Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

Briuselis, 2013 m. birželio 25 d.

Komisijos pirmininko pavaduotojas S. Kallasas pradėjo naują informavimo apie keleivių teises kampaniją

Šią vasarą keliaujantiesiems po ES – lėktuvais, traukiniais, laivais ar autobusais – bus pirmą kartą užtikrintos visapusiškos keleivių teisės. Tyrimai rodo, kad du trečdaliai keleivių savo teisių nežino. Kad vasaros kelionėms besirengiantys ES piliečiai žinotų, kokias teises jie turi ir kaip jomis naudotis, Komisija nusprendė pradėti naują informacinę kampaniją.

Birželio 25­–28 d. Briuselyje, Pirėjuje (Atėnai) ir Sofijoje bus surengti inauguraciniai kampanijos renginiai. Varšuvoje ta proga organizuojama lėktuvų keleivių informavimo apie jų teises diena.

Už mobilumą ir transportą atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas Siimas Kallasas sakė: „Milijonams europiečių atostogos – tai užsitarnautas poilsio metas, ir dauguma jų keliaus be jokių sunkumų. Tačiau kartais įvyksta netikėtumų. Šią vasarą atostogautojai pirmą kartą galės keliauti po Europą – nesvarbu, kur ir kokiomis transporto priemonėmis – žinodami, kad jiems garantuojamos ES keleivių teisės. ­Bet kad galėtų jomis naudotis, piliečiai turi jas gerai žinoti. Per šią kampaniją ir sieksime kuo geriau juos informuoti“.

Kampanijos pradžia

Vykdant dvejus metus truksiančią kampaniją, Europos oro ir laivų uostuose, autobusų ir traukinių stotyse bus iškabinti į akis krentantys plakatai, visomis ES kalbomis parengta lankstinukų ir informacinės medžiagos internete. Ši nauja kampanija grindžiama ankstesnės kampanijos patirtimi. Jos metu daugiausia bus informuojama apie naujas jūrų transporto keleivių teises ir miesto bei tolimojo susisiekimo autobusų keleivių teises.

Oficialiai naujosios kampanijos pradžią paskelbs Komisijos pirmininko pavaduotojas S. Kallasas birželio 26 d. 15 val. Briuselio Zuid/Midi traukinių stotyje, prie Europos vartotojų centro stendo (priešais vidaus maršrutų informacijos biurą). Po to jis susitiks su suinteresuotosiomis šalimis ir žurnalistais salėje Salon de District (prie 22 platformos). Keleiviai tą dieną galės dalyvauti trumpoje viktorinoje ir laimėti prizų. Renginyje dalyvaus:

 1. už aplinkos, energetikos ir mobilumo reikalus atsakingas valstybės sekretorius Melchioras Wathelet;

 2. SNCB/NMBS holdingo generalinis direktorius Jannie Haeckas;

 3. Infrabel generalinis direktorius Lukas Lallemandas;

 4. SNCB/NMBS generalinis direktorius Markas Descheemaeckeris;

 5. Europos geležinkelių bendrijos vykdomasis direktorius Liboras Lochmanas.

Kampanijos pradžios proga bus surengta renginių dar trijose Europos vietovėse:

 • Pirėjo (Atėnai) uosto terminale: dalyvaus Europos Komisijos Mobilumo ir transporto generalinio direktorato direktorius Fotis Karamitsos (birželio 27 d., ketvirtadienį, 12–14 val.);

 • Sofijos autobusų stotyje (birželio 28 d., penktadienį, 10–15 val.);

 • Oro transporto keleivių teisių diena Varšuvos oro uoste kartu su Europos vartotojų centru (birželio 28 d., penktadienį, viešas renginys 10–16 val. ir spaudos konferencija 11–13 val.).

Kodėl rengiama ši nauja kampanija?

 1. 59 proc. ES oro transporto keleivių nežino savo teisių keliaudami, 34 proc. jas žino, o 7 proc. net nežino, kad jų turi[2]..

 2. 66 proc. ES piliečių nežino savo sutartinių teisių pirkdami transporto bilietą, 34 proc. jas žino[3]..

 3. Vienas iš šešių europiečių turi negalią. Be to, dėl bendros Europos gyventojų senėjimo tendencijos nuolat didės keleivių, kuriems reikalinga speciali pagalba dėl neįgalumo ar ribotos judėsenos, skaičius. Vienas iš tikslų, kurių siekiama keleivių teisių teisės aktais, – užtikrinti neįgaliems ir ribotos judėsenos asmenims tokias pačias galimybes keliauti kaip ir kitiems piliečiams.

 4. Pasaulyje ES pirmoji užtikrino visapusiškas visų rūšių transporto (lėktuvų, traukinių, laivų, autobusų) keleivių teises. Žmonės turi geriau žinoti ES jiems suteiktas teises.

Kaip sužinoti apie keleivių teises?

Informacija apie visų rūšių transporto keleivių teises visomis oficialiosiomis ES kalbomis parengtoje kampanijos svetainėje.

Kampanijos vaizdo siužetai ir plakatai

http://ec.europa.eu/transport/passenger-rights/en/32-campaign.html

Daugiau informacijos http://ec.europa.eu/transport/passengers/index_en.htm

Komisijos svetainė Keleivių teisės visada po ranka

Programėlė mobiliesiems telefonams apie visų rūšių transporto keleivių teises, kuria galima naudotis keturiose mobiliųjų įrenginių sistemose: Apple iPhone ir iPad, Google Android, RIM Blackberry ir Microsoft Windows Phone 7. Programėlė parengta 22 ES kalbomis. Joje paaiškinama, kokias teises turi keleiviai kilus konkrečiai problemai ir kur jie turėtų kreiptis.

Išmaniojo telefono programėlė apie keleivių teises (pritaikyta visoms platformoms).

MEMO/13/608

Asmenys ryšiams:

Helen Kearns, tel. +32 2 298 76 38

Dale Kidd, tel. +32 2 295 74 61

[ :

2] 2009 m. Eurobarometro oro transporto keleivių teisių ataskaita

[ :

3] 2009 m. Eurobarometro oro transporto keleivių teisių ataskaita


Side Bar