiūlymų ir pastabų dėl Europos vaidmens ir ateities“, – sakė Komisijos pirmininko pavaduotoja ir už teisingumą, pagrindines teises ir pilietybę atsakinga Komisijos narė Viviane Reding. „Europa šiuo metu atsidūrusi kryžkelėje, kaip tik todėl mums dabar reikalinga aiški vizija, kokia kryptimi žengsime ateinančiais metais. Piliečių nuomonė tapo svaresnė nei bet kada anksčiau. Esu įsitikinusi – Europa privalo rūpintis savo piliečiais. O ar jūs pasiruošę pasirūpinti Europa?“

Diskusiją Eše prie Alzeto ves Joseph Rodesch, Liuksemburge vadinamas ponu Mokslu (Mr. Science). Per dvi valandas truksiantį susitikimą bus diskutuojama trimis temomis: finansų ir ekonomikos krizė, piliečių teisės ir Europos Sąjungos ateitis.

Diskusijos vyks ateinantį sekmadienį, birželio 30 d. nuo 14 iki 16 valandos didžiojoje Ešo Belvalio koncertų salėje „Rockhal“.

Jos bus tiesiogiai transliuojamos internetu (Vertimas žodžiu?). „Twitter“ tinkle diskusijose galės dalyvauti žmonės iš visos Europos (Hashtag: #EUDeb8). Visi norintys galės apsilankyti tinklavietėje 30juinrockhal.eu ir dalyvauti diskusijose, taip pat galės iš anksto pateikti klausimus V. Reding.

Pagrindiniai faktai

Apie ką bus kalbama diskusijų su piliečiais metu?

Sausio mėnesį Europos Komisija paskelbė Europos piliečių metų (IP/13/2), skirtų piliečių teisėms, pradžią. Visus metus ES Komisijos nariai, Europos Parlamento nariai ir valstybių narių politikos atstovai visose ES šalyse dalyvauja susitikimuose su piliečiais ir diskutuoja su jais asmeniškai apie jų lūkesčius dėl Europos ateities.

Komisijos pirmininko pavaduotoja V. Reding jau dalyvavo diskusijose su Kadiso (Ispanija), Graco (Austrija), Berlyno (Vokietija), Dublino (Airija), Koimbros (Portugalija), Salonikų (Graikija) ir Briuselio (Belgija) piliečiais. Iki 2014 m. vasario mėn. numatyta surengti dar 21 diskusiją su piliečiais Europos Sąjungoje, kuriose Europos, šalies ir vietos politikai susitiks su visų visuomenės grupių atstovais. Diskusijos bus transliuojamos adresu http://ec.europa.eu/european-debate/index_de.htm.

Per dvidešimt metų nuo Europos pilietybės atsiradimo padaryta didelė pažanga – neseniai paskelbto ES tyrimo duomenimis, 63 proc. piliečių teigia jaučiąsi europiečiais. Liuksemburge šis skaičius žymiai didesnis – 83 proc. (žr. priedą).

Visos ES piliečiai kasdien naudojasi savo teisėmis. Tačiau ne visi žino, kad tokias teises turi. Pavyzdžiui, maždaug 37 proc. liuksemburgiečių (ir 54 proc. europiečių) mano nesantys pakankamai informuoti apie savo kaip ES piliečių teises.

Štai kodėl 2013-uosius Komisija paskelbė Europos piliečių metais, skirtais piliečiams ir jų teisėms. Diskusijos su piliečiais – esminė diskusijų apie Europos ateitį dalis.

Kodėl Komisija tai daro dabar?

Europa atsidūrė kryžkelėje. Europos ateitis – visų lūpose. Daugelis kalba apie perėjimą prie politinės sąjungos – Nacionalinių valstybių federacijos arba Jungtinių Europos Valstijų. Ateinantys mėnesiai ir metai turės lemiamos reikšmės Europos Sąjungos ateičiai. Tolesnė Europos integracija turi vykti kartu stiprinant Sąjungos demokratinį teisėtumą.

Kokie bus diskusijų rezultatai?

Remdamasi per diskusijas su piliečiais gautais atsiliepimais, Komisija rengs būsimos ES reformos ir netolimo ES Sutarties pakeitimo planus. Vienas pagrindinių tikslų bus pasirengti 2014 m. vyksiantiems Europos Parlamento rinkimams.

2013 m. gegužės 8 d. Komisija paskelbė antrąją ES pilietybės ataskaitą, kurioje Europos piliečių metais pasiūlyta imtis 12 naujų konkrečių veiksmų, kad būtų išspręstos ES piliečiams tebekylančios problemos (IP/13/410 ir MEMO/13/409). Rengiant šią ataskaitą atsižvelgta į per viešas konsultacijas (IP/12/461), internetu vykusias 2012 m. gegužės. mėn., ir per diskusijas su piliečiais iškeltus klausimus, kuriais remiantis bus formuojama Komisijos pilietybės politika.

Kita informacija

Išsamesnė informacija apie diskusijas Briuselyje

http://ec.europa.eu/debate-future-europe/citizens-dialogues/luxembourg/esch-sur-alzette/index_en.htm

Diskusijos su piliečiais apie Europos ateitį

http://ec.europa.eu/european-debate/index_de.htm.

Europos piliečių metai

http://europa.eu/citizens-2013/lt/home

Žodis suteikiamas europiečiams. Konsultacijų dėl ES piliečių teisių rezultatai

http://ec.europa.eu/justice/citizen/files/eu-citizen-brochure_de.pdf

Europos Komisijos pirmininko pavaduotojos ir už teisingumą atsakingos Europos Komisijos narės Viviane Reding svetainė

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/reding/index_en.htm

Komisijos pirmininko pavaduotoja socialiniame tinkle „Twitter“ @VivianeRedingEU

Dalyvaukite diskusijose „Twitter“ nurodydami raktinį žodį #EUDeb8

Asmenys ryšiams:

Mina Andreeva, tel. +32 2 299 13 82

Natasha Bertaud, tel. +32 2 296 74 56

PRIEDAS

1. Devyni iš dešimties Liuksemburgo gyventojų jaučiasi esantys europiečiai, tačiau keturi iš dešimties nori daugiau sužinoti apie savo teises.

2. Liuksemburgo gyventojai didžiausiais Sąjungos laimėjimais laiko taiką ir laisvą judėjimą.


Side Bar