Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisija

Pranešimas spaudai

Briuselis, 2013 m. birželio 14 d.

Europos Komisijos narys J. Hahnas atidaro Naujosios Europos tiltą ir vadina jį ryškiu Europos bendradarbiavimo simboliu

Už regioninę politiką atsakingas Europos Komisijos narys Johannesas Hahnas šiandien dalyvaus švenčiant istorinį Bulgarijai ir Rumunijai, kaimyniniams Vidino ir Kalafato regionams, įvykį – iškilmingą abi šalis jungiančio tilto atidarymą. T. Hahną lydės Bulgarijos prezidentas R. Plevnelievas, Ministras Pirmininkas P. Orešarskis ir Rumunijos Ministras Pirmininkas V. Ponta. Tiltui, neseniai pavadintam Naujosios Europos tiltu, skirta 106 mln. EUR ES investicijų; tai tik antras tiltas 630 km sienoje tarp abiejų šalių. Tiltas strategiškai svarbus ES – tai būtina grandis maršruto, galinčio nusidriekti nuo Šiaurės Europos ir Baltijos šalių per Vidurio Europą, Rumuniją ir Bulgariją iki pat Graikijos.

Tiltas pradėtas statyti 2007 m., bet projektas pradėtas svarstyti kone prieš 15 metų. Projektas užbaigtas, naudojant unikalų ES strategijos dėl Dunojaus regiono bendradarbiavimo metodą ir į procesą įsitraukus Europos Komisijos nariui J. Hahnui.

Tilto atidarymo proga Komisijos narys sakė: „Šis tiltas – įtaigus bendruomenes vienijančios ir gyvybiškai svarbias verslo jungtis kuriančios ES regioninės politikos simbolis. Šiandien Naujosios Europos tiltas ne tik lengvina eismą, bet ir atveria plačiose erdvėse abipus Dunojaus daug verslo ir mokslinių tyrimų galimybių.“

Jis pridūrė: „Esu tikras, kad Rumunijos ir Bulgarijos bendradarbiavimas, prie kurio stiprinimo prisidėjome Dunojaus strategija ir dėl kurio šis projektas tapo įmanomas, paskatins kurti naujas jungtis ir atneš abiems šalims labai daug naudos.“

Naujosios Europos tiltas (buvęs Kalafato-Vidino tiltas), yra esminė ES pirmenybinių kelių ir geležinkelio transporto koridorių dalis. Tikimasi, kad jis labai sutrumpins pietryčių Europos, Turkijos ir Vidurio Europos keleivių ir krovinių vežimo laiką. Tilto teikiamos galimybės bus visiškai išnaudotos, jį abiejose upės pusėse galutinai sujungus su atnaujintais geležinkelio ir sausumos kelių tinklais. Rumunija ir Bulgarija jau pradėjo kurti šias gyvybiškai svarbias jungtis.

Pagrindiniai faktai

Komisija atidžiai stebėjo tilto statybos procesą, kad padėtų greitai įgyvendinti šį projektą. Bendros projekto sąnaudos siekė 282 mln. EUR – jas sudaro įvairių ES fondų lėšos (iš viso 106 mln. EUR), nacionalinis finansavimas ir privačios investicijos dotacijų ir paskolų pavidalu. Tiltas pastatytas vietoje, kurioje Dunojaus upės plotis yra maždaug 1 300 metrų. Tilto ilgis apie 1,8 km, jame įrengtos 4 kelio juostos, vieni geležinkelio bėgiai ir pėsčiųjų bei dviračių takai.

Daugiau informacijos

Naujosios Europos tiltas

www.danube-region.eu

Twitter: @EU_Regional @JHahnEU

Asmenys ryšiams:

Shirin Wheeler, tel. +32 2 296 65 65

Annemarie Huber, tel. +32 2 299 33 10


Side Bar